INTERVIEW - Autorské rozhovory pohledem našich šéfreportérek

Autorské rozhovory pohledem našich šéfreportérek. Investigativní, byznysová i sociální témata. Od pondělí do pátku na CNN Prima NEWS premiérově od 17.30. Moderují Markéta Dobiášová, Lucie Hrdličková, Martina Kuzdasová a Petra Vintrová.

Podrobný rozbor aktuálních událostí a témat s významnými postavami veřejného života. INTERVIEW otevírá témata, která rezonují doma i ve světě. Fakticky je rozebereme, pojmenujeme, zanalyzujeme a zasadíme je do kontextu.

Markéta Dobiášová bude v čele investigativního týmu „Budeme se soustředit na to, abychom všechny zásadní kauzy rozkryli v souvislostech a nabídli je divákovi ve srozumitelné podobě jak formou speciálního diskusního pořadu INTERVIEW, tak v každodenních reportážích ve zpravodajství,“ říká Markéta Dobiášová. Investigativa nebude mít v INTERVIEW pravidelný vysílací čas. Na obrazovkách bude vždy, když se objeví nějaká aktuální kauza nebo důležité téma.

Pondělní a středeční INTERVIEW bude patřit Martině Kuzdasové a sociálním a zdravotním tématům. „Je zde velké množství témat ke zpracování, zaměříme se hlavně na ta, která mají dopad na každodenní život většiny diváků,“ vysvětluje Martina Kuzdasová.

Úterý a čtvrtky pak obsadí byznys a Lucie Hrdličková. „V nové roli chci především podávat zajímavá byznysová témata ve srozumitelné a atraktivní podobě,“ říká Hrdličková.

Pátky budou vyhrazené především zahraničním tématům, kterým se věnuje Petra Vintrová.

Markéta Dobiášová

Za své reportáže získala několik ocenění, například v roce 2014 Novinářskou cenu v kategorii audiovizuální žurnalistiky/analyticko-investigativní příspěvek za sérii reportáží „Černá díra zdravotnictví“. V roce 2016 získala Cenu Respektu na Mezinárodním festivalu filmu a dokumentu v Jihlavě za sérii reportáží „Obchod s nadějí“, popisující protizákonnou léčbu amyotrofické laterální sklerózy kmenovými buňkami týmem Evy Sykové. V reakci na tyto reportáže tehdejší předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš odvolal Eva Sykovou z postu ředitelky Ústavu experimentální medicíny AV ČR. Naposledy v roce 2018 získala Novinářskou cenu v kategorii audiovizuální žurnalistiky/reportáž za šestidílnou sérii reportáží o Jánu Kuciakovi, o slovenském prostředí, které se vraždou tohoto novináře proměnilo. Aktuálně vede investigativní tým zpravodajské platformy CNN Prima NEWS a uvádí pořad HLAVNÍ ZPRÁVY.

Lucie Hrdličková

Absolventka oboru Mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. V roce 2004 nastoupila do mediálního domu Economia, kde první roky pracovala v online týmu, který formoval zpravodajský web iHNed.cz. Posléze mezi lety 2010–2016 působila jako redaktorka Hospodářských novin na různých pozicích, převážně se zaměřením na byznys, korporace, a hlavně lidi v nich. Oblíbeným tématem byla účast žen ve vedení firem a veřejné sféře. Poslední dva roky v Economii se věnovala projektu Restart, který mapoval zajímavé manažerské a podnikatelské přestupy či odchody. V roce 2017 nastoupila do byznysového časopisu Forbes. V nové roli chce především podávat zajímavá byznysová témata ve srozumitelné a atraktivní podobě. Aktuálně uvádí pořad INTERVIEW a stará se o ekonomická témata na CNN Prima NEWS.

Martina Kuzdasová

Absolventka Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Pedagogické činnosti se věnovala jen krátce a následně uspěla v konkurzu na reportérku regionální televize v jihočeské metropoli. Odtud se v roce 2002 přesunula do Prahy a začala pracovat v celostátním zpravodajství TV Nova.

Podívejte se na rozhovor s Martinou Kuzdasovou:

V období mezi dvěma mateřskými dovolenými pak vedla publicistický pořad Střepiny. Následně se vrátila na další čtyři roky do zpravodajství, kde se věnovala především zdravotnickým tématům. Poslední rok a půl strávila na pozici vedoucí redakce pro program. Aktuálně uvádí pořad INTERVIEW a na CNN Prima NEWS se stará o sociální a zdravotní témata.

Tagy: