My chceme Jardu Jágra na bankovce mít. Legenda v 50 letech splnila přání kladenských fandů

Jaromír Jágr oslaví padesátku sice až v úterý, ale gratulace se odehrávají už několik dní. V pondělí osobně představil pamětní list v podobě bankovky vydaný u příležitosti jeho životního jubilea a včera se velký ceremoniál odehrál také na domácím hokejovém utkání s Kometou.

Jaromír Jágr dostal před včerejším zápasem v Chomutově zlatý dres s číslem 50. Ten mu na červeném koberci předala jeho sestra Jitka, kterou doprovodil šéf extraligy Josef Řezníček.

Bankovku Jágr osobně představil v pondělí na tiskové konferenci. „Mně se to líbí, protože i když slavím padesátiny, tak jste tam dali obrázky z mých čtyřicátin a možná i o něco dřív, protože tam jsem měl dlouhý vlasy, takže všichni budou říkat, to mu slušelo v těch padesáti,“ žertoval hokejista. „Zjistil jsem, že je daleko jednoduší si peníze tisknout než je vydělat,“ vtipkoval také pro CNN Prima NEWS Jágr.

„Dělají se hokejové kartičky na památku, to má skoro každý, dělají se mince, to má taky spoustu lidí, ale bankovka je něco jiného,“ považoval si Jágr. Firma, která dělala Jágrovu bankovku, totiž vytvořila i platidlo s Václavem Havlem. „Je to kvalitní, vypadá to opravdu jako bankovka, materiál je stejný, je to hezké,“ podělil se Jágr s dojmy.

V přeneseném duchu se tak naplnil známý pokřik fanoušků kladenských Rytířů „My chceme Jardu Jágra na bankovce mít“. Dočkali se. „Zrovna včera jsem je slyšel to křičet, tak jsem si jen v duchu říkal – počkejte si do pondělka,“ připomněl Jágr nedělní zápas proti Brnu.

Na jedné straně „bankovky“ s Jágrem je jeden z nejlepších hráčů hokejové historie detailně vyobrazen v přilbě s číslem 68, které je s ním dlouhé roky neodmyslitelně spojeno, českým lvem, číslovkou 50 a také znakem prestižního Triple Gold Clubu, do něhož patří díky triumfům na olympiádě, mistrovství světa i ve Stanley Cupu.

Na druhé straně připomíná slavné výhry a triumfální návraty hokejistů z úspěšných turnajů Staroměstské náměstí plné českých praporů v rukou slavících fanoušků, znak České republiky i symbolické lipové listy. Dole je pak nápis Čest a víra je vítězství. Česky i anglicky.

Tagy: