reklama

stres

Výpis příspěvků ke štítku „stres“

Kolaps nemocnic a zbytečné umírání. Psycholog varuje před nízkou proočkovaností

3. prosince 2021 21:01

Může dojít ke kolapsu zdravotnictví a zbytečnému umírání, měli bychom se zamyslet nad hodnotou života. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS tak apeloval psycholog Jan Kulhánek na všechny, kteří se ještě nenechali očkovat. Napadání zdravotníků je podle něj ovlivněno tlakem, stresem ve společnosti a šířením dezinformací na sociálních sítích.

Kvůli covidu zavřeli školu a osmiletá Amélie si začala trhat vlasy. Je téměř plešatá

29. září 2021 10:58

První projevy stresu z pandemie covidu a zavření školy se u osmileté Amélie Mansieové začaly projevovat loni v dubnu. Tehdy si britská dívka začala trhat řasy. Jakmile jí žádné nezbyly, zaměřila se na vlasy. Nyní je dívenka téměř plešatá, zůstalo jí jen pár dlouhých pramenů na zátylku. Její matka Jemmy sdělila, že se u dívky kvůli covid opatřením a nemožnosti stýkat se s příteli vyvinula trichotillománie.

Další negativní dopad pandemie? Děti, které se během ní narodily, mají nižší IQ

17. srpna 2021 22:40

Stres a řada omezení v době pandemie výrazně ovlivnily životy milionů lidí po celém světě. Vědci v čele s docentem pediatrického výzkumu Brownovy univerzity Seanem Deoniem proto zjišťovali, jak epidemie dopadla na děti v ní narozené. Zjistili, že oproti dětem narozeným před pandemii, mají nižší IQ. Dosavadní život, která strávily převážně doma, totiž narušil rozvoj jejich kognitivních funkcí jako je třeba paměť, pozornost nebo také koncentrace.

Psycholog: Pandemie posílila sebevražedné sklony. Musíme se vrátit do zajetých kolejí

17. března 2021 11:18

Postřehnout u lidí sebevražedné tendence je prakticky na stejné úrovni jako předvídání počasí. V pořadu Nový den to řekl klinický psycholog Radek Ptáček. Podle něj sice jde předvídat krátkodobé chování u člověka, ale u dlouhodobého je to výrazně horší. Aktuálně má svůj podíl na sebevraždách i pandemie koronaviru. Podle Ptáčka se tendence k sebevraždám objevují například u seniorů.

Každodenní otužování posiluje organismus. Nemusíte přitom hned skákat do ledové vody

2. února 2021 21:07

Optimalizace krevního tlaku, zvýšení srdečního rytmu, lepší prokrvení důležitých vnitřních orgánů, větší kapacita plic – to jsou podle fyzioterapeutky Ivy Bílkové některé z pozitiv otužování v chladné vodě. Důležité je ale postupovat s rozvahou a postupně přidávat zátěž. Otužujeme se nejen v chladné vodě, ale v každodenním životě, i když to možná nevíme.

Nový dopad koronaviru? Britští vědci varují, že způsobuje i problémy se sluchem

9. listopadu 2020 05:47

Podle nové studie, kterou provedli vědci z britské Anglia Ruskin University v Cambridgi, se lidem, kteří mají tinnitus, kvůli koronaviru zhoršily potíže se sluchem. Problém, který postihuje přibližně osminu populace, způsobuje, že lidé slyší například bzučení, pískání a hučení. Vědci také uvádějí, že se potíže se sluchem projevily i u lidí, kteří doteď neměli žádné sluchové problémy, píše web Daily Mail. Tím se sluch přidává k dalším negativním dopadům koronaviru – čichu a chuti.

Matce, která vyhodila syna z okna, snížil soud trest na 16 let. Zaplatí však 1,6 milionu

5. srpna 2020 11:36
Aktualizováno

Mladé ženě, která v Českých Budějovicích vyhodila z okna svého dvouletého syna a vyskočila za ním, dnes odvolací soud snížil trest ze 17,5 roku na 16 let vězení. Žena tvrdila, že si na událost nepamatuje a že by takového činu určitě nebyla schopna. Dítě po pádu ze čtvrtého patra zemřelo, jeho matka se z těžkých zranění zotavila bez závažnějších následků.

Každý třetí Čech umírá na mozkovou příhodu, varuje neurolog, který jich přežil šest

23. května 2020 05:47

Mozkové příhody patří mezi nejčastější příčiny úmrtí nebo dlouhodobého postižení. Toto závažné onemocnění je způsobeno nejčastěji sníženým průtokem krve do mozku důsledkem ucpávání tepen. Ročně onemocnění mozku postihuje téměř 40 tisíc lidí. Mozkovou příhodu zažil už šestkrát i neurolog MUDr. Václav Lukáš, který tedy má s mrtvicí zkušenosti nejen z pohledu lékaře, ale i pacienta.

reklama