reklama

Ivan Chadima: Od číšníka do vrcholových pozic slavných hotelů po celém světě

Ivan Chadima je člověk, který má vzpomínek a zkušeností za tři životy. Začal jako číšník v Alcronu a dostal se až do nejvyššího managmentu nejslavnějších hotelů jako je Ramada Inn, Four Seasons a Ritz Carlton. V průběhu své životní cesty potkal nespočet slavných a důležitých osobností z celého světa.

reklama

Po dokončení hotelové školy pracovat deset let v hotelu Alcron v Praze jako číšník. „Měli jsme velice těžký život. Dva roky nás prakticky nepustili ke stolu s hostem. Servis byl totiž na vysoké úrovni a lidé, co tam pracovali, byli opravdoví odborníci. To byla opravdu škola života,“ míní Ivan Chadima.

„Byla to profese, která mě neskutečně bavila. A myslím si, že do dnešního dne je to vůbec to nejlepší, co jsem kdy dělal,“ říká Ivan Chadima s tím, že získal i ocenění nejlepšího číšníka v republice.

Ivan Chadima po invazi vojsk Varšavské smlouvy emigroval do západního Německa, v polovině ledna 1969 pak odletěl do Kanady. Nejdříve pracoval jako číšník a postupem času se vypracoval až do vedoucích pozic v nejslavnějších hotelech. Pracoval například pro Ramada Inn, Four Seasons a Ritz. Na přelomu 70. a 80. let se řadil mezi nejlepší hoteliéry světa.

Setkání s Donaldem Trumpem

První žena Donalda Trumpa, Ivana, je hoteliérova blízká kamarádka. V době, kdy Ivan hledal práci, ho společně s Donaldem oslovila. „Ivana mi říkala, ať si promluvím s Donaldem, že hledá někoho, kdo by řídil jeho tři hotely, které má v Atlantic city. Byly to úžasné podmínky, ale já jsem hledal trošku bezpečnější místo. Takže jsem šel do United Nations Plaza v New Yorku. Viděl jsem tam větší perspektivu mezinárodního styku,“ dodává Ivan.

Ivan Chadima nakonec v Americe ani v Kanadě nezůstal. Na začátku devadesátých let se vrátil do Československa a Vrhl se opět do hotelového byznysu. Taky se potřetí oženil a dnes má jedenadvacetiletého syna Huga.

O své profesi, životě a světově proslulých osobnostech, které ve svém životě potkal, promluví dnes v KB Interview Martina Moravce ve 21:25.

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci tunelu sice existuje, ale český tunel k němu vede oklikami s nejrůznějšími překážkami a strojvedoucí je šílený. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla Darina, lékařka z nemocnice ve větším městě, která si přála zůstat v anonymitě. Svou vinu za současnou situaci podle ní nesou také hygienické stanice. Popsala zářijové školení, na kterém hygienici nabádali praktické lékaře, aby neposílali lidi na testy. Uvedla také, jak zkomplikovalo očkování otevření systému pro praktické lékaře.

Koronavirus

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze

Pětina zaměstnanců má zkušenosti s tím, že jejich zaměstnavatel či nadřízený porušil opatření proti covidu. Každý sedmý uvedl, že jeho zaměstnavatel či nadřízený vyzýval k porušování pravidel v testování a trasování kontaktů nakaženého. Dvě pětiny zaměstnanců naopak poukázaly na zodpovědný přístup firem. Více než 20 procent společností dokonce testovalo své zaměstnance ještě před zavedením této povinnosti.

360°

Hejtmanka Pecková: Rozhoduje se o tom, jestli pacient dostane vůbec postel a doktora

Hejtmanka Pecková: Rozhoduje se o tom, jestli pacient dostane vůbec postel a doktora

Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (za STAN) znovu varovala před zahlcením zdravotnického systému vlivem pandemie koronaviru. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se zastala pracovní povinnosti části studentů v nemocnicích. Zároveň uvedla, že jí přijde absurdní, když si někdo v době přeplněných nemocnic nechá dělat umělá prsa u plastických chirurgů.

Není myška jako myška. Některá zvířata se ve zverimexech prodávat nesmí, jiná ano
Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly
reklama
reklama
O pacienty ať se stará primář Volný, my si bereme volno, zlobí se zdravotníci

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
Další články
reklama
reklama