CNN Prima News Jair Bolsonaro

Jair Bolsonaro

Výpis příspěvků ke štítku „Jair Bolsonaro“

Prodej dětí i vulgární urážky papeže. „Argentinský Trump“ může dojet na své výroky, říká Pilip

Argentinské prezidentské volby může ovládnout Javier Milei, kterému se přezdívá argentinský Donald Trump, ale stále nemá vyhráno. Porazit ho může jeho vlastní nebývalá excentričnost, která některé z voličů odrazuje. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl exministr financí a odborník na Latinskou Ameriku Ivan Pilip. Ten se zároveň pozastavil nad některými z nápadů argentinského politika. Například nad možností prodávat děti či vlastní orgány.

Hájí prodej orgánů i sex ve třech. „Argentinský Trump“ je favoritem prezidentských voleb

V Argentině žijí prezidentskými volbami a favoritem v nich je mimořádně excentrický politik Javier Milei. Ten zaujme nejen svou kšticí, která evokuje divoká 70. léta, ale především svými názory. Chtěl by například legalizovat prodej orgánů, plánuje zrušit centrální banku a argentinské peso by nejradši nahradil americkým dolarem. Mimoto zbožňuje amerického exprezidenta Donalda Trumpa a může se opřít například o podporu dalšího kontroverzního politika – brazilského exprezidenta Jaira Bolsonara. Zajímavá je i jeho minulost tantrického kouče se svérázným pohledem na sex.

Chaos v Brazílii. Příznivci Bolsonara vzali útokem parlament, zasahoval celý policejní aparát

Aktualizováno

V brazilském hlavním městě Brasília v neděli vtrhli do budov státních institucí příznivci bývalého prezidenta Jaira Bolsonara, kteří nesouhlasí s jeho nástupcem Luizem Ináciem Lulou da Silva. Dostali se do parlamentu, nejvyššího soudu a prezidentského paláce Planalto. Po několika hodinách bezpečnostní složky získaly nad budovami opět kontrolu, uvedla agentura Reuters s odvoláním na brazilský zpravodajský kanál GloboNews. Prezident Lula útok odsoudil jako „barbarství“, útočníky označil za „fašisty a fanatiky“ a slíbil, že potrestán bude každý, kdo za nepokoji stojí. Bolsonaro už také odsoudil útok.

Průšvih ikony F1. „Černoušek“ Hamilton ho nepoučil, teď Piquet poslal prezidenta na hřbitov

S velmi těsným náskokem zvítězil v brazilských prezidentských volbách Luiz Inácio Lula da Silva. Poraženou úřadující ultrapravicovou hlavu státu Jaira Bolsonara podporovala řada celebrit včetně jednoho z nejlepších fotbalistů světa Neymara nebo legendy formule 1 Nelsona Piqueta. Právě on nesl neúspěch svého favorita těžce a verbálně zaútočil na vítěze. Až tak, že ho nyní vyšetřuje policie.

Spása pro Amazonii? Svět upíná své naděje ke staronovému prezidentovi Brazílie

Brazilské prezidentské volby znají svého vítěze. Sice jen velmi těsně, ale zvítězil levicový kandidát Luiz Inácio Lula da Silva, který nejvyšší politický post v zemi již před lety zastával. Z jeho vítězství nad krajně pravicovým a kontroverzním současným prezidentem Jairem Bolsonarem mají evidentně radost i různé světové celebrity. Ty si totiž od populární staronové hlavy státu, které se neřekne nijak než Lula, slibují záchranu amazonských pralesů a zlepšení lidských práv.

Neymar chce dál mít za prezidenta „novodobého Hitlera“. V Kataru mu věnuje první gól

Moc lepších hráčů po trávnících nepobíhá. Neymar je zejména v rodné Brazílii modlou a jeho instagramový profil sleduje přes 180 milionů lidí. Ať řekne opora Paris Saint-Germain cokoliv, je o tom rychle informován celý svět. Teď i o faktu, že vytrvale podporuje stávajícího brazilského prezidenta Jaira Bolsonara, který na konci října obhajuje mandát ve druhém kole prezidentských voleb. Pokud hvězdný fotbalista vstřelí gól na blížícím se mistrovství světa v Kataru, věnuje ho právě velmi kontroverznímu muži.

Pátrání po novináři s kolegou skončilo tragicky. Jejich těla zřejmě našli v Amazonii

Aktualizováno

Záchranáři, kteří už týden pátrají na západě Brazílie v amazonském pralese po britském novináři Domu Phillipsovi a místním ochránci práv domorodých obyvatel Brunovi Pereirovi, v pondělí našli osobní věci pohřešované dvojice a podle některých zdrojů i lidské ostatky. Místní zpravodajský server G1 s odvoláním na Philipsovu ženu zprvu psal, že se našla těla Phillipse a Pereiry. Brazilská policie ale posléze uvedla, že tuto informaci nyní nemůže potvrdit.