reklama

Jak skončí fotbalová bitva Česko–Dánsko a kdo vyhraje Euro? Celebrity mají jasno

Český národ zachvátila po letech znovu fotbalová horečka. Po nečekaném vítězství nad Nizozemskem v osmifinále mistrovství Evropy jsou čeští hráči mezi osmi nejlepšími. Pokud porazí ve čtvrtfinále Dány, budou hrát dokonce o medaile. A to před šampionátem rozhodně nikdo nečekal. Jak tipují výsledek nadcházejícího mače české celebrity? A kdo podle nich celý turnaj vyhraje?

reklama

Matěj Ruppert, zpěvák
1. Myslím, že vyhrajeme 2:1 po samostatných nájezdech. (smích)
2. Pokud zvládneme přechody do útočného pásma a stáhneme útok na tři pětky, tak to můžeme celé vyhrát. Hlavně bacha na vyloučení. (smích) Samozřejmě věřím a přeji si, aby naši kluci vyhráli a došli co nejdál. Už výhra nad Nizozemskem je fantastická a můžou už jen dál překvapovat, což může být u našeho týmu, který nepatří úplně k favoritům, velkou výhodou. Navíc máme hráče, kteří umí v rozhodnou chvíli zabrat. Věřím v úspěch!

Petr Janda, hudebník
1. Bude to hodně vyrovnané, ale věřím, že vyhrajeme 2:0, stejně jako s Nizozemskem.
2. Vsadil bych na Švýcarsko. To, co předvedlo s Francouzi, bylo něco neskutečného. Ještě pár minut před koncem prohrávali o dva góly a nakonec je porazili. Velmi mile mě překvapili. Letošní šampionát je velmi zajímavý. Největší favorité už vypadli.

Petr Kolář, zpěvák
1. Můj tip je, že vyhrajeme 2:1.
2. Šampionát vyhrajeme buď my, což bych si moc přál, nebo Španělsko.

Kamila Nývltová, zpěvačka
1. Obávám, se že prohrajeme. Můj tip je 1:3.
2. Itálie! A docela bych jí to přála. Tato země je mi sympatická.

Vilém Čok, hudebník
1. Zvítězíme 2:1.
2. Podle mě šampionát vyhrají Angličané.

Heidi Janků, zpěvačka
1. Vyhrajeme 2:1.
2. Letos je to trochu zamotané, bylo by krásné, pokud bychom se mistry Evropy stali my. Když ne, tak tipuji Anglii.

Olga Lounová, zpěvačka
1. Vidím to na výsledek 1:0 pro nás!
2. Zkusím věřit Čechům. Bez víry není výhry.

Aleš Brichta, zpěvák
1. Nad Dánskem zvítězíme 2:1.
2. Ve finále porazíme Belgii.

Vladimír Hron, bavič
1. Věřím, že Dánsko uděláme. Vidím na to vítězství 3:2 v prodloužení.
2. Snažím se mít víru, takže říkám, že šampionát vyhrajeme. V semifinále porazíme Ukrajinu, ve finále Itálii.

Roman Skamene, herec
1. V prodloužení vyhrajeme 1:0.
2. Španělsko.

Felix Slováček, hudebník
1. Zvítězíme o gól 1:0.
2. Bylo by fajn, kdybychom to byli my.

Tagy:
Začala třetí vlna. Delta se šíří mezi neočkovanými, Slováci zveřejnili drsné statistiky
Koronavirus

Začala třetí vlna. Delta se šíří mezi neočkovanými, Slováci zveřejnili drsné statistiky

Ministerstvo zdravotnictví na Slovensku zveřejnilo alarmující statistiky. Uvádí, že z osob, které byly v posledních dvou týdnech pozitivní na COVID-19, jich 76 procent nebylo očkováno proti koronaviru. Podle uznávaného epidemiologa Martina Pavelky v zemi začala třetí vlna pandemie, která postihuje neočkované. Varianta delta je podle něj nakažlivější a nebezpečnější i pro mladší věkové kategorie.

První česká přírodní památka UNESCO. Na seznam se dostaly Jizerskohorské bučiny

Na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO patří nově Jizerskohorské bučiny v Jizerských horách. O jejich zařazení ve středu rozhodl výbor světového dědictví Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO). O výsledku informoval ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny František Pelc. Jde o první tuzemskou přírodní lokalitu na tomto seznamu.

Brankářská hvězda NHL se o vyhazovu dočetla z Twitteru. Za nový tým nechce hrát

Gólman Marc-André Fleury byl jedním ze základních prvků, díky kterým se Vegas Golden Knights hned po svém zrodu zařadil mezi neobávanější týmy NHL. Za minulou sezonu Fleury dokonce dostal Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře zámořské soutěže. Jenže teď ho bez varování hodil klub z města hříchů přes palubu. Podle zpráv z USA se o svém konci dočetl Fleury na sociálních sítích.

Hygiena provedla přes 30 tisíc kontrol. Přísná pravidla přitom návštěvníky odrazují

Pořadatelé kulturních i sportovních akcí upozorňují na stále častější kontroly dodržování covidových pravidel, podle ministerstva zdravotnictví jich bylo již více než 30 tisíc. Přísná pravidla pro vstup na jednotlivé akce, tedy takzvaný systém OTN (očkování, testování, prodělání nemoci), však řadu návštěvníků odrazuje a pořadatelé kvůli tomu tratí. Obávají se také toho, co s návštěvností udělá konec proplácení testů od prvního září.

reklama

Domácí zpravodajství

Na pražské nádraží Vyšehrad je uvalena exekuce, zřejmě půjde do dražby

Na dlouhodobě chátrající budovu nádraží Vyšehrad v Praze byla uvalena exekuce a zřejmě půjde do dražby. Vyplývá to z exekučního příkazu. Důvodem jsou nezaplacené pokuty, které v minulosti kvůli špatnému stavu památkově chráněné budovy uložili majitelům památkáři. Praha chtěla dříve budovu odkoupit, ale nedomluvila se s majiteli na ceně. Podle radního Jana Chabra (TOP 09) se město do případné dražby přihlásí.

reklama