CNN Prima News ohnisko

ohnisko

Výpis příspěvků ke štítku „ohnisko“

Hasiči zastaví požár dříve než počasí, věří velitel zásahu. Plameny se daří krotit

28. července 2022 13:13

Frontu šíření požáru se podařilo zastavit, informoval na čtvrtečním brífinku šéf hasičů Ústeckého kraje Roman Vyskočil. Aktuálně v Národním parku České Švýcarsko zasahuje 450 hasičů, tedy 80 jednotek záchranářů. Celý park si hasiči rozdělili do několika sektorů. Vyskočil věří, že se ve čtvrtek podaří uhasit ohniska v okolí Hřenska.

Požár lesa vypukl i na Zlínsku. Bojuje s ním 33 jednotek hasičů, platí 3. stupeň poplachu

26. července 2022 00:31

Asi čtyři hektary lesa u Lukovečku na Zlínsku zasáhl v pondělí večer požár. Na místě je 33 jednotek hasičů i vrtulník. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř, uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková. Likvidace požáru bude podle ní vyhlášena asi až v pozdních nočních hodinách. Před 21:30 zásah hasičů stále pokračoval.

Na Litoměřicku uhynulo sto tisíc slepic s ptačí chřipkou. Další budou zlikvidovány

27. prosince 2021 17:35

Ve velkochovu v Libotenicích na Litoměřicku, kde se minulý týden potvrdilo ohnisko ptačí chřipky, přes svátky uhynulo více než sto tisíc nosnic. V halách se ještě minulý týden nacházelo 188 tisíc kusů drůbeže. S likvidací zbývajících ptáků začnou veterináři v úterý, několik dní se čekalo na dodávku oxidu uhličitého, kterým se slepice utrácejí. Zničit je třeba také 600 tisíc vajec, řekl mluvčí Státní veterinární správy Petr Majer. V chovu zjistili subtyp choroby H5N1 potenciálně přenosný na člověka.

Ptačí chřipka je už v polovině krajů. Veterináři objevili dvanácté ohnisko

15. března 2021 12:23

Dvanácté ohnisko ptačí chřipky bylo potvrzeno v dosud nezasaženém regionu, v chovu v Osvětimanech ve Zlínském kraji. Bylo tam 400 kusů drůbeže, o víkendu ji veterináři utratili, sdělil v pondělí novinářům mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Ohniska v chovech jsou tak v sedmi krajích, tedy v polovině krajů v ČR. Zlínské ohnisko je druhé, které není v malochovu.

I bezpečné země mají svá ohniska koronaviru. Podívejte se, kde leží

26. července 2020 06:15

I v zemích, která jsou z hlediska koronaviru v seznamu bezpečných států, vznikají lokální ohniska šíření nemoci. České ministerstvo zahraničí proto upozornilo na zvýšení rizika při cestování do určitých oblastí napříč Evropou. Na české mapě budou přesto od pondělí všechny státy EU mezi bezpečnými zeměmi. Na Čechy se tedy od pondělí nebudou při návratu ze zemí EU vztahovat žádná omezení.

Hejtman o koronaviru na Karvinsku: Nejdřív řešme problém, pak hledejme viníka

7. července 2020 23:34

„Údaje ukazují, že dochází k pomalému poklesu nakažených,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák ke koronavirové situaci na Karvinsku. Podle něj bychom měli nejprve řešit problém a pak teprve hledat viníky. Jaká situace v kritické oblasti nyní panuje a hrozí karanténa některé z tamních oblastí? Ivo Vondrák odpovídal v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Situace v Církvici i na Karvinsku je pod kontrolou, říká hlavní hygienička ČR

5. července 2020 21:40

V Církvici na Kutnohorsku se objevilo další ohnisko koronaviru. Informovali o tom hygienici. Třináct nakažených pochází z pobočky firmy HR Partner CZE, která je v tuto chvíli uzavřená. U přibližně stovky lidí se provádějí testy. Zatím nejsou informace o tom, že by se nákaza rozšířila mimo firmu. Hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová říká, že situace v Církvici i na Karvinsku je pod kontrolou.

V Kongu bylo potvrzeno nové ohnisko eboly. Dosud zemřelo pět osob

2. června 2020 17:48

Světová zdravotnická organizace (WHO) potvrdila nové ohnisko viru ebola v Konžské demokratické republice. Země od poloviny května eviduje šest případů nákazy, z nichž pět již bylo smrtelných. Bojuje navíc se závěrečnou fází předchozího ohniska eboly, potýká se s koronavirem a největším výskytem spalniček na světě, informoval web CNN.