reklama
CNN Prima News Igor Matovič

Igor Matovič

Výpis příspěvků ke štítku „Igor Matovič“

Prorostla mafie do slovenské policie? Vláda řeší vzpurnou inspekci a otřesy v koalici

21. září 2021 12:54

Slovenská vláda zažívá další otřesy. Tentokrát je způsobily obvinění elitních policistů, kteří vyšetřují citlivé kauzy, a avizované změny ve fungování justice či policie, o nichž informoval slovenský premiér Eduard Heger. Ten následně utvořil pracovní skupinu, která má změny připravit. Na ní se ovšem nehodlá podílet jeden z členů vládní koalice – hnutí Jsme rodina.

Další zemětřesení ve slovenské vládě. Strana exprezidenta Kisky je v rozkladu

10. září 2021 07:13

Slovenská vláda zažívá znovu ukrutné časy. Z nejmenší koaliční strany Za lidi, kterou založil bývalý prezident Andrej Kiska, odešla většina poslanců, která přešla do jiné strany v koalici. Kabinet Eduarda Hegera nyní řeší, co to bude pro vládu znamenat. Diskutuje se o výměně ministryně spravedlnosti, ale i předsedy Národní rady, tedy tamního parlamentu. Ve hře je také konec poslaneckého klubu Kiskovy strany.

Pracovnice ministerstva označila neočkované za tupce. Matovič: Půjde pryč svinským krokem

7. srpna 2021 09:23

Bývalý premiér a nynější ministr financí Slovenska Igor Matovič je znovu středem pozornosti. Velmi nevybíravým způsobem totiž zareagoval na zaměstnankyni ministerstva zdravotnictví, která označila neočkované lidi za tupce. Matovič následně naznačil, že se postará o to, aby se zmíněná státní pracovnice klidila pryč „svinským krokem“.

KOMENTÁŘ: Z mesiáše šaškem. Matovičova akce se Sputnikem byla od začátku hloupost

5. července 2021 23:57

Slováci prodávají nevyužitou vakcínu Sputnik V zpět do Ruska, odkud ji koupili. Končí tak „slovenská epopej“, kterou v březnu odstartoval někdejší premiér Igor Matovič. Ten s Rusy dohodl nákup až 2 milionů dávek této ruské vakcíny. Tím započal koloběh chyb, které ho nakonec stály post v čele vlády. Největší omyl přitom udělal hned na začátku, tah Sputnikem totiž nikdy neměl šanci na úspěch. Do Evropy už totiž mířily miliony certifikovaných vakcín.

Slováci ruší očkování Sputnikem. Není o něj zájem. Co bude s vakcínami?

21. června 2021 10:18

Slováci končí očkování proti koronaviru Sputnikem. Důvod je prozaický – o ruskou vakcínu není zájem. Zbývající zájemci o očkování touto vakcínou se mohou hlásit maximálně do konce června. Slovenská vláda kvůli Sputniku zažila koaliční krizi, která vyvrcholila demisí premiéra Igora Matoviče. Nyní kabinet řeší, co se zbývajícími dávkami vakcíny.

Slovensko řeší ministrovy luxusní hodinky za milion. Jsou falešné, tvrdí politik

12. června 2021 11:00

Současná slovenská vláda i nadále trpí na skandály, malé i velké. Aktuálně se na tamní politické scéně řeší zejména kauza kolem hodinek. Ministr vnitra Roman Mikulec má mít totiž ve svém vlastnictví extrémně drahé luxusní hodinky za více než jeden milion korun. Člen vlády, který navíc aktuálně čelí hrozbě odvolání, tvrdí, že dané hodinky jsou falešné.

reklama