reklama

Eliška Podzimková: Porazila rakovinu, teď dobývá svět

Sledujte KB Interview 23.listopadu ve 21:25 na CNN Prima NEWS: Úspěšná česká ilustrátorka, animátorka a fotografka Eliška Podzimková dobývá svým talentem svět. Jejím úspěchům ale předcházely těžké životní situace. V šestnácti například prodělala rakovinu. I díky tomu teď pomáhá dětským onkologickým pacientům způsobem, jakým to sama umí nejlépe.

reklama

Eliška Podzimková prodělala rakovinu mízních uzlin neboli Hodginův lymfom. Zhoubné nádorové onemocnění, které nešlo operovat, se léčilo rok ozařováním a vše dopadlo naštěstí dobře.

V pubertě už Eliška leccos chápala. O něco mladší pacienti ale průběh léčby chápat nemusí a tak nevědí, proč třeba při magnetické rezonanci mají ležet v klidu, nebo proč během léčby přijdou o vlasy.

I protoPodzimková zrealizovala svůj vysněný projekt. Naučný seriál s názvem Plešouni, který hravou formou malým onkologickým pacientům vysvětlí, co se v jejich tělech děje a co je potřeba vydržet, aby co nejlépe snášeli průběh léčby.

Jako bývalý plešoun si takový název můžu dovolit. Na onkologickém oddělení je tolik černého humoru, že tohle je slabý odvar...," říká Eliška v rozhovoru s Martinem Moravcem.

Projektu předcházelo hned několik úspěšných etap v Eliščině životě. Dostala se pracovně do New Yorku, ke kterému doslova zahořela láskou. Město fotila a do fotografií vkreslovala své nápadité postavičky a motivy. Netrvalo dlouho a oslovili jí americký magazín Metro, ve kterém se její práce objevila hned na titulní straně.

To samozřejmě nebylo vše. Její práci otiskl i celosvětově úspěšný časopis Vogue a ke spolupráci ji oslovil i slavný šéfkuchař Jamie Oliver. Kde v současné době Eliška žije, co dělá a jak se jako mladá vyrovnávala s nemocí? Jak bude vypadat naučný seriál Plešouni, který bude nejen v čestině, ale i v několiak světových jazycích?

To vše prozradí úspěšná ilustrátorka, animátorka a fotografka Eliška Podzimková v dnešním KB Interview ve 21:25 na CNN Prima NEWS.

Tagy:
New York fotograf KB Interview ilustrátor Eliška Podzimková Plešouni

Hlavní zprávy

Na Slováky by česká očkovací kampaň nezabrala. Chtěli využít Schwarzeneggera s Norrisem
Slovensko

Na Slováky by česká očkovací kampaň nezabrala. Chtěli využít Schwarzeneggera s Norrisem

Přinese velmi drsná očkovací kampaň v Česku kýžený průlom? To se teprve uvidí, ale na Slovensku by podle všeho nezabrala. Říká to tamní expert Jakub Kuvik, který se podílel na tvorbě té slovenské. Podle něj jsou vizuály s drastickými záběry pacientů z nemocnic neúčinné. Sám pak říká, že pro slovenskou kampaň bylo v plánu zapojit i filmové hvězdy jako Arnold Schwarzenegger nebo Chuck Norris.

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti
Ekonomika

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti

Finanční situace rodičů má výrazný vliv na životní úroveň jejich dětí. Vyrůstá-li potomek v nuzných poměrech, je u něho až dvakrát vyšší pravděpodobnost, že na tom s penězi bude na štíru v porovnání s jejich dobře situovanými vrstevníky. Největší rozptyl mezi těmito dvěma skupinami panuje v Bulharsku, nejmenší v Lotyšsku, vyplývá z aktuálních dat Eurostatu. Jak je na tom Česká republika?

reklama

Domácí zpravodajství

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Laffita o vztahu s otcem: Byl to macho. Říkal, že jestli budu gay, zabije mě jako psa

Kubánec Osmany Laffita se živí jako úspěšný módní návrhář a více než 25 let žije ve šťastném vztahu s partnerem Guyem. V mládí to však neměl vůbec lehké. Svou orientaci musel dlouho skrývat. V době, kdy žil ještě na Kubě, to bylo trestné. Dlouho se s tím nemohli smířit ani jeho otec. „Táta mi kolikrát říkal, že jestli budu gayem, zabije mě jako psa,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama