CNN Prima News Igor Matovič

Igor Matovič

Výpis příspěvků ke štítku „Igor Matovič“

Ficova dvojí výhra. Jeho nevydání spustilo rozkol ve vládní koalici, kabinetu hrozí pád

7. května 2022 15:11

Bývalý předseda slovenské vlády a nynější opoziční lídr Robert Fico může od středečního večera oslavovat politické vítězství. Přestože má vládní koalice ústavní většinu, nedokázala sehnat dostatek hlasů, aby byl expremiér a dlouholetý šéf strany Směr-SD vydán k vazebnímu stíhání. A Fico může mít i další důvod k radosti. Jeho nevydání totiž vedlo k dalšímu rozkolu v koalici. Dokonce se otevřeně hovoří o jejím možném konci.

Robert Fico slaví. Slovenský parlament ho kvůli kauzám nevydal policistům

4. května 2022 17:25

Slovenská Národní rada nevydá expremiéra a předsedu strany Směr-SD Roberta Fica kriminalistům, kteří ho kvůli obviněním z korupčního jednání či vytvoření zločinecké organizace chtěli vzít do vazby. Pro návrh vydat Fica hlasovalo 74 poslanců ze 150, výsledek je tak mimořádně těsný. Fico tak bude vyšetřován na svobodě. Prokuratura, která o jeho vydání žádala, přitom uváděla, že bývalý předseda vlády by takto mohl ovlivňovat svědky.

Nové politické dno? Čaputová je americká k**va, vyhecoval Fico a spol. fanoušky

3. května 2022 16:31

Slovensko aktuálně řeší otázku vydání expremiéra Roberta Fica policii kvůli údajnému založení zločinecké skupiny. Na sněmovní hlasování stále nedošlo, ale Fico již naplno mobilizuje své fanoušky. Na prvomájové demonstraci v Nitře se i s jeho velkým přičiněním utrhli ze řetězu. Místopředseda Směru-SD L'uboš Blaha dav vyburcoval ke skandování, že prezidentka Zuzana Čaputová je „americká k**va“ a vulgarismy si neodpustil ani sám Fico.

Hrozby smrtí i napadání blízkých. Opozice na nás posílá odpůrce, hlásí slovenská vláda

2. března 2022 09:15

Výhrůžky oběšením či postavením před polní soud, neustálé urážky a označování za vlastizrádce, ale i napadání příbuzných. S tímto chováním se aktuálně potýkají slovenští poslanci vládní koalice, kteří z řad svých odpůrců čelí útokům kvůli obranné dohodě s USA. Internetem navíc kolují adresy vládních poslanců a současná opozice vyzývá, aby lidé chodili protestovat přímo před jejich bydliště.

Slovensko na tři roky zmrazí ceny energií. Celá Evropa nám bude závidět, říká Matovič

16. února 2022 21:04

Slováci budou mít velmi výhodné ceny energií. Tamní vláda se totiž dohodla s největším výrobcem elektřiny v zemi – Slovenskými elektrárnami (SE), které budou až do konce roku 2024 dodávat energie do domácností za regulovanou cenu, a to v přepočtu za 1 490 korun za megawatthodinu. Tržní cena by přitom v následujících měsících mohla být podle odhadů více než dvojnásobná. Vláda za to ustoupí od plánovaného zvláštního zdanění podniku.

Slovensko ve varu. Fico tepe vládu a Čaputovou kvůli americkým vojákům, jeho SMER roste

5. února 2022 19:54

Slovensko poslední týdny zažívá velmi napjaté období. Do ostrého sporu se dostala slovenská vláda a prezidentka Zuzana Čaputová na jedné straně, a opoziční síly v čele s expremiérem Robertem Ficem na té druhé. Politici se přou kvůli obranné dohodě mezi Slovenskem a USA, která umožňuje americkým vojákům využívat například vojenská letiště. Fico a jeho spojenci to kritizují. Straně SMER navíc rostou preference, dokonce se vrátila do čela průzkumů.

Detaily podezřelé smrti slovenského generálmajora: Svázané ruce i muž blízký Kočnerovi

26. ledna 2022 17:50

Smrt Petera Bučky, bývalého šéfa slovenského vojenského zpravodajství, začala vyšetřovat Národní kriminální agentura (NAKA) jako úkladnou vraždu. Slovenskými médii totiž prolétla informace, že měl svázané ruce. Tamější ministr obrany navíc naznačil, že by za případem mohl stát muž blízký Marianu Kočnerovi a straně SMER. Co přesně se stalo? A kdo Peter Bučka vlastně byl?

Pokrytectví na Slovensku? Fico kritizoval ministrovu dovolenou v Ománu, sám je v Jordánsku

31. prosince 2021 21:40

Slovenskem hýbou na konci roku v souvislosti s koronavirem i politické kauzy. Ve čtvrtek se kritiky dočkal ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský, protože v době nástupu varianty omikron v zemi odletěl na luxusní dovolenou do Ománu. Rýpanec do člena vlády si neodpustil třeba ani expremiér Robert Fico. On sám byl však nyní vyfocen na dovolené v Jordánsku.

Slovenský ministr zdravotnictví pod palbou. V covidové krizi odletěl na luxusní dovolenou

30. prosince 2021 23:41

Slovensko se chystá na další vlnu covidu, kterou způsobí nakažlivější varianta omikron. Tamní ministr zdravotnictví si ale přípravu před bitvou vyložil po svém. Vladimír Lengvarský vyrazil před silvestrem na luxusní dovolenou do Ománu a neprošlo mu to bez povšimnutí ani u opozice, ani u jeho „šéfa“. Kolegu totiž nešetřil ani expremiér Igor Matovič a označil ho za „sociálního autistu“. Lengvarský je přitom ve vládě za OLaNO, jehož předsedou je právě někdejší slovenský premiér.