reklama

stres

Výpis příspěvků ke štítku „stres“

Psycholog: Pandemie posílila sebevražedné sklony. Musíme se vrátit do zajetých kolejí

Postřehnout u lidí sebevražedné tendence je prakticky na stejné úrovni jako předvídání počasí. V pořadu Nový den to řekl klinický psycholog Radek Ptáček. Podle něj sice jde předvídat krátkodobé chování u člověka, ale u dlouhodobého je to výrazně horší. Aktuálně má svůj podíl na sebevraždách i pandemie koronaviru. Podle Ptáčka se tendence k sebevraždám objevují například u seniorů.

Každodenní otužování posiluje organismus. Nemusíte přitom hned skákat do ledové vody

Optimalizace krevního tlaku, zvýšení srdečního rytmu, lepší prokrvení důležitých vnitřních orgánů, větší kapacita plic – to jsou podle fyzioterapeutky Ivy Bílkové některé z pozitiv otužování v chladné vodě. Důležité je ale postupovat s rozvahou a postupně přidávat zátěž. Otužujeme se nejen v chladné vodě, ale v každodenním životě, i když to možná nevíme.

Nový dopad koronaviru? Britští vědci varují, že způsobuje i problémy se sluchem

Podle nové studie, kterou provedli vědci z britské Anglia Ruskin University v Cambridgi, se lidem, kteří mají tinnitus, kvůli koronaviru zhoršily potíže se sluchem. Problém, který postihuje přibližně osminu populace, způsobuje, že lidé slyší například bzučení, pískání a hučení. Vědci také uvádějí, že se potíže se sluchem projevily i u lidí, kteří doteď neměli žádné sluchové problémy, píše web Daily Mail. Tím se sluch přidává k dalším negativním dopadům koronaviru – čichu a chuti.

Matce, která vyhodila syna z okna, snížil soud trest na 16 let. Zaplatí však 1,6 milionu

Aktualizováno

Mladé ženě, která v Českých Budějovicích vyhodila z okna svého dvouletého syna a vyskočila za ním, dnes odvolací soud snížil trest ze 17,5 roku na 16 let vězení. Žena tvrdila, že si na událost nepamatuje a že by takového činu určitě nebyla schopna. Dítě po pádu ze čtvrtého patra zemřelo, jeho matka se z těžkých zranění zotavila bez závažnějších následků.

Každý třetí Čech umírá na mozkovou příhodu, varuje neurolog, který jich přežil šest

Mozkové příhody patří mezi nejčastější příčiny úmrtí nebo dlouhodobého postižení. Toto závažné onemocnění je způsobeno nejčastěji sníženým průtokem krve do mozku důsledkem ucpávání tepen. Ročně onemocnění mozku postihuje téměř 40 tisíc lidí. Mozkovou příhodu zažil už šestkrát i neurolog MUDr. Václav Lukáš, který tedy má s mrtvicí zkušenosti nejen z pohledu lékaře, ale i pacienta.

Jak pomoci mazlíčkovi zvládnout silvestrovské petardy?

S Vánoci a koncem roku jsou vždy spojené problémy. Kromě nechtěných vánočních dárků v podobě pejsků, se útulky plní ještě z jednoho důvodu. A tím jsou pejsci, kteří utečou majitelům leknutím. Někteří psi a kočky jsou prostě extrémně citliví na hluk a nadměrné zvuky u nich mohou způsobit poruchy chování. Klasicky se to projevuje při Silvestrech, kdy neohleduplní lidé pouštějí petardy. 

reklama