reklama

Internační tábory pro nakažené covidem. Máme je zavést? ptá se skotský tisk a šokuje

Poslední měsíce se šíří z Austrálie informace, že země zavádí takzvané internační tábory pro nakažené koronavirem. Skotský bulvární tisk Daily Record se čtenářů na facebookovém profilu zeptal, zda by se mělo Skotsko vydat podobnou cestou. List tím na sítích rozpoutal pozdvižení.

reklama

Z Austrálie se podle některých novinářů stala během pandemie země, která má nakročeno k autoritářskému režimu. Podle BBC tam policisté zatýkají občany, kteří porušují karanténu. Vznik internačních táborů pro nakažené má pak dokládat video časopisu UnHerd, které na Youtube zhlédly necelé dva miliony lidí.

Skotský list Daily Record položil svým čtenářům na facebookovém profilu otázku, zda by měly podobné internační tábory vzniknout také ve Skotsku. Čtenáři takovou myšlenku naprosto odsoudili.

„Když jsou Australané pozitivní či existuje riziko, že jsou pozitivní, jsou po 14 dní zadržováni v covidových internačních táborech. Měli bychom je v tomto následovat?“ píše Daily Record na Facebooku.

„Ne, zastavte to šílenství. Na to byste se nás ani neměli ptát,“ komentovala příspěvek jedna z uživatelek. Jiní uživatelé reagovali podobně pobouřeně. Objevovaly se reakce typu „svět se stává vězením“ či „další médium, které naskočilo na globální agendu elit“.

Jeden z komentujících se pak snažil celé kontroverzní téma obrátit v humor. „Ano, souhlasím. Potřebujeme ochranu před kýmkoli, kdo si myslí, že je tohle dobrý nápad. Ať je do toho centra dají,“ napsal.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Ohlasy z fotobanky, provozovatel v Záhřebu. Hřib se pochlubil oceněním od pochybného webu

Zdeněk Hřib (Piráti) to schytal od kritiků i vtipálků poté, co se na sociálních sítích pochlubil oceněním v žebříčku nejlepších evropských primátorů. Cenu mu udělila stránka Mayors of Europe (Starostové Evropy), jejíž pozadí ale vzbuzuje nemalé pochybnosti. Není například zřejmé, kdo za ní stojí, podle databází by ji měl spravovat chorvatský neziskový think tank. Samotná stránka navíc není příliš zabezpečená a v sekci s ohlasy používá fotky lidí z fotobank. Hřib se po kritice už k ocenění nevyjádřil, reagoval pouze jeho poradce.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama