reklama

Italové o odškodném mlčí: Je to k smíchu, řekl český přeživší pádu mostu v Janově

V italském Janově se před dvěma lety zřítil Morandiho most. Tragédii nepřežilo 43 lidí. Jedním z řidičů, který po něm právě projížděl, byl i český řidič kamionu Martin Kučera, který se ten den podruhé narodil a pád přežil. Jak celou tragédií vidí český přeživší s odstupem dvou let?

reklama

Martin Kučera, který zřícení mostu jako zázrakem přežil, se do Itálie vrací i po děsivém zážitku. Donutila ho k tomu prý koronavirová krize. „Bylo málo práce, automobilky skončily, tak jsem zatnul zuby a vyrazil do Itálie,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Kučeru ale tato práce baví.

K tématu

„V Janově, když spadl most, tak se to začalo řešit po celé Evropě. Najednou začaly rekonstrukce a opravy mostů v Německu, ve Francii, všude vlastně. Poznamenalo to celou Evropu, že si uvědomili, že ty mosty vypadají dobře, ale uvnitř jsou na tom kolikrát dost špatně“. Tak vidí situaci přeživší řidič kamionu.

Příbuzným obětí a přeživším pádu přislíbila italská vláda odškodné, což by se mělo týkat i pana Martina. Ten ale od Italů neviděl ani korunu. „Bohužel, ani já, ani šéf,“ okomentoval. „Právníci té autostrade ani nekomunikují s našima právníkama. Prostě přišel koronavirus a zaujali polohu mrtvýho brouka,“ dodal Kučera.

Nový most Italové vnímají jako naději na lepší zítřky

S právníky ale tuto situaci Kučera dál řeší. I když vše mělo proběhnout mimosoudně, tak přiznal, že se vzhledem k tomu, že italští právníci nekomunikují, žaloba možná podá. „Nechci ty italský právníky nijak špinit, ale je to k smíchu,“ okomentoval pan Martin jejich mlčení.

Téměř dva roky od tragédie bude v pondělí odpoledne slavnostně otevřen nový dálniční most na místě Morandiho mostu. Ceremoniálu se má zúčastnit mimo jiné italský prezident Sergio Mattarella a premiér Giuseppe Conte. Inauguraci budeme vysílat živě na webu CNN Prima NEWS od 16:30.

Italové nový most vnímají jako „naději na lepší zítřky“. Nese nový název a to svatého Jiří (San Giorgio), patrona Janova. „Pro obyvatele Janova je to určitě úleva vzhledem k dopravě, protože ty objížďky a doprava tam musela být strašná. Ten most vlastně spojoval dvě části Janova. Ale jestli se tam dostanu, vůbec nevím,“ okomentoval Kučera.

Další hlavní zprávy

Domácí

Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají

Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají

Představitelé ODS, KDU-ČSL a TOP 09 oznámili, že společně budou kandidovat ve volbách do Poslanecké sněmovny v příštím roce. Od vytvoření bloku očekávají, že výrazně zakonkurují ve volbách hnutí ANO. Lídři trojkoalice se na začátku svého tažení nechali zobrazit jako superhrdinové z komiksů o Avengers. Jejich netypické kostýmy pro politiky se však u lidí na sociálních sítích spíše minuly účinkem.

360°

Ředitel liberecké nemocnice: S ventilátory si poradíme sami, chybí nám lůžka a personál

Ředitel liberecké nemocnice: S ventilátory si poradíme sami, chybí nám lůžka a personál

Krajská nemocnice v Liberci se potýká s nedostatkem plicních ventilátorů. Liberecký kraj proto požádal ministerstvo zdravotnictví o várku přístrojů, ale resort jim poslal pouze seznam firem, od kterých si je lze zakoupit. Podhodnocuje vláda krajské nemocnice? Jak zvládnou pandemii? A čeho má liberecká nemocnice největší nedostatek? Hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové byl ředitel Krajské nemocnice Liberec Richard Lukáš.

reklama
Vláda představila scénář návratu školáků. O termínu se rozhodne v příštím týdnu
Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat
PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus
reklama
reklama
Blatného první projev před poslanci: Situace se začíná zlepšovat, ale vyhráno nemáme

Vláda

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama