reklama
CNN Prima News Václav Havel

Václav Havel

Výpis příspěvků ke štítku „Václav Havel“

Zeman je politik rozvratu a Babiš má IQ tykve, říká písničkář Jaroslav Hutka

,,Babiš už musí mít pomník, ten, co by nad Prahou vynikl. Ve výši katedrál, vždyť on to dokázal, že komunismus nezanikl. Zachránil před virem mrtvé, z Číny jim dovezl rakve. Vymyslel Čau lidi, za nic se nestydí, když kvokne, IQ je tykve,“ zpívá ve své nejnovější písni hudebník Jaroslav Hutka. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS prozradil, co si myslí o současném politickém dění, a pochlubil se narozením šestého potomka.

Varšavská smlouva zanikla před třiceti lety. Havel napřed snil i o konci NATO

Vojenský pakt komunistických zemí s názvem Varšavská smlouva vznikl v sobotu. A zanikl v neděli. Mezitím ovšem uplynulo dlouhých šestatřicet let studené války. Smlouva byla podepsána v sobotu 14. května 1955 ve Varšavě a zrušena v neděli 31. března 1991 v Moskvě. Tehdejší československý prezident Václav Havel přitom záhy po sametové revoluci doufal, že se dočká nejen rozpuštění Varšavské smlouvy ale i zániku NATO.

Reportáž z nejvýchodnější obce ČR: Goralé jsou rádi, že opatření odehnala turisty

Slunce tu vychází a zapadá o 17 minut a 48 vteřin dřív než v hlavním městě. Jsme v beskydské Hrčavě, nejvýchodnější obci České republiky, 425 kilometrů od Prahy. Jak zdejší goralé vnímají vládní nařízení o zákazu pohybu? „Konečně jsme se zbavili turistů, kteří každý den chodili po Hrčavě bez roušek,“ pochvaluje si učitelka místní malotřídky Ivana Kučerová.

Václav Klaus k výročí Visegrádu: Úloha ČR je smutná. Skupinu drží Polsko a Maďarsko

Na počátku Visegrádské skupiny byla jen prázdná a vznešená slova odrážející euforii bezprostředně po pádu komunismu. Úspěšným výsledkem bylo ale vytvoření Středoevropské zóny volného obchodu. Členské státy –⁠ Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko –⁠ si dokázaly vynutit respekt Bruselu při odmítání migračních kvót. „Tehdy skupina skutečně ožila,“ myslí si bývalý prezident Václav Klaus. Jak hodnotí třicet let Visegrádské dohody? A je životaschopná i uvnitř Evropské unie?

Havlová čtyři miliony nedostane. Soud zrušil výrok o odškodnění za článek o nevěře

Nejvyšší soud zrušil verdikt, podle kterého mělo vydavatelství Bauer Media vyplatit herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun. Výše odškodnění za článek v bulvárním Pestrém světě výrazně převýšila náhrady přiznávané za jiné zásahy do osobnostních práv, což byla podle tribunálu chyba. Znovu musí rozhodovat Vrchní soud v Praze, uvádí rozhodnutí zpřístupněné na úřední desce.

reklama