CNN Prima News Tomáš Petříček

Tomáš Petříček

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Petříček“

Fiala ve Štrasburku nezaujal. V médiích jsem nenašel jedinou citaci, kritizuje Svoboda

7. července 2022 07:15

Projev premiéra Petra Fialy na plénu Evropského parlamentu (EP) byl velmi obsáhlý, což byla největší slabost. Tak zkritizoval předsedu ODS bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Podle něj v zahraničních médiích nezazněla žádná zajímavá citace. S tím v pořadu souhlasil i exministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Politologové by ale v kritice byli mírnější.

Pokrytecká vláda, 56 pohlaví a hrozba světového hladomoru: Co všechno zaznělo v Partii

13. června 2022 06:58

V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS padaly silné výroky. V první části se mezinárodní situaci věnovali ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) a poslanec hnutí ANO Jaroslav Bžoch. Ve druhé části pak diskutovali mimo jiné na téma stejnopohlavních sňatků místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti), poslanec Patrik Nacher (ANO), senátor Zdeněk Hraba (STAN) a bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Tváříte se, jak jste chytří, ale nezvládli jste nic, vmetla Richterová Nacherovi v Partii

12. června 2022 16:41

O to, kdo může za rekordní inflaci, se v nedělní Partii Terezie Tománkové přeli pozvaní politici. Poslanec hnutí ANO Patrik Nacher tvrdí, že vláda nečiní dostatečné kroky, aby pomohla obyčejným lidem, kabinet podle něj pouze přešlapuje na místě. Naopak místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterovvá (Piráti) je přesvědčená, že současná situace úzce souvisí s působením předchozí vlády vedené právě hnutím ANO.

Manželství homosexuálů? Existuje snad 56 pohlaví, netlačte na pilu, řekl Nacher Richterové

12. června 2022 12:48

Politici se v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS názorově střetli ohledně návrhu na zavedení manželství stejnopohlavních párů, kterým se budou zabývat poslanci. Poslanec hnutí ANO Patrik Nacher kritizoval způsob debaty, jaká se na toto téma vede, neboť už ani nemůže říci, že existují pouze dvě pohlaví. S nadsázkou dodal, že jich v dnešní době existuje snad 56. Místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti) zase připomněla, jak se institut manželství měnil během historie.

Sledujte Partii plus: Pomáhá vláda dostatečně lidem v nouzi a jak moc má řešit Ukrajinu?

10. června 2022 12:24

Co je dnes cílem Ruska na Ukrajině a vydrží jednota Západu? V Partii budou diskutovat ministr zahraničních věcí Jan Lipavský z Pirátské strany a poslanec hnutí ANO Jaroslav Bžoch. Následuje velká politická diskuze na téma manželství pro všechny. Dorazí pirátská poslankyně Olga Richterová, senátor za STAN Zdeněk Hraba, poslanec za hnutí ANO Patrik Nacher a sociální demokrat Tomáš Petříček. Nedělní Partie startuje v 11 hodin.

Ševčík ke zdražování: Vyměňme dresy eurohujerů za ty české. Demagogie, zlobí se Petříček

27. května 2022 19:39

Exministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), místopředseda Přísahy Jaroslav Pelc a ekonomický expert Trikolory Miroslav Ševčík v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS představili své návrhy, jak by vláda mohla řešit rostoucí ceny. Ševčík apeloval, aby vláda „převlékla eurohujerský dres za český“. S narážkou na Green Deal však nesouhlasil exministr.

Je to na facku. Nejsou důkazy, zvítězilo pološílenství, pustili se politici do Mynáře

5. dubna 2022 19:18

Hradní kancléř Vratislav Mynář by měl vážit slova, shodli se v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS bývalý šéf české diplomacie a současný místopředseda ČSSD Tomáš Petříček a bývalý ministr financí z ODS Vlastimil Tlustý. Reagovali na Mynářova slova, že za požár jeho restaurace v Osvětimanech mohou částečně média.

Hrnčířová v Bruselu bez prověrky? Žádné výjimky, nechceme druhého Mynáře, říkají exministři

2. dubna 2022 10:16

V souvislosti s blížícím se českým předsednictvím v Radě Evropské unie se objevují větší problémy. Česká velvyslankyně v Belgii velmi nestandardně požádala Prahu, aby nová mluvčí českého předsednictví Eva Hrnčířová nemusela mít prověrku na stupeň tajné. Tato pozice ho nicméně vyžaduje. Úřad v Bruselu tvrdí, že takový stupeň prověření mluvčí pro svou práci nepotřebuje. Bývalý ministři zahraničí nerozumí tomu, proč by někdo o takovou výjimku měl vůbec žádat a jeden z nich dokonce přirovnal situaci ke kauze kancléře Mynáře.

V informační válce lžou všichni. Rusové, Ukrajinci i Američani, upozorňuje Drulák

31. března 2022 05:53

Výroky ruských i ukrajinských vyjednavačů je potřeba brát s obrovskou rezervou, ale je dobře, že jednání o příměří vůbec probíhají. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl politolog a bývalý velvyslanec ve Francii Petr Drulák. Dodal, že v době válečného konfliktu se boj odehrává i prostřednictvím médií, v nichž podle něj lžou všechny strany konfliktu.

Umírají jen Ukrajinci, my do války nejdeme. Větší konflikt by byla sebeobrana, říká Pavel

19. března 2022 15:18

Nikdo na Západě nechce ozbrojený konflikt s Ruskem, ale pokud k němu dojde, bude to sebeobrana. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl generál a bývalý předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel. Dodal, že i když celou dobu všichni říkají, že na Ukrajině se bojuje i za evropské hodnoty, zatím umírají jen Ukrajinci a my jsme nepřijali žádnou oběť.

Proč ruská státní televize vypnula Putinův projev? Lidé na něj pískali, tvrdí Fištejn

18. března 2022 23:36

Nevídaná věc. Ruská státní televize neodvysílala kompletní projev prezidenta Vladimira Putina k národu u příležitosti připojení Krymu k Rusku. Místo toho pustila na několik okamžiků námořnickou písničku. Podle publicisty Jefima Fištejna to bylo kvůli pískotu z publika, zdroj svých informací ale neuvedl. Rusista Jiří Just v pořadu 360° na CNN Prima NEWS připomněl, že mnoho lidí na moskevském stadionu Lužniki „dostalo vlajku a muselo mávat“. Generál Petr Pavel a exministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) pak Putinovu akci přirovnali k 1. máji.