CNN Prima News Karolína Neubergerová
Karolína Neubergerová

Karolína Neubergerová

redaktorka CNN Prima NEWS

Karolína je v médiích od roku 2015. Do CNN Prima NEWS přišla z deníku Echo24. Věnuje se domácí politice. Vystudovala politologii na Masarykově univerzitě.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

KOMENTÁŘ: Babiš se ocitl za bodem zlomu a minul politický vrchol
Názory

KOMENTÁŘ: Babiš se ocitl za bodem zlomu a minul politický vrchol

V jedné obci na Vysočině hodil příznivec Petra Pavla volební lístek do urny, poté před očima volební komise zmuchlal a zahodil lístek Andreje Babiše, načež zahlásil: „Babiše do koše.“ Ilustruje to, co se v politické kariéře expremiéra stalo. Babiš rozhněval obrovskou masu lidí, obloukem minul politický vrchol a začíná svou sestupnou fázi. Jaká bude?

Další příspěvky autora

Blažek: Pavlovu komunistickou minulost zkoumám na jeho vlastní žádost, dokumenty mě šokovaly

Nikomu neříkám, koho má, nebo nemá volit. Takovými slovy pro CNN Prima NEWS reagoval historik Petr Blažek na kritiku, že svým pátráním po komunistické minulosti prezidentského kandidáta Petra Pavla nahrává jeho konkurentovi v boji o Hrad Andreji Babišovi (ANO). Pracovník Ústavu pro studium totalitních režimů popsal, proč se generálově účasti v kurzu vojenského zpravodajství před rokem 1989 věnuje a jaké reakce za to sbírá.

KOMENTÁŘ: Souboj o trapnost týdne. Chtějme za prezidenta toho, kdo přizná stáří a ošklivost

S blížícím se prvním kolem prezidentské volby získávají její favorité čím dál více prostoru se odkopat. Nechtěně vypustit myšlenku, která bude částí veřejnosti hodnocena jako krystalická hloupost. V uplynulém týdnu se to stalo Danuši Nerudové i Petru Pavlovi. Třetí horký kandidát Andrej Babiš má tu výhodu, že si na nesmysly z jeho úst Česko tak nějak zvyklo.

KOMENTÁŘ: Ujetý pokus o jmenování šéfa Ústavního soudu by stejně nevyšel, Fiala není blázen

Dosluhující Miloš Zeman by mohl ještě před svým odchodem z funkce jmenovat nového předsedu Ústavního soudu, byť dosavadnímu zdaleka ještě nevypršel mandát. V neděli prezident v rozhovoru pro Radiožurnál nepřímo potvrdil, že o tom uvažuje. Pokud je to pravda, jde o dokonalou tečku za celým Zemanovým prezidentstvím. Pokud se o to Zeman a jeho okolí pokusí, nebo spíš pokusit chtěli, byl by provokující prezident za svou dobrou známou hranou Ústavy. Ale hlavně by ho nebylo možné brát vážně, tenhle ujetý pokus by stejně nevyšel.

GLOSA: Studenti si okupační stávkou przní pověst. Dobře, že jim děkan vypnul wi-fi

Na největších českých univerzitách se v týdnu konala další série okupačních stávek proti změně klimatu. Někde se souhlasem vedení fakult, jinde bez. Média a sociální sítě tak znovu zaplavily fotografie posedávajících nebo ve spacácích ležících studentů, kterým nedá spát změna klimatu. A tak nocují na fakultách. Je to ale spíše devalvace pojmu studentský protest, který měl v českém prostředí doposud velkou váhu. To si vážně studenti myslí, že jakákoli vláda změní názor na základě bandy mladých lidí, co se v noci válí na dlaždičkách?

KOMENTÁŘ: Babiš se bojí. Blekotání v duelu s generálem neriskuje

Šéf ANO Andrej Babiš odmítl televizní duel, ke kterému ho vyzval jiný uchazeč o Hrad, Petr Pavel. Nevěří si. Debaty mu obecně příliš nejdou, je v nich uječený a neumí souvisle odpovědět na otázky. V duelu se statickým – byť generálovi příznivci by možná řekli elegantním – Pavlem by navíc mohl ztrácet body u své vlastní cílové skupiny voličů. Na Pavla ani nemůže vytáhnout své dosavadní oblíbené „mučící nástroje“. A tak se souboj odkládá.

Milion chvilek stahuje klec pro Babiše. Ne vždy se akce povede, uvedl Minář

Po vlně kritiky couvá spolek Milion chvilek pro demokracii od své poslední akce. Takzvanou vězeňskou prezidentskou kancelář pro expremiéra Andreje Babiše, kterou členové spolku umístili před budovu soudu v první den projednávání kauzy Čapí hnízdo, nyní hodlá spolek „zaparkovat do garáže“. S pojízdnou vězeňskou kanceláři přitom spolek původně plánoval projet další česká města. Zastavit se měla i před holdingem Agrofert. Nyní ale hodlá Milion chvilek hledat „citlivější a přesnější způsob“, jak varovat před možností, že by se Babiš stal prezidentským kandidátem.