CNN Prima News Jair Bolsonaro

Jair Bolsonaro

Výpis příspěvků ke štítku „Jair Bolsonaro“

Chaos v Brazílii. Příznivci Bolsonara vzali útokem parlament, zasahoval celý policejní aparát

8. ledna 2023 20:26
Aktualizováno

V brazilském hlavním městě Brasília v neděli vtrhli do budov státních institucí příznivci bývalého prezidenta Jaira Bolsonara, kteří nesouhlasí s jeho nástupcem Luizem Ináciem Lulou da Silva. Dostali se do parlamentu, nejvyššího soudu a prezidentského paláce Planalto. Po několika hodinách bezpečnostní složky získaly nad budovami opět kontrolu, uvedla agentura Reuters s odvoláním na brazilský zpravodajský kanál GloboNews. Prezident Lula útok odsoudil jako „barbarství“, útočníky označil za „fašisty a fanatiky“ a slíbil, že potrestán bude každý, kdo za nepokoji stojí. Bolsonaro už také odsoudil útok.

Průšvih ikony F1. „Černoušek“ Hamilton ho nepoučil, teď Piquet poslal prezidenta na hřbitov

9. listopadu 2022 06:23

S velmi těsným náskokem zvítězil v brazilských prezidentských volbách Luiz Inácio Lula da Silva. Poraženou úřadující ultrapravicovou hlavu státu Jaira Bolsonara podporovala řada celebrit včetně jednoho z nejlepších fotbalistů světa Neymara nebo legendy formule 1 Nelsona Piqueta. Právě on nesl neúspěch svého favorita těžce a verbálně zaútočil na vítěze. Až tak, že ho nyní vyšetřuje policie.

Spása pro Amazonii? Svět upíná své naděje ke staronovému prezidentovi Brazílie

1. listopadu 2022 07:17

Brazilské prezidentské volby znají svého vítěze. Sice jen velmi těsně, ale zvítězil levicový kandidát Luiz Inácio Lula da Silva, který nejvyšší politický post v zemi již před lety zastával. Z jeho vítězství nad krajně pravicovým a kontroverzním současným prezidentem Jairem Bolsonarem mají evidentně radost i různé světové celebrity. Ty si totiž od populární staronové hlavy státu, které se neřekne nijak než Lula, slibují záchranu amazonských pralesů a zlepšení lidských práv.

Neymar chce dál mít za prezidenta „novodobého Hitlera“. V Kataru mu věnuje první gól

24. října 2022 07:32

Moc lepších hráčů po trávnících nepobíhá. Neymar je zejména v rodné Brazílii modlou a jeho instagramový profil sleduje přes 180 milionů lidí. Ať řekne opora Paris Saint-Germain cokoliv, je o tom rychle informován celý svět. Teď i o faktu, že vytrvale podporuje stávajícího brazilského prezidenta Jaira Bolsonara, který na konci října obhajuje mandát ve druhém kole prezidentských voleb. Pokud hvězdný fotbalista vstřelí gól na blížícím se mistrovství světa v Kataru, věnuje ho právě velmi kontroverznímu muži.

Druhé kolo prezidentských voleb v Brazílii: Bolsonaro bude mít těžkého soupeře. S kým se utká?

3. října 2022 05:19

V prvním kole prezidentských voleb v Brazílii zvítězil v neděli levicový kandidát Luiz Inácio Lula da Silva, který porazil stávajícího krajně pravicového prezidenta Jaira Bolsonara. Nezískal ale většinu hlasů, takže se 30. října uskuteční druhé kolo hlasování. Podle tiskových agentur to oznámil brazilský volební úřad TSE.

Brazilská armáda má problém. Musí vysvětlit nákup desítek tisíc modrých pilulek na potenci

12. dubna 2022 04:59

Brazilská armáda by měla vysvětlit, proč v předchozích dvou letech nakoupila 35 000 tabletek Viagry. Největší množství těchto pilulek na poruchy erekce dostalo brazilské námořnictvo. Upozornil na to v místním parlamentu opoziční poslanec, který podle agentury EFE vycházel z vládního portálu, na němž lze kontrolovat výdaje veřejných institucí.

Objevila se nová zákeřná mutace covidu. Neodhalí ji dokonce ani PCR testy

25. října 2021 13:49

Brazílie vyhlásila stav nejvyšší pohotovosti. Ve městě Belém se objevila nová podvarianta covidové mutace delta známá jako AY.33. Nedokáží ji rozpoznat rychlotesty ani PCR testy. Lékaři odhalili její přítomnost až poté, co zaslali na sekvenování 166 vzorků pacientů z hlavního města státu Pará, ležícího na severu této latinskoamerické země.

Jak se zbavit trumpistů v politice? Porážka Babiše slouží jako vzor, tvrdí CNN

21. října 2021 21:35

Politické strany v Česku zahodily své názorové odlišnosti, aby mohly zformovat koalice s jediným cílem – porazit populistického magnáta Andreje Babiše. Tak hodnotí tuzemské sněmovní volby ve svém komentáři americká CNN. Babišova porážka může být podle ní návodem, jak odstavit od vlády i další příznivce takzvaného trumpismu ve světě.