CNN Prima News interpelace

interpelace

Výpis příspěvků ke štítku „interpelace“

Žádat o příspěvky je složité, zuřil Babiš. Beru to jako vaši sebekritiku, vmetl mu Fiala

12. května 2022 17:30

Víte, jak dlouho trvá, než se běžnému občanovi podaří vyřídit příspěvek na bydlení? I s touto otázkou se obracel rozzuřený expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš během interpelací ve Sněmovně na svého následovníka ve funkci. Předseda vlády Petr Fiala (ODS) mu ale vmetl, že to bere jako sebekritiku bývalé, tedy Babišovy vlády.

Inspirovali jste se Německou říší? pustil se Bašta do vlády. Urážka, kontroval Fiala

28. dubna 2022 17:06

Během interpelací ve Sněmovně došlo na střet poslance SPD Jaroslava Bašty a premiéra Petra Fialy (ODS) ohledně „udávání“ občanů za šíření dezinformací o válce na Ukrajině. Bašta osočil vládu, že se inspiruje praktikami Němců z roku 1939. Fiala se vůči výroku razantně ohradil, připustil však, že původní formulace na webu vládní iniciativy nebyla šťastná.

Zrušili nám interpelace, zlobí se poslanci ANO. Znemožňovala je ale i jejich vláda

8. dubna 2022 17:16

Zrušili jste nám ústní interpelace, zlobili se v pátek ve Sněmovně na vládu Petra Fialy opoziční poslanci hnutí ANO. Podle bývalého šéfa Sněmovny Radka Vondráčka tak koalice učinila bez předchozí domluvy, což prý může být i protiústavní. ANO zdůrazňuje, že ze jeho éry k tomu docházelo výhradně po dohodě. Současná vláda to ale odmítá.

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD

27. ledna 2022 22:58

Čtvrteční jednání v Poslanecké sněmovně bylo podle poslance Marka Bendy (ODS) mimořádně absurdní. „Je to destrukce za každou cenu,“ prohlásil na účet opozice. Poslanec Radim Fiala (SPD) mu však v pořadu 360° oponoval. Je toho názoru, že opozice má nárok říci, co si o současném stavu myslí. „Křičíte na nás něco o nenávisti a jste zkrátka nervózní, za což my nemůžeme,“ reagoval ve vysílání CNN Prima NEWS.

Bartošek: Interpelace na Babiše od poslanců ANO byly jako třídní schůzka Hujerových

16. září 2021 21:54

Předseda poslanců KDU-ČSL Jan Bartošek v pořadu 360° na CNN Prima NEWS kritizoval čtvrteční interpelace členů hnutí ANO na jejich šéfa a premiéra Andreje Babiše. Podle něj situace ve Sněmovně připomínala „třídní schůzku s Hujerovými“. Vůči jeho názoru se ohradil Patrik Nacher z ANO. Podle něj byly dotazy jeho kolegů na předsedu vlády věcné a navíc podle jednacího řádu Sněmovny nebylo porušeno žádné pravidlo.

Interpelace se změnily v oslavu hnutí ANO. Babiš četl připravené odpovědi z papíru

16. září 2021 17:41

Čtvrteční interpelace v Poslanecké sněmovně se proměnily v oslavu hnutí ANO. Poslanci vládního hnutí obsadili většinu času u řečnického pultíku a svými otázkami často nahrávali svému předsedovi a českému premiérovi Andreji Babišovi. Ten četl připravené odpovědi z papíru. Někteří vládní poslanci se dokonce interpelací zúčastnili poprvé od voleb v roce 2017.