reklama

Ivan Chadima: Od číšníka do vrcholových pozic slavných hotelů po celém světě

Ivan Chadima je člověk, který má vzpomínek a zkušeností za tři životy. Začal jako číšník v Alcronu a dostal se až do nejvyššího managmentu nejslavnějších hotelů jako je Ramada Inn, Four Seasons a Ritz Carlton. V průběhu své životní cesty potkal nespočet slavných a důležitých osobností z celého světa.

reklama

Po dokončení hotelové školy pracovat deset let v hotelu Alcron v Praze jako číšník. „Měli jsme velice těžký život. Dva roky nás prakticky nepustili ke stolu s hostem. Servis byl totiž na vysoké úrovni a lidé, co tam pracovali, byli opravdoví odborníci. To byla opravdu škola života,“ míní Ivan Chadima.

„Byla to profese, která mě neskutečně bavila. A myslím si, že do dnešního dne je to vůbec to nejlepší, co jsem kdy dělal,“ říká Ivan Chadima s tím, že získal i ocenění nejlepšího číšníka v republice.

Ivan Chadima po invazi vojsk Varšavské smlouvy emigroval do západního Německa, v polovině ledna 1969 pak odletěl do Kanady. Nejdříve pracoval jako číšník a postupem času se vypracoval až do vedoucích pozic v nejslavnějších hotelech. Pracoval například pro Ramada Inn, Four Seasons a Ritz. Na přelomu 70. a 80. let se řadil mezi nejlepší hoteliéry světa.

Setkání s Donaldem Trumpem

První žena Donalda Trumpa, Ivana, je hoteliérova blízká kamarádka. V době, kdy Ivan hledal práci, ho společně s Donaldem oslovila. „Ivana mi říkala, ať si promluvím s Donaldem, že hledá někoho, kdo by řídil jeho tři hotely, které má v Atlantic city. Byly to úžasné podmínky, ale já jsem hledal trošku bezpečnější místo. Takže jsem šel do United Nations Plaza v New Yorku. Viděl jsem tam větší perspektivu mezinárodního styku,“ dodává Ivan.

Ivan Chadima nakonec v Americe ani v Kanadě nezůstal. Na začátku devadesátých let se vrátil do Československa a Vrhl se opět do hotelového byznysu. Taky se potřetí oženil a dnes má jedenadvacetiletého syna Huga.

O své profesi, životě a světově proslulých osobnostech, které ve svém životě potkal, promluví dnes v KB Interview Martina Moravce ve 21:25.

Tagy:

Hlavní zprávy

Blíží se konec plastových příborů a brček. Poslanci podpořili zákon v prvním kole
Sněmovna

Blíží se konec plastových příborů a brček. Poslanci podpořili zákon v prvním kole

Sněmovna v prvním kole podpořila zákon, který zakáže jednorázové plastové příbory, talíře či brčka, jak to vyžadují předpisy Evropské unie. Rozhodla o tom ve středu téměř jednomyslně. Lhůtu na jeho další projednávání ve výboru pro životní prostředí prodloužila na 80 dní, i když se norma měla do českého právního řádu dostat už loni v červenci. Podobný návrh předložila před rokem tehdejší vláda Andreje Babiše (ANO), bývalá Sněmovna jej ale do konce volebního období nestihla projednat.

Detaily děsivé nehody jachty v Karibiku: Byli na ní Češi, potvrdilo ministerstvo
Nehody

Detaily děsivé nehody jachty v Karibiku: Byli na ní Češi, potvrdilo ministerstvo

Malá jachta před týdnem v plné rychlosti narazila do skály v Karibiku. Při nehodě zemřel jeden člověk, druhý utrpěl vážná zranění. České ministerstvo zahraničí na dotaz CNN Prima NEWS potvrdilo, že se jednalo o české občany. Tamější záchranáři vyšetřují, co tragickou nehodu způsobilo. Podle francouzského webu Faxinfo.cz mohla za nehodou stát nepřiměřená rychlost či nepozornost.

Zkorumpovaná Ukrajina do NATO nepatří. Držme se od ní dál, šokoval chorvatský prezident

Chorvatský prezident Zoran Milanović v úterý prohlásil, že na Ukrajině se vláda nezměnila demokraticky, nýbrž pučem a že pro tuto zemi není v NATO místo. Podle jeho názoru Chorvatsko, které je členem aliance od roku 2009, by se v nynějším dění kolem Ukrajiny nemělo nijak angažovat, informovala chorvatská média. Ukrajinské ministerstvo zahraničí dalo v reakci najevo „hluboké zklamání“, zatímco chorvatský premiér Andrej Plenković vyjádřil údiv a Ukrajincům se omluvil.

Nic k zabíjení vám nedáme, posíláme helmy. Němci dál odmítají dodávat Ukrajině zbraně

Německo poskytne ukrajinské armádě 5 000 vojenských přileb. Oznámila to německá ministryně obrany Christine Lambrechtová. Zatímco některé členské státy Severoatlantické aliance dodávají Ukrajině kvůli vyhrocenému napětí s Ruskem zbraně, Berlín to odmítá. Kancléř Olaf Scholz nesouhlas s dodávkami zbraní vysvětluje dlouhodobým postojem německé vlády, která dává přednost diplomacii.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

Pešán vybral tři „taxikáře“. Kteří hráči rozšířili hokejovou nominaci pro olympiádu?

Mezinárodní hokejová federace (IIHF) umožnila trenérům reprezentací kvůli ošemetné covidové době rozšířit nominaci pro olympiádu v Pekingu o šest hráčů, takzvané „taxikáře“. Jde o inspiraci z NHL, kde odnedávna funguje systém náhradníků pojmenovaný taxi squad. Kouč českého národního týmu Filip Pešán s manažerem Petrem Nedvědem využili jen polovinu nabízené možnosti a zvolili tříčlennou „zálohu“ – útočníky Matěje Blümela s Davidem Tomáškem a obránce Jana Ščotku.

reklama

Domácí zpravodajství

Soud odmítl stížnost PirSTAN kvůli volbám. Navrhovali jiný přepočet hlasů na mandáty

Ústavní soud (ÚS) odmítl podnět Pirátů a STAN, kteří navrhovali alternativní způsob přepočtu hlasů na mandáty podle nového volebního zákona. Jejich interpretace by vedla k výměně tří poslanců Sněmovny ustavené po loňských volbách. Neuspěli ani u Nejvyššího správního soudu (NSS), ani u ústavních soudců, kteří se však podstatou návrhu věcně nezbývali, stížnost odmítli z procesních důvodů kvůli formě podání. Usnesení zpřístupnili na webu soudu.

reklama