reklama
CNN Prima News Tomáš Petříček

Tomáš Petříček

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Petříček“

Paroubek: Lipavský nemá kvalifikaci na ministra, já se problematikou zaobíral od 10 let

26. listopadu 2021 16:34

Pirátský kandidát Jan Lipavský nesplňuje kvalifikaci na post ministra zahraničních věcí. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl bývalý předseda vlády Jiří Paroubek. Ve vysílání zároveň uvedl, že on sám se mezinárodním vztahům věnoval od desíti let, zatímco potenciální šéf resortu zahraničí se angažoval v úplně jiné oblasti.

Lipavský? Po Petříčkovi s Kulhánkem může být ministrem zahraničí kdokoliv, tvrdí Drulák

19. listopadu 2021 17:04

Ohledně jmenování Piráta Jana Lipavského ministrem zahraničí se rozhořela bouřlivá diskuse. Poté, co v čele resortu stáli Tomáš Petříček s Jakubem Kulhánkem (oba ČSSD), tam může být téměř kdokoliv. Těmito slovy okomentoval situaci politolog a bývalý velvyslanec ve Francii Petr Drulák v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Zároveň ale dodal, že budoucí premiér Petr Fiala (ODS) by měl na jmenování Lipavského trvat.

Sloučení s komunisty by byl plivanec do tváře lidem, kteří zažili lágr, říká Votava z ČSSD

15. října 2021 07:51

ČSSD ve volbách propadla a nepřekonala pětiprocentní hranici potřebnou pro zisk křesel ve Sněmovně. Končící poslanec Václav Votava říká, že strana a její vedení se musí totálně změnit. Myšlenku bývalého místopředsedy strany Michala Haška, že by se ČSSD měla sloučit s KSČM, však razantně odmítá. Votava v rozhovoru pro CNN Prima NEWS říká, že takové spojení by považoval za urážku a plivanec do tváře lidem, kteří zažili komunistický lágr.

Proč ČSSD padla? Paroubek, Škromach či Foldyna ukázali na největší Hamáčkovy chyby

14. října 2021 07:23

ČSSD ve sněmovních volbách nedokázala překonat hranici pěti procent nutnou pro zisk mandátů a od vzniku samostatného státu bude v dolní komoře Parlamentu chybět. Co stojí za pádem nejstarší strany na tuzemské politické scéně? CNN Prima NEWS oslovila bývalé stranické špičky a některé současné straníky. Příčiny nabízí například expremiér Jiří Paroubek, bývalý předseda Senátu Milan Štěch či exministr Zdeněk Škromach.

Zakopali válečnou sekeru? Petříček pomáhá Maláčové s kampaní ČSSD v Praze

19. září 2021 21:03

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) během letákové kampaně v Praze využila pomoc bývalého ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Pro leckoho jde o velké překvapení. Petříček totiž v červnu opustil pražskou kandidátku strany, když zjistil, že její lídryní bude právě Maláčová. Ve vedení resortu zahraničí skončil poté, co jeho odvolání navrhl šéf sociálních demokratů Jan Hamáček.

Do Česka bychom měli přijmout afghánské rodiny, které pomáhaly EU, apeluje Petříček

21. srpna 2021 05:24

V Afghánistánu zůstaly stovky rodin, které pomáhaly NATO nebo evropským institucím. Česká republika by měla podle exministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) takovým lidem pomoci. Někdejší šéf české diplomacie to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Česko zatím evakuovalo 170 Afghánců, kteří spolupracovali s naší armádou nebo ambasádou, a to včetně jejich rodin. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) tím pomoc skončila.

Petříček odstoupil z pražské kandidátky ČSSD. Mluví o masivním kšeftování s hlasy

16. června 2021 19:56

Bývalý ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček odstoupil z pražské kandidátky sociální demokracie pro letošní sněmovní volby. ČSSD v hlavním městě v pondělí požádala stranické vedení, aby na ní místo něj obsadila první místo ministryně práce Jana Maláčová. Petříček uvedl, že na kandidátce nebude kvůli tomu, že tím byla narušena její demokratická tvorba. Kritizuje rovněž „masivní kšeftování s hlasy a rozdělování trafik“ ve veřejné správě výměnou za loajalitu.

Petříček má smůlu. ČSSD chce v čele kandidátky Maláčovou, voliče má lákat i Stropnický

15. června 2021 12:24

Sociální demokracii v Praze by měla vést do voleb ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. ČSSD původně počítala, že v čele kandidátky bude exministr zahraničí Tomáš Petříček. Ten však na dubnovém sjezdu kandidoval proti šéfovi strany Janu Hamáčkovi, který nakonec předsednický post uhájil. Hamáček pak nechal Petříčka z ministerstva odvolat.

Paroubek: Kauza Hamáček má zlikvidovat ČSSD. Stojí za ní lidé kolem Petříčka

17. května 2021 05:19

Pokud by se stal předsedou ČSSD Tomáš Petříček, kauza „Hamáček“ by se nikdy neobjevila. Jít do vlády s Andrejem Babišem chyba nebyla. Návrat do vrcholové politiky nevylučuje. A jakou osobní zkušenost má s údajným zákulisním hráčem strany Miroslavem Pochem? Také to v druhé části rozhovoru pro CNN Prima NEWS prozradil její bývalý předseda ČSSD a premiér Jiří Paroubek.

reklama