I malý dobrý skutek něco znamená. Indická dívka založila útulek pro stará zvířata

Divya Parthasarathyová založila v indické vesnici Bandhwari útulek pro stará a zraněná zvířata.

Indka zachraňuje psy

Před téměř třemi lety se v indické vesnici Bandhwari rozhodla mladá žena Divya Parthasarathyová založit spolek Soucit s ocásky pro stará a zraněná zvířata. ,,Poskytujeme soucitný a trvalý domov těm, kteří potřebují péči, přístřeší a hlavně lásku,” uvedla Divya. Za tu dobu, co je útulek v provozu, zachránil přes dvě stě zvířat včetně psů, koček, koz a ptáků.

Divya se pokouší vrátit chuť do života zvířatům, která by sama na ulici nepřežila, a také těm, kterým hrozí eutanazie. „I malý dobrý skutek, znamená hodně,“ říká. Podle ní se lidé zbavují psů především kvůli tomu, že chtějí stále mladá a rozpustilá zvířata a ne starého psa, který bude nejspíše často nemocný.

„Lidé si často kupují i psa, který se do indického podnebí vůbec nehodí, jako například bernardýny nebo husky. Až po koupi ale zjišťují, kolik by klimatizace pro psa stála, a tak se ho raději zbaví,“ říká Divya.

Podle těchto lidí je eutanazie rychlým způsobem, jak se nechtěného psa zbavit. „Když je pes zraněný nebo starý, tak je eutanazie to první, co majitele napadne, což je mírně řečeno šokující,“ dodává Divya.

Lidé znamenají naději

Do útulku chodí stále více lidí pomoci buď materiálně nebo dobrovolnickou činností. „Stále nám nabízí pomoc mnoho lidí nebo na sebe berou různé povinnosti. I malé skutky mají pro tyto zvířata velký význam, lidé znamenají naději,“ pokračuje Divya.

Největší problém Divyi ale dělá nedostatek prostoru pro zvířata. „Když už jsem pro psa našla nějaký přístřešek, viděla jsem, jak je namačkaný spolu s ostatními v malých klecích. To mi opravdu trhalo srdce. Nechci zvířata vidět v klecích,“ říká Divya.

„Založit útulek byl ten nejobtížnější úkol, jaký jsem kdy splnila. Rozhodně je to vyčerpávající duševně, fyzicky i emočně, ale vědomí, že jste někomu zachránili život, se ničemu nevyrovná,“ vysvětluje Divya.

Tagy: