reklama

INTERVIEW - Autorské rozhovory pohledem našich šéfreportérek

INTERVIEW

Autorské rozhovory pohledem našich šéfreportérek. Investigativní, byznysová i sociální témata. Od pondělí do pátku na CNN Prima NEWS premiérově od 17.30. Moderují Markéta Dobiášová, Lucie Hrdličková, Martina Kuzdasová a Petra Vintrová.

reklama

Podrobný rozbor aktuálních událostí a témat s významnými postavami veřejného života. INTERVIEW otevírá témata, která rezonují doma i ve světě. Fakticky je rozebereme, pojmenujeme, zanalyzujeme a zasadíme je do kontextu.

Markéta Dobiášová bude v čele investigativního týmu „Budeme se soustředit na to, abychom všechny zásadní kauzy rozkryli v souvislostech a nabídli je divákovi ve srozumitelné podobě jak formou speciálního diskusního pořadu INTERVIEW, tak v každodenních reportážích ve zpravodajství,“ říká Markéta Dobiášová. Investigativa nebude mít v INTERVIEW pravidelný vysílací čas. Na obrazovkách bude vždy, když se objeví nějaká aktuální kauza nebo důležité téma.

Pondělní a středeční INTERVIEW bude patřit Martině Kuzdasové a sociálním a zdravotním tématům. „Je zde velké množství témat ke zpracování, zaměříme se hlavně na ta, která mají dopad na každodenní život většiny diváků,“ vysvětluje Martina Kuzdasová.

Úterý a čtvrtky pak obsadí byznys a Lucie Hrdličková. „V nové roli chci především podávat zajímavá byznysová témata ve srozumitelné a atraktivní podobě,“ říká Hrdličková.

Pátky budou vyhrazené především zahraničním tématům, kterým se věnuje Petra Vintrová.

Markéta Dobiášová

Za své reportáže získala několik ocenění, například v roce 2014 Novinářskou cenu v kategorii audiovizuální žurnalistiky/analyticko-investigativní příspěvek za sérii reportáží „Černá díra zdravotnictví“. V roce 2016 získala Cenu Respektu na Mezinárodním festivalu filmu a dokumentu v Jihlavě za sérii reportáží „Obchod s nadějí“, popisující protizákonnou léčbu amyotrofické laterální sklerózy kmenovými buňkami týmem Evy Sykové. V reakci na tyto reportáže tehdejší předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš odvolal Eva Sykovou z postu ředitelky Ústavu experimentální medicíny AV ČR. Naposledy v roce 2018 získala Novinářskou cenu v kategorii audiovizuální žurnalistiky/reportáž za šestidílnou sérii reportáží o Jánu Kuciakovi, o slovenském prostředí, které se vraždou tohoto novináře proměnilo. Aktuálně vede investigativní tým zpravodajské platformy CNN Prima NEWS a uvádí pořad HLAVNÍ ZPRÁVY.

INTERVIEW, Markéta Dobiášová
INTERVIEW, Markéta Dobiášová

Lucie Hrdličková

Absolventka oboru Mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. V roce 2004 nastoupila do mediálního domu Economia, kde první roky pracovala v online týmu, který formoval zpravodajský web iHNed.cz. Posléze mezi lety 2010–2016 působila jako redaktorka Hospodářských novin na různých pozicích, převážně se zaměřením na byznys, korporace, a hlavně lidi v nich. Oblíbeným tématem byla účast žen ve vedení firem a veřejné sféře. Poslední dva roky v Economii se věnovala projektu Restart, který mapoval zajímavé manažerské a podnikatelské přestupy či odchody. V roce 2017 nastoupila do byznysového časopisu Forbes. V nové roli chce především podávat zajímavá byznysová témata ve srozumitelné a atraktivní podobě. Aktuálně uvádí pořad INTERVIEW a stará se o ekonomická témata na CNN Prima NEWS.

INTERVIEW, Lucie Hrdličková
INTERVIEW, Lucie Hrdličková

Martina Kuzdasová

Absolventka Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Pedagogické činnosti se věnovala jen krátce a následně uspěla v konkurzu na reportérku regionální televize v jihočeské metropoli. Odtud se v roce 2002 přesunula do Prahy a začala pracovat v celostátním zpravodajství TV Nova.

Podívejte se na rozhovor s Martinou Kuzdasovou:

V období mezi dvěma mateřskými dovolenými pak vedla publicistický pořad Střepiny. Následně se vrátila na další čtyři roky do zpravodajství, kde se věnovala především zdravotnickým tématům. Poslední rok a půl strávila na pozici vedoucí redakce pro program. Aktuálně uvádí pořad INTERVIEW a na CNN Prima NEWS se stará o sociální a zdravotní témata.

INTERVIEW, Martina Kuzdasová
INTERVIEW, Martina Kuzdasová

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Cestování

Do Chorvatska vám test nebo očkování stačit nemusí. Na co si dát pozor?

Do Chorvatska vám test nebo očkování stačit nemusí. Na co si dát pozor?

Cesta do Chorvatska se letos Čechům výrazně zkomplikuje. Chorvaté nastavili na první pohled nenápadná, ale ve skutečnosti velmi přísná pravidla pro cestování do své země, která je pro Čechy jednou z nejoblíbenějších turistických destinací. V důsledku toho vám nebude stačit ani obyčejné potvrzení o antigenním testu, ani očkování první dávkou.

Soudy

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel

Prezident Miloš Zeman ve středu při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké uhelné společnosti (MUS), který v roce 1999 schválila jeho vláda. MUS podle něj nebyla strategickou společností a vláda byla ráda, že se menšinového podílu zbaví. Obžaloba tvrdí, že manažeři MUS stát při prodeji podvedli, protože Zemanův kabinet nevěděl, že skutečným nabyvatelem akcií firmy budou právě oni.

Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová
Bílá reaguje na Soukupa kvůli albu: Nechápu to. Řekla jsem ne, ale on to stejně udělal
reklama
reklama
Klaus: Piráti jsou nejextrémnější levicová strana. Novodobí komunisté

360°

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama