CNN Prima News Tomáš Petříček

Tomáš Petříček

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Petříček“

Česko-izraelská vášeň? Budoval ji už TGM se synem. Odkaz převzal Havel, Zeman i Lipavský

Jen málokteré téma spojuje české politiky napříč dobou a názorovým spektrem jako Izrael. Česko tradičně patří mezi jednu z nejvíce proizraelských zemí na světě. Základy tohoto fenoménu začal budovat již Tomáš Garrigue Masaryk v době, kdy židovský stát ještě ani neexistoval. Na TGM navázal jeho syn Jan Masaryk z postu ministra zahraničí. Po čtyřiceti letech komunistické totality výborné česko-izraelské vztahy znovu obnovil Václav Havel, což poté ctili také ostatní čeští prezidenti. Izrael se může na Česko očividně spolehnout i nyní – během těžkých časů války s radikálním palestinským hnutím Hamás.

Petříček: Ukrajina v EU? Roztržka s Poláky ukazuje problém, o němž jsme si nedovolili mluvit

Roztržka mezi Ukrajinou a Polskem je spíše diplomatická. Ukazuje však, že v Evropě neprobíhá debata o tom, co by znamenalo přijetí Ukrajiny mezi členské státy. Tak se k aktuálnímu vztahu mezi státy vyjádřil bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (SOCDEM) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Dodal, že v souvislosti s mezinárodním sporem vyvstávají otázky, o nichž si nikdo „v kontextu války nedovolil mluvit otevřeně“. S Petříčkovým výrokem však nesouhlasil bývalý generální konzul v Petrohradě Vladimír Votápek.

Vstup Ukrajiny do EU? Dřív umřu a to jsem v dobré kondici, říká Svoboda o délce procesu

Vstup Ukrajiny do Evropské unie bude mimořádně dlouhý proces. Umřu dříve, než se stane jejím členem, a to jsem v dobré zdravotní kondici. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to prohlásil bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Stejný postoj k tomu, že Ukrajina do EU brzy nevstoupí, zastává i exministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM) je skeptická k tomu, jak bude země ke vstupu v budoucnosti připravena. Naopak její kolega Alexand Vondra (ODS) vyzval k většímu zapojení při pomoci Ukrajině začít splňovat nutné podmínky.

Hádka kvůli obranné smlouvě s USA. Konečná by konečně měla přestat lhát, rozčílil se Vondra

Obranná smlouva mezi Českem a USA je předstupeň k vybudování americké základny. Tak, jak je napsaná, je pro mě omezením suverenity naší země. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedla europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM). Kriticky na její slova reagoval europoslanec Alexandr Vondra (ODS). „Kateřina Konečná by měla konečně přestat lhát,“ rozčílil se. S jejími výroky nesouhlasili ani další hosté pořadu – exministři zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) a Tomáš Petříček (ČSSD).

Novým místopředsedou ČSSD je Karel Machovec. Ve funkci nahradil Tomáše Petříčka

Novým místopředsedou ČSSD se stal Karel Machovec, zvolen byl v sobotu na sjezdu sociálních demokratů v Brně. Machovec byl ve vedení v 90. letech. Nyní nahradí Tomáše Petříčka, bývalého ministra zahraničí, který na stranickou funkci rezignoval z osobních důvodů. Machovce podpořila stovka delegátů, jeho protikandidát Pavel Traub z pražské organizace strany měl zhruba třetinovou podporu.

Sjezd ČSSD je v plném proudu. Vezměte si zpět voliče od Babiše, vzkázal odvěký rival Kalousek

V Brně se koná mimořádný sjezd sociální demokracie. Bývalá vládní strana bude navrhovat nové stanovy a volit jednoho místopředsedu za bývalého ministra zahraničí Tomáše Petříčka, který rezignoval loni z osobních důvodů. Předseda ČSSD Michal Šmarda chce straníkům představit tříletý plán na návrat strany do Sněmovny. Takový úspěch jim překvapivě přeje i jejich letitý politický oponent a exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) – ten vyzval sociální demokraty, aby získali zpět své voliče, které jim sebral Andrej Babiš (ANO).

Fiala ve Štrasburku nezaujal. V médiích jsem nenašel jedinou citaci, kritizuje Svoboda

Projev premiéra Petra Fialy na plénu Evropského parlamentu (EP) byl velmi obsáhlý, což byla největší slabost. Tak zkritizoval předsedu ODS bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Podle něj v zahraničních médiích nezazněla žádná zajímavá citace. S tím v pořadu souhlasil i exministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Politologové by ale v kritice byli mírnější.

Pokrytecká vláda, 56 pohlaví a hrozba světového hladomoru: Co všechno zaznělo v Partii

V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS padaly silné výroky. V první části se mezinárodní situaci věnovali ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) a poslanec hnutí ANO Jaroslav Bžoch. Ve druhé části pak diskutovali mimo jiné na téma stejnopohlavních sňatků místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti), poslanec Patrik Nacher (ANO), senátor Zdeněk Hraba (STAN) a bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Tváříte se, jak jste chytří, ale nezvládli jste nic, vmetla Richterová Nacherovi v Partii

O to, kdo může za rekordní inflaci, se v nedělní Partii Terezie Tománkové přeli pozvaní politici. Poslanec hnutí ANO Patrik Nacher tvrdí, že vláda nečiní dostatečné kroky, aby pomohla obyčejným lidem, kabinet podle něj pouze přešlapuje na místě. Naopak místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterovvá (Piráti) je přesvědčená, že současná situace úzce souvisí s působením předchozí vlády vedené právě hnutím ANO.

Manželství homosexuálů? Existuje snad 56 pohlaví, netlačte na pilu, řekl Nacher Richterové

Politici se v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS názorově střetli ohledně návrhu na zavedení manželství stejnopohlavních párů, kterým se budou zabývat poslanci. Poslanec hnutí ANO Patrik Nacher kritizoval způsob debaty, jaká se na toto téma vede, neboť už ani nemůže říci, že existují pouze dvě pohlaví. S nadsázkou dodal, že jich v dnešní době existuje snad 56. Místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti) zase připomněla, jak se institut manželství měnil během historie.

Sledujte Partii plus: Pomáhá vláda dostatečně lidem v nouzi a jak moc má řešit Ukrajinu?

Co je dnes cílem Ruska na Ukrajině a vydrží jednota Západu? V Partii budou diskutovat ministr zahraničních věcí Jan Lipavský z Pirátské strany a poslanec hnutí ANO Jaroslav Bžoch. Následuje velká politická diskuze na téma manželství pro všechny. Dorazí pirátská poslankyně Olga Richterová, senátor za STAN Zdeněk Hraba, poslanec za hnutí ANO Patrik Nacher a sociální demokrat Tomáš Petříček. Nedělní Partie startuje v 11 hodin.

Ševčík ke zdražování: Vyměňme dresy eurohujerů za ty české. Demagogie, zlobí se Petříček

Exministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), místopředseda Přísahy Jaroslav Pelc a ekonomický expert Trikolory Miroslav Ševčík v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS představili své návrhy, jak by vláda mohla řešit rostoucí ceny. Ševčík apeloval, aby vláda „převlékla eurohujerský dres za český“. S narážkou na Green Deal však nesouhlasil exministr.