CNN Prima News Institut Roberta Kocha

Institut Roberta Kocha

Výpis příspěvků ke štítku „Institut Roberta Kocha“

Stovky pacientů v Německu nejsou v nemocnici kvůli covidu. Ve statistikách ale figurují

27. prosince 2021 12:21

Kdo má být v covidových statistikách a kdo ne? V Německu hlásí lékaři jako pacienty s koronavirem i ty, kteří do nemocnice přijeli třeba s úrazem. Údaje z různých spolkových zemí se navíc liší až desítkami procent. Data přitom ovlivňují zavádění či uvolňování restrikcí v jednotlivých spolkových zemích i po celém Německu.

Německo hlásí extrémní nárůst nakažených. Je nutné omezit kontakty mezi lidmi, tvrdí odborník

20. listopadu 2021 05:51

Německo za posledních 24 hodin zaznamenalo bezmála 64 000 nových případů koronavirové nákazy. Podle Institutu Roberta Kocha (RKI) se jedná o jeden z nejvyšších denních přírůstků od začátku epidemie, přes 60 000 pozitivních testů zaznamenal RKI poprvé ve středu. Sedmidenní počet nových případů nákazy na 100 000 obyvatel vzrostl na 362, před týdnem to bylo 277, uvedla agentura DPA.

Němci chtějí přeočkovat všechny dospělé. Expert: Zavřeme bary, jinak budou zničené Vánoce

18. listopadu 2021 17:36

Tvrdými opatřeními proti neočkovaným restrikce v Německu zřejmě neskončí. Respektovaný a obvykle velmi zdrženlivý odborník Lothar Wieler varuje před „zničenými Vánoci“ a volá po okamžitém řešení v podobě zavření barů a klubů. Očkovací komise pak vydala doporučení pro přeočkování všech dospělých, kterým od dokončení vakcinace uplynulo půl roku.

Německo zařadí Česko na červený seznam. Neočkovaní budou muset do karantény

11. listopadu 2021 15:49

Německo v pátek s účinností od neděle zařadí Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí. Informoval o tom český velvyslanec v Německu Tomáš Kafka. O zapsání na seznam společně rozhodují německá ministerstva zahraničí, vnitra a zdravotnictví s ohledem na situaci kolem šíření nemoci COVID-19, správcem seznamu je Institut Roberta Kocha (RKI), který je hlavním německým úřadem pro potírání infekcí.

V Německu i Rakousku mají třetí den za sebou rekordní počty nově nakažených koronavirem

7. listopadu 2020 20:28

Počet nově potvrzených případů nákazy koronavirem v Německu za poslední den stoupl o rekordních 23 399. Nově s nemocí zemřelo 130 osob. Počet nově odhalených případů je rekordní již třetí den za sebou, vyplývá ze sobotních údajů berlínského Institutu Roberta Kocha (RKI). Rekordní počty nově nakažených hlásí také Rakousko.

Po pěti letech se situace otočila. Německé obce touží po uprchlících

27. října 2020 18:53

Pandemie koronaviru odsouvá evropské uprchlické drama do pozadí. Po pěti letech se situace v sousedním Německu obrátila. Na podzim roku 2015 starostové měst a obcí uprchlíky odmítali, vzpouzeli se spolkové vládě kancléřky Angely Merkelové. Nyní ji žádají, aby zemi nezavírala, že chtějí přijmout lidi, co zůstali „viset“ na ostrovech v Řecku.