reklama

Eliška Podzimková: Porazila rakovinu, teď dobývá svět

Sledujte KB Interview 23.listopadu ve 21:25 na CNN Prima NEWS: Úspěšná česká ilustrátorka, animátorka a fotografka Eliška Podzimková dobývá svým talentem svět. Jejím úspěchům ale předcházely těžké životní situace. V šestnácti například prodělala rakovinu. I díky tomu teď pomáhá dětským onkologickým pacientům způsobem, jakým to sama umí nejlépe.

reklama

Eliška Podzimková prodělala rakovinu mízních uzlin neboli Hodginův lymfom. Zhoubné nádorové onemocnění, které nešlo operovat, se léčilo rok ozařováním a vše dopadlo naštěstí dobře.

V pubertě už Eliška leccos chápala. O něco mladší pacienti ale průběh léčby chápat nemusí a tak nevědí, proč třeba při magnetické rezonanci mají ležet v klidu, nebo proč během léčby přijdou o vlasy.

I protoPodzimková zrealizovala svůj vysněný projekt. Naučný seriál s názvem Plešouni, který hravou formou malým onkologickým pacientům vysvětlí, co se v jejich tělech děje a co je potřeba vydržet, aby co nejlépe snášeli průběh léčby.

Jako bývalý plešoun si takový název můžu dovolit. Na onkologickém oddělení je tolik černého humoru, že tohle je slabý odvar...," říká Eliška v rozhovoru s Martinem Moravcem.

Projektu předcházelo hned několik úspěšných etap v Eliščině životě. Dostala se pracovně do New Yorku, ke kterému doslova zahořela láskou. Město fotila a do fotografií vkreslovala své nápadité postavičky a motivy. Netrvalo dlouho a oslovili jí americký magazín Metro, ve kterém se její práce objevila hned na titulní straně.

To samozřejmě nebylo vše. Její práci otiskl i celosvětově úspěšný časopis Vogue a ke spolupráci ji oslovil i slavný šéfkuchař Jamie Oliver. Kde v současné době Eliška žije, co dělá a jak se jako mladá vyrovnávala s nemocí? Jak bude vypadat naučný seriál Plešouni, který bude nejen v čestině, ale i v několiak světových jazycích?

To vše prozradí úspěšná ilustrátorka, animátorka a fotografka Eliška Podzimková v dnešním KB Interview ve 21:25 na CNN Prima NEWS.

Tagy: New York fotograf KB Interview ilustrátor Eliška Podzimková Plešouni

Další hlavní zprávy

Vláda

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

Chyby v rezervačním systému pro očkování proti covidu jsme měli, přiznal v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS vládní zmocněnec pro digitalizaci a IT Vladimír Dzurilla. Podle něj se ale vše rychle opravilo a program nakonec fungoval bez problémů. Systém však během dopoledne dokázal prolomit čtyřiadvacetiletý student, problémy nastaly také při zasílání potvrzovacích PIN kódů.

Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
Naučili jsme se, že co stát spustí, nefunguje. Gazdík kritizuje očkovací registr
Student se pomocí triku proklikal registrem očkování. Nic těžkého, popisuje
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama