reklama

I malý dobrý skutek něco znamená. Indická dívka založila útulek pro stará zvířata

Před téměř třemi lety se v indické vesnici Bandhwari rozhodla mladá žena Divya Parthasarathyová založit spolek Soucit s ocásky pro stará a zraněná zvířata. ,,Poskytujeme soucitný a trvalý domov těm, kteří potřebují péči, přístřeší a hlavně lásku,” uvedla Divya. Za tu dobu, co je útulek v provozu, zachránil přes dvě stě zvířat včetně psů, koček, koz a ptáků.

reklama

Divya se pokouší vrátit chuť do života zvířatům, která by sama na ulici nepřežila, a také těm, kterým hrozí eutanazie. „I malý dobrý skutek, znamená hodně,“ říká. Podle ní se lidé zbavují psů především kvůli tomu, že chtějí stále mladá a rozpustilá zvířata a ne starého psa, který bude nejspíše často nemocný.

„Lidé si často kupují i psa, který se do indického podnebí vůbec nehodí, jako například bernardýny nebo husky. Až po koupi ale zjišťují, kolik by klimatizace pro psa stála, a tak se ho raději zbaví,“ říká Divya.

Podle těchto lidí je eutanazie rychlým způsobem, jak se nechtěného psa zbavit. „Když je pes zraněný nebo starý, tak je eutanazie to první, co majitele napadne, což je mírně řečeno šokující,“ dodává Divya.

Lidé znamenají naději

Do útulku chodí stále více lidí pomoci buď materiálně nebo dobrovolnickou činností. „Stále nám nabízí pomoc mnoho lidí nebo na sebe berou různé povinnosti. I malé skutky mají pro tyto zvířata velký význam, lidé znamenají naději,“ pokračuje Divya.

Největší problém Divyi ale dělá nedostatek prostoru pro zvířata. „Když už jsem pro psa našla nějaký přístřešek, viděla jsem, jak je namačkaný spolu s ostatními v malých klecích. To mi opravdu trhalo srdce. Nechci zvířata vidět v klecích,“ říká Divya.

„Založit útulek byl ten nejobtížnější úkol, jaký jsem kdy splnila. Rozhodně je to vyčerpávající duševně, fyzicky i emočně, ale vědomí, že jste někomu zachránili život, se ničemu nevyrovná,“ vysvětluje Divya.

Tagy: Indie zvířata pomoc dobrý skutek útulek psi solidarita

Další hlavní zprávy

Nehody

V Praze sjelo do Vltavy auto. Záchranáři z řeky vytáhli člověka

V Praze sjelo do Vltavy auto. Záchranáři z řeky vytáhli člověka

Na pražské Kampě sjel v pondělí pozdě večer do Vltavy automobil, ve kterém byl zřejmě jeden člověk. Hasiči ho z řeky vytáhli a došlo i na oživování. Uvedl to v pondělí mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Hasiči na Twitteru později informovali, že nalezli a z Vltavy vyprostili i vozidlo. Nikdo další v něm nebyl.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
Poválečný odsun Němců dodnes přímo ovlivňuje politickou mapu Sudet, tvrdí vědec
Sledujte ŽIVĚ Nový den s Plagou: Prodlouží se prezenční výuka do letních prázdnin?
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama