stres

Výpis příspěvků ke štítku „stres“

Jste v práci nespokojení? Poradíme vám, jak o problému mluvit se šéfem

7. listopadu 2022 11:22

Rozladění nebo nespokojenost v práci čas od času zažíváme snad všichni. Nepříjemné pocity vyvolané plněním pracovních úkolů by ale neměly přerůst únosnou mez. Každý z nás by si měl dokázat najít způsob, jak kompenzovat nahromaděný stres. Někdy ale ani všechna naše snaha nestačí a dlouhodobé napětí si vybere svoji daň v podobě demotivace a nechuti k práci. Pokud už má člověk pocit, že nevidí světlo na konci tunelu, může být vhodným řešením rozhovor se šéfem. Ostatně je tím nejpovolanějším, kdo může situaci ovlivnit.

Rosický se hodně trápí, možná by bylo lepší skončit. Koller po debaklu Sparty překvapil

26. října 2022 11:32

Sportovní ředitel fotbalové Sparty a bývalý kapitán národního týmu Tomáš Rosický by v pražském klubu mohl skončit a vyhnout se tak neustálému stresu. To si myslí legendární kanonýr a Rosického spoluhráč z reprezentace i německého Dortmundu Jan Koller. Ten pro web Sport.cz řekl, že jeho kamarád a bývalý týmový parťák se ve Spartě současnou situací nejspíš hodně trápí, a tudíž by pro něj možná bylo lepší své angažmá zakončit.

Stres i pocity úzkosti, mobilizace se podepisuje na psychice Rusů. Je to zlý sen, říkají

23. října 2022 07:54

Nekončící boje, tisíce mrtvých a strach, že se válečný konflikt přeleje dále na Západ. Tyto obavy mohly u mnohých obyvatel v Evropě vyvolat stres. Stejné pocity ale mají i Rusové. U nich se však tyto obavy ve většině případů objevily až poté, co byla v zemi vyhlášena „částečná“ mobilizace. Vyplývá to z průzkumu, který má k dispozici ruskojazyčný web BBC.

Únava, všechno špatně. Syndrom vyhoření trápí čím dál více Čechů, jak mu předcházet?

1. května 2022 06:22

Padáte únavou, ale nedokážete spát. Nebo byste naopak spali pořád. Při sebemenším problému v zaměstnání vás přemáhá vztek a běžné pracovní úkoly jsou nepřekonatelné překážky. Zkrátka a dobře dostali jste se do stavu, kdy je všechno špatně. Jenže se neumíte zastavit a i přes absolutní nechuť a nedostatek sil potřebujete své povinnosti zvládnout. To vše může ukazovat na stav, který na sobě málokdo dokáže včas rozpoznat – syndrom vyhoření. Jak se strašákovi moderní doby vyhnout?

Nejdřív covid, teď válka. Psychologové radí, jak se zbavit úzkosti z nadměrného stresu

12. března 2022 18:33

Současná doba klade velký nápor na naši psychiku. Dva roky jsme žili ve strachu z covidu, nyní čelíme obavám kvůli ruské invazi na Ukrajině. Valí se na nás jedna negativní zpráva za druhou a pro mnohé je těžké tohle všechno ustát a být psychicky „v pohodě“. Jak dosáhnout určité vyváženosti a zbavit se nadměrného stresu ze situace, kterou nemůžeme ovlivnit?

Hitler byl na konci války odtržen od reality. Putinovi hrozí to samé, říká psycholog

1. března 2022 08:24

Adolf Hitler byl na konci druhé světové války zcela odtržen od reality. A bylo by zvláštní, kdyby se ruský prezident Vladimir Putin stal výjimkou. U vůdců a diktátorů se jedná o přirozený jev, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS vojenský psycholog Daniel Štrobl. Přiblížil také projevy posttraumatického stresu u uprchlíků z Ukrajiny.

Epilepsie se u Michaely objevila v 19 letech. První záchvat dostala na diskotéce

14. února 2022 15:31

Život s epilepsií není jednoduchý. Toto onemocnění člověku převrátí život vzhůru nohama. Mnohdy do života vstoupí zcela nečekaně a objevit se může i ve velmi mladém věku. Paní Michaela (39 let) dostala svůj první epileptický záchvat na diskotéce, když jí bylo 19 let. Lidí s tímto neurologickým onemocněním žije v Česku přibližně sto tisíc. Připomíná je Mezinárodní den epilepsie, který připadá na druhé únorové pondělí.