Indus

Výpis příspěvků ke štítku „Indus“

Země mezi západem a východem slunce: Božská Indie aneb Co v průvodci nenajdete

Kdo se jednou rozhodne jet do Indie, měl by se připravit na velkou událost. Protože přesně to cesta na záhadný subkontinent je. Často se mluví o tom, že pobyt v Indii změní člověku život. Miliony lidí sem vyrážejí léčit tělo i hojit duši. Nakolik je pověst o Zemi tisíce bohů, jak se jí také přezdívá, pravda, musí každý zažít a posoudit sám. Stačí jen vyrazit a poznat kulturu, která prý dokáže zázraky.

Poplach v Nepálu. Z radarů zmizelo letadlo s desítkami lidí na palubě, probíhá pátrání

V nepálských horách v neděli krátce po startu zmizelo z radarů letadlo soukromé letecké společnosti s 22 lidmi na palubě. Stroj mířil z města Pokhara, které leží téměř 200 kilometrů severozápadně od hlavního města Káthmándú a které je vyhledávanou turistickou destinací, na sever do Jomsomu. S odvoláním na zástupce firmy a vlády o tom informují tiskové agentury. Úřady zahájily pátrací akci.

Zoufalí Indové se před covidem chrání kravským trusem. Nefunguje to, varují vědci

Indie aktuálně patří mezi koronavirem nejpostiženější státy světa. Denně zde přibývají statisíce nakažených a roste také množství obětí. Část Indů tak zkouší velmi kuriózní způsob, jak se před nákazou ochránit. Svá těla pokrývají kravským trusem a močí. Krávy totiž mnoho Indů považuje za posvátné, a tudíž věří, že jejich výměšky je před koronavirem zachrání.

Zvíře ve znaku: Slepý delfín z kalných vod

Indický symbol obývá jednu z nejhustěji obydlených oblastí světa. Delfínovce ganžského tu ohrožuje ztráta přirozeného životního prostředí – především kvůli výstavbě desítek přehrad a zavlažovacích projektů. S přibližným počtem patnácti set jedinců se řadí mezi ohrožené druhy.