reklama
CNN Prima News Karolína Neubergerová
Karolína Neubergerová

Karolína Neubergerová

redaktorka CNN Prima NEWS

Karolína je v médiích od roku 2015. Do CNN Prima NEWS přišla z deníku Echo24. Věnuje se domácí politice. Vystudovala politologii na Masarykově univerzitě.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Dopad covidu na zemědělce: Katastrofální stav, který nejsme schopni přežít
Domácí

Dopad covidu na zemědělce: Katastrofální stav, který nejsme schopni přežít

Miliardové ztráty, potíže s odbytem zemědělských produktů či nárůst pracovních nákladů. Ačkoliv zemědělci nebyli v době pandemie nuceni „zavřít krám“ ze dne na den jako služby nebo průmysl, ani tomuto sektoru se problémy kvůli protiepidemickým opatřením nevyhnuly. Své o tom ví v Teletníku Rožná, který odchovává telata, či v zelinářské firmě Hanka Mochov. Obě firmy navíc říkají, že na pomoc od státu nedosáhly.

Další příspěvky autora

Rozhodl první pohled. Začali jsme spolu chodit během listopadu 1989, říká žena šéfa ODS

Manželkou šéfa opoziční ODS Petra Fialy, bioložkou a proděkankou brněnské lékařské fakulty Janou Fialovou pokračuje série rozhovorů CNN Prima NEWS s životními partnery známých politiků. Vypráví o seznámení s manželem za sametové revoluce i o tom, jak se lékařská fakulta snažila dostat do praxe mediky co nejrychleji v době, kdy pandemie koronaviru teprve začínala.

O peníze pro kulturu po koronaviru je malý zájem. Zaorálek chce volnější pravidla

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) chce volnější pravidla pro finanční pomoc lidem a firmám působícím v kultuře, na které nepříznivě dopadla protikoronavirová opatření. Uvedl to pro CNN Prima NEWS. O peníze z podpůrného programu COVID-Kultura totiž doposud zažádalo jen 153 podnikatelů z kulturní oblasti, chtějí dohromady zhruba 64 milionů korun. To je daleko méně, než kolik stát pro program vyčlenil, a sice 900 milionů korun. Program proto bude pokračovat a podmínky pro čerpání peněz vláda slibuje změnit, aby na ně dosáhlo více dotčených.

Za Zemana se omlouvá ministerstvo, Bartík se musí prezidentovi omluvit sám

Aktualizováno

Ministerstvo financí se omluvilo za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho exporadci Zdeňku Šarapatkovi. Omluvu zveřejnilo na webu a ve středu ji Šarapatkovi poslalo. Jde o tři roky starý výrok hlavy státu. V televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost, ten ale z Úřadu vlády v době, kdy byl Zeman premiérem, odešel po dohodě. Ve stejný den rozhodl Městský soud v Brně, že Zemanovi se za výrok o prezidentově údajné rakovině musí omluvit bývalý radní městské části Brno-střed Svatopluk Bartík.

Školy se snad nezavřou, do karantén ale budou chodit celé třídy, říká šéf ředitelů ZŠ

Aktuální uzavření Základní školy Aleše Hrdličky v ostravské Porubě vedlo k tomu, že na všech školách v tomto městském obvodě se měly ve společných prostorách nosit roušky. To nakonec ale stejně nastane všude. Celoplošné nošení roušek ve společných prostorách škol kromě tříd bude platit v celé ČR od 10. září. Prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý ale doufá, že na podzim školy příliš zavírat nebudou. Očekává nicméně, že přibude tříd, které budou muset do karantény.

Přehledně: Zavřené bary a restaurace v Praze, od 10. září roušky uvnitř po celé ČR

Aktualizováno

Úderem půlnoci se na Pražany vztahují nová omezení, která mají zamezit šíření koronaviru. V hlavním městě začíná od středy platit povinnost nosit roušky v obchodech a nákupních centrech. Přichází také omezení provozní doby barů a nočních klubů, které jsou nově zavřené od půlnoci do šesté ranní. Nová omezení se týkají i dalších měst. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ale ve středu ráno oznámil zásadní změnu. Od čtvrtka mají být roušky povinné ve všech vnitřních prostorách po celé ČR.

reklama