reklama
CNN Prima News Jair Bolsonaro

Jair Bolsonaro

Výpis příspěvků ke štítku „Jair Bolsonaro“

Objevila se nová zákeřná mutace covidu. Neodhalí ji dokonce ani PCR testy

25. října 2021 13:49

Brazílie vyhlásila stav nejvyšší pohotovosti. Ve městě Belém se objevila nová podvarianta covidové mutace delta známá jako AY.33. Nedokáží ji rozpoznat rychlotesty ani PCR testy. Lékaři odhalili její přítomnost až poté, co zaslali na sekvenování 166 vzorků pacientů z hlavního města státu Pará, ležícího na severu této latinskoamerické země.

Brazilské trápení s covidem. Nemocnice kolabují a prezident točí ministry zdravotnictví

22. dubna 2021 22:46

Brazílie již od konce března bojuje s dosud nejtěžší vlnou epidemie. Denní přírůstky nakažených atakují i stotisícovou hranici, nemocnice praskají ve švech a hlášeny jsou tisíce mrtvých každý den. Brazilskému zápasení s pandemií nikterak nepomáhá hojně rozšířená a nechvalně proslulá brazilská mutace, ani prezident Jair Bolsonaro, který je znám svým zlehčováním koronaviru.

Továrna na nové mutace koronaviru: Brazílie je hrozbou pro celý svět, varují vědci

11. dubna 2021 06:11

Koronavirová tragédie v Brazílii je hrozbou pro celý svět, míní experti. Oběti dopravních nehod nebo lidé, kteří prodělali srdeční infarkt, mají jen malou šanci dostat se na jednotky intenzivní péče. Předpokládá se, že v počtu úmrtí tato latinskoamerická země předčí Spojené státy v červenci, ačkoliv má zhruba o třetinu menší populaci.

Brazilcům se pandemie vymyká z rukou. Za den zemřelo přes dva tisíce lidí

10. března 2021 23:48

Brazílie poprvé překonala hranici dvou tisíc úmrtí kvůli covidu za jediný den. Ve středu přibylo v této latinskoamerické zemi 2286 obětí a téměř 80 tisíc nových případů nákazy koronavirem. Uvedla to s odkazem na údaje tamního ministerstva zdravotnictví agentura Reuters. Brazilskému zdravotnictví hrozí kvůli rychlému postupu pandemie kolaps. Většina metropolí států brazilské federace už nemá téměř žádná volná lůžka intenzivní péče, oznámil státní institut Fiocruz.

reklama