reklama

Eliška Podzimková: Porazila rakovinu, teď dobývá svět

Sledujte KB Interview 23.listopadu ve 21:25 na CNN Prima NEWS: Úspěšná česká ilustrátorka, animátorka a fotografka Eliška Podzimková dobývá svým talentem svět. Jejím úspěchům ale předcházely těžké životní situace. V šestnácti například prodělala rakovinu. I díky tomu teď pomáhá dětským onkologickým pacientům způsobem, jakým to sama umí nejlépe.

reklama

Eliška Podzimková prodělala rakovinu mízních uzlin neboli Hodginův lymfom. Zhoubné nádorové onemocnění, které nešlo operovat, se léčilo rok ozařováním a vše dopadlo naštěstí dobře.

V pubertě už Eliška leccos chápala. O něco mladší pacienti ale průběh léčby chápat nemusí a tak nevědí, proč třeba při magnetické rezonanci mají ležet v klidu, nebo proč během léčby přijdou o vlasy.

I protoPodzimková zrealizovala svůj vysněný projekt. Naučný seriál s názvem Plešouni, který hravou formou malým onkologickým pacientům vysvětlí, co se v jejich tělech děje a co je potřeba vydržet, aby co nejlépe snášeli průběh léčby.

Jako bývalý plešoun si takový název můžu dovolit. Na onkologickém oddělení je tolik černého humoru, že tohle je slabý odvar...," říká Eliška v rozhovoru s Martinem Moravcem.

Projektu předcházelo hned několik úspěšných etap v Eliščině životě. Dostala se pracovně do New Yorku, ke kterému doslova zahořela láskou. Město fotila a do fotografií vkreslovala své nápadité postavičky a motivy. Netrvalo dlouho a oslovili jí americký magazín Metro, ve kterém se její práce objevila hned na titulní straně.

To samozřejmě nebylo vše. Její práci otiskl i celosvětově úspěšný časopis Vogue a ke spolupráci ji oslovil i slavný šéfkuchař Jamie Oliver. Kde v současné době Eliška žije, co dělá a jak se jako mladá vyrovnávala s nemocí? Jak bude vypadat naučný seriál Plešouni, který bude nejen v čestině, ale i v několiak světových jazycích?

To vše prozradí úspěšná ilustrátorka, animátorka a fotografka Eliška Podzimková v dnešním KB Interview ve 21:25 na CNN Prima NEWS.

Tagy: New York fotograf KB Interview ilustrátor Eliška Podzimková Plešouni

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček působí jako naprostý zoufalec, který už ztratil i respekt a důvěru už policistů, míní analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Podobně hovoří i komentátor MF DNES Miroslav Korecký, podle kterého byl Hamáčkův neúspěšný pokus o vládní rošádu na ministerstvu zahraničí „neuvěřitelný amatérismus“. Novináři se na tom shodli ve vysílání CNN Prima NEWS.

Ekologie

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Sucho v posledních letech patřilo mezi nejzásadnější témata v Česku. Roky 2014 až 2018 skutečně patřily z hlediska sucha ve střední Evropě mezi historicky nejzávažnější. Odborníci z portálu Intersucho ještě před rokem hovořili dokonce o pětisetletém suchu. Jenže poslední rok byl velmi deštivý a v zimě se velká část České republiky dočkala souvislé pokrývky sněhu, takže se kapacity podzemních vod naplnily a mírné sucho trápí již pouze vybrané regiony.

Komentátor: Opozice má dvě špatné možnosti. Nechat vládu, nebo dostat zemi do chaosu
reklama
reklama
Stop na 10 zápasů. Kúdela dostal trest za rasismus, Kamarův distanc je výrazně kratší

Fotbal

Domácí zpravodajství

Pokračování případu zavražděné Niny: Policisté znají motiv, viník ale nebude potrestán
Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Horší než covid je pandemie strachu. Zapomněli jsme na naději, říká poslanec Výborný
Další články
reklama
reklama