CNN Prima News Karolína Neubergerová
Karolína Neubergerová

Karolína Neubergerová

redaktorka CNN Prima NEWS

Karolína je v médiích od roku 2015. Do CNN Prima NEWS přišla z deníku Echo24. Věnuje se domácí politice. Vystudovala politologii na Masarykově univerzitě.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Partie

Dostálová ostře o schůzce k důchodům: Podraz Hradu. Bartoš mluvil o vykrucování Havlíčka

Nebývale ostře zhodnotila diskutovanou schůzku vlády a opozice u prezidenta Petra Pavla k důchodové reformě místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Klára Dostálová (za ANO). Podle ní šlo při zveřejnění zápisu z jednání o podraz, protože takový dokument má být verifikován oběma stranami. Slova zazněla v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) ale oponoval a zkritizoval „vykrucujícího se“ Karla Havlíčka (ANO).

Další příspěvky autora

Ministr Dvořák k opozici: Strašíte, že budeme jíst hlínu. Bída nebude, přichází sklizeň

Příští dva roky už by mělo dojít na sklízení ovoce, žádná bída nepřijde. O ekonomickém výhledu Česka to řekl ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Zároveň osočil opozici i média ze strašení veřejnosti. Podle zástupkyně opozice Aleny Schillerové (ANO) není vládu za co pochválit.

Havlíček: Fiala s nutellou zesměšnil sebe i Česko. Netvrdím, že se to povedlo, uznal Skopeček

Stalo se terčem komentářů, nebudu tvrdit, že bylo povedené. O hojně kritizovanému videu premiéra Petra Fialy (ODS) o nákupech doma a v zahraničí to uvedl místopředseda Poslanecké sněmovny za ODS Jan Skopeček. Zástupce opozice Karel Havlíček (ANO) byl v hodnocení samozřejmě tvrdší. „Katastrofální,“ zdůraznil v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Skopeček: Drahé energie musí vláda řešit v EU. Fiala hladí hrochy v Africe, rýpl si Havlíček

Firmám i domácnostem vláda s energiemi pomůže jako loni, slíbil v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS). Drahé energie podle něj musí kabinet řešit na úrovni EU. „Green Deal má dnes své důsledky ve zvyšující se ceně energie,“ prohlásil. Podle místopředsedy hnutí ANO Karla Havlíčka však vláda jen strká hlavu do písku.

Fiala z SPD: Kde vezmeme na další zvyšování daní? Žádné už nebude, slibuje Stanjura

V tomto volebním období už vláda neplánuje žádné zvýšení daní, řekl v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Návrh rozpočtu na rok 2024, který počítá se schodkem 252 miliard, hájil s tím, že pokud nebude rychlejší tempo příjmů, deficity půjdou dolů pomaleji. „Snažíme se, aby naše kroky byly sociálně citlivé,“ dodal. Opozice zastoupená v diskuzi předsedou klubu SPD Radimem Fialou návrh rozpočtu ale kritizuje.

Bizarní hádka v Partii: Havlíček a Kupka se přeli o třísku v Timmermansově „ekologickém zadku“

Velmi bizarní rozměr nabrala nedělní debata ministra dopravy Martina Kupky (ODS) s místopředsedou Poslanecké sněmovny Karlem Havlíčkem (ANO) o mírnější podobě emisní normy Euro 7, proti níž se Česko původně stavělo. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS totiž od Havlíčka zaznělo, že při vyjednávání o normě mělo Česko „bouchat do stolu takovým způsobem, až by lítaly třísky a zapíchly by se Timmermansovi do toho jeho ekologického zadku“.

Havlíček se obul do Kupky kvůli solárům: Chcete to okecat. Ministr se hájil mandatorními výdaji

Lidé vám nevěří a vláda neskutečným způsobem lže, pronesl v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS místopředseda Poslanecké sněmovny Karel Havlíčeka z opozičního ANO směrem k ministru dopravy Martinu Kupkovi (ODS). Reagoval na středeční rozhodnutí kabinetu, že domácnosti a firmy budou opět platit poplatky za obnovitelné zdroje energie, ačkoli dřívější vyjádření vlády slibovala přenesení povinnosti na stát. Podle Kupky nemá žádná vláda možnost postupovat jinak kvůli historickým závazkům.

KOMENTÁŘ: Fiala s růžky nebyl tak špatný tah. Co jiného by na plakáty SOCDEM dala?

Co nejnovější kampaň sociálních demokratů s čertíkem – premiérem Fialou – o této straně prozradila? Daleko víc, než že se SOCDEM bojí o budoucnost země. Klíčem je jedna z definic negativní kampaně. Nesoustředit se na kvality vlastního kandidáta, ale na nedostatky konkurenta. V případě Šmardovy strany je to docela elegantní řešení. Když nevíš coby, střílet do konkurenta jde vždy. Jenže tím konkurentem není vláda, ale hnutí ANO.

KOMENTÁŘ: Přeplněné školy? Zájmy dětí nikdo nehájí. Dejme jejich volební hlasy rodičům

Smutné záběry silného ročníku 2008 v nekončících frontách před branami některých středních škol spolu s každoročním stresem rodičů, zda dostanou tříleté děti ve větších městech do školky, ukazují jednoznačný problém české společnosti. Zájem dětí o dostupné vzdělání tu žádná politická síla skutečně nehájí a důvod je pragmaticky prostý. Děti nemají volební právo.