reklama

Jak pomoci mazlíčkovi zvládnout silvestrovské petardy?

Ilustrační foto

S Vánoci a koncem roku jsou vždy spojené problémy. Kromě nechtěných vánočních dárků v podobě pejsků, se útulky plní ještě z jednoho důvodu. A tím jsou pejsci, kteří utečou majitelům leknutím. Někteří psi a kočky jsou prostě extrémně citliví na hluk a nadměrné zvuky u nich mohou způsobit poruchy chování. Klasicky se to projevuje při Silvestrech, kdy neohleduplní lidé pouštějí petardy. 

reklama

Jaké jsou projevy nadměrné nervozity?

• Třes těla

•  Sklápění uší zvířete

•  Těžké dýchání

•  Slintání

•  Schovávání se

•  Nadměrný štěkot

Naštěstí se dnes prodává několik přípravků, které by měly vašeho miláčka uklidnit. Nejlepší je se poradit se svým veterinářem. Dostupné jsou jak ve formě past, tak tabletek. Kočky ve stresu slintají nebo mohou i „vtipně" křičet, často jsou videa mluvících koček hitem internetu, ale málokomu dochází, že kočka je ve stresu. Pro ně jsou vhodné spreje s feromony, které je uklidňují.

Své psy nenechávejte na zahradách, hrozí nejen velký stres, ale i úraz či útěk. V případě venčení mějte psa pevně na vodítku a od věci není ani dvojí jištění.

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Zdroj: Záchytné kotce MP Blatná

Existuje ale i několik rad, jak svému pejskovi pomoci.

První důležitou věcí je: být svému mazlíčkovi na blízku. Nenechávat ho samotného přes půlnoc. Zavřete všechny okna a dveře. Zatáhněte závěsy. Nejlépe si pusťte rádio, nebo televizi o něco více nahlas, než jste obyčejně zvyklí. Bude to tlumit rány ohňostroje. Můžete také pomoci nějakou žvýkací hračkou. Vyvenčit svého čtyřnohého parťáka jděte raději ještě v podvečer, kdy je relativní klid. A velice důležité také je, psa za výjimečné chování, způsobené stresovou situací, netrestat!

Poslední tip na uklidnění je i speciální vázací metoda, která by měla pejska uklidnit. Postupovat můžete podle návodu na obrázku. Vázání by ale nemělo být příliš utažené a uzel by neměl být přímo na páteři. Ideální také je pejska takto obvázat zkušebně nějaký den před Silvestrem. Aby věděl, že mu nic nehrozí.

Tagy: pes stres Silvestr ohňostroj kočka
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

Místo usmíření a táhnutí za jeden provaz to v ČSSD čím dál víc vře. Spoustu straníků naštvaly „čachry“ staronového šéfa Jana Hamáčka ohledně resortů zahraničí a kultury. Nálada mezi sociálními demokraty je mizerná, roste frustrace, někteří úspěšní politici dávají od strany ruce pryč. „Naštvaní jsou všichni. Do Sněmovny se nedostaneme, to je jasné,“ řekl CNN Prima NEWS senátor Petr Vícha.

Zeman poprvé na vozíku. Jednal se slovenským premiérem i kandidátem na šéfa diplomacie
Po očkování proti covidu zemřelo v Česku už 39 lidí. Úřady prošetřují souvislost
reklama
reklama
Stop na 10 zápasů. Kúdela dostal trest za rasismus, Kamarův distanc je výrazně kratší

Fotbal

Domácí zpravodajství

Kdy skončí v Česku pandemie? Spočítali jsme klíčový termín pro porážku koronaviru
Hamáčkova cesta do Moskvy kvůli Sputniku? Vláda mu mandát nedala, diví se Havlíček
Pivaři už stojí u okýnek čtyři měsíce aneb Dějiny čepovaného v éře covidu
Další články
reklama
reklama