CNN Prima News jaderná ponorka

jaderná ponorka

Výpis příspěvků ke štítku „jaderná ponorka“

Obr, který dokáže rozpoutat radioaktivní tsunami. Západ děsí ruská jaderná ponorka

25. července 2022 07:14

Plavidlo, které nahání hrůzu svým ničivým arzenálem. Tak mluví experti o jaderné ponorce Belgorod, kterou si nedávno převzalo ruské námořnictvo. Ačkoliv výrobce tvrdí, že bude sloužit především pro výzkumné účely, odborníci na zbraně mají jiný názor – Belgorod totiž disponuje řadou systémů pro špionážní mise a dokáže nést i jaderné zbraně. Dokáže odpalovat také megatorpéda Poseidon, která jsou schopná spustit „radioaktivní tsunami“.

USA, Austrálie a Británie si stvořily vlastní NATO. Francie se vzteká a EU tápe

20. září 2021 19:31

Mocnosti USA, Velká Británie a Austrálie ve středu uzavřely bezpečnostní, vojenskou a strategickou dohodou AUKUS. Země tím chtějí zejména posílit kooperaci v oblasti Jihočínského moře a tlumit sílící vliv Pekingu v Indickém oceánu. Kvůli dohodě mimo jiné ztroskotal australský nákup francouzských ponorek. I proto je teď v globální politice dusno.

Atmosféra místa se mě zmocnila a nepustila. Ballard popsal, jak objevil vrak Titanicu

17. května 2021 09:27

Muž, který objevil vrak Titaniku, má novou misi. V květnu vydává monografii, kterou pojmenoval Into The Deep (Do hlubin). Vzpomíná v ní na nejdůležitější okamžiky svého života – od objevení Titanicu až po tragickou smrt syna. V rozhovoru pro CNN se Robert Ballard rozmluvil o pocitech, které v něm Titanic vyvolal. „Atmosféra toho místa se mě zmocnila, emoce mě naplnily a už nikdy nepustily,“ popsal.

Nevědomí při službě vlasti: Posádky vojenských ponorek stále nic netuší o pandemii COVID-19

8. dubna 2020 18:07

I v době, kdy COVID-19 denně plní titulní stránky médií a je náplní většiny tiskových konferencí, existují tací, kteří o rozsahu krize prakticky nemají ponětí. Jsou jimi třeba posádky vojenských ponorek, které z přístavů vypluly před, nebo na začátku epidemie. Se zpožděním se v polovině března o reálné karanténě dozvěděli i účastníci známé reality show Big Brother, kteří v rámci soutěže podstoupili karanténu dobrovolnou.