reklama

Jak tráví léto politici? Maláčová leží v bikinách v písku, Čaputová chodí po horách

Předvolební horečka sílí. A právě proto zřejmě mnozí politici potřebují těsně před vypuknutím volebního šílenství dočerpat energii. Kdo se vydal za sluncem k moři a kdo dává přednost akčnější dovolené? Jak relaxují čeští poslanci nebo například slovenská hlava státu?

reklama

Na konci července vyrazila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) s rodinou do Portugalska. Svou „vymodlenou dovolenou“ avizovala již před odletem. „S koronavirem je všechno plánování větší otrava. Je to složitější organizačně, finančně i lidsky,“ sdělila Blesk zprávám Maláčová.

Nakonec jí však prázdniny v oblíbené turistické destinaci vyšly. Na sociálních sítích zapózovala na pláži a sdílela i několik fotografií zdejších památek. Na dovolenou odcestovala se svým manželem, náměstkem ministra zahraničí Alešem Chmelařem, a synem Gustavem.

„Víc odpočívám, věnuji se rodině a mám čas na delší psaní, než vypnu mobil a dám si digitální detox,“ napsala na začátku srpna Maláčová na svém Facebooku. Portugalsko, do kterého se s rodinou vydala, je momentálně na cestovatelském semaforu červené, tedy vysoce rizikové.

Maláčová však uvedla, že s manželem dodržují pravidla. „S mužem jsme oba plně očkovaní, přesto se chováme velmi zodpovědně,“ dodala ministryně práce a sociálních věcí.

Po legraci opět práci

K moři se letos rozhodl vycestovat také předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Ten vyrazil na řecký ostrov Kos a vzal s sebou nejbližší, včetně babičky. „Kvůli předvolební kampani to pro mě byla jediná dovolená, kterou jsem za léto měl a budu mít. Hned druhý den po návratu jsem začal opět naplno pracovat,“ sdělil Blesk zprávám.

Od návratu z dovolené tak jeho facebookovou stránku plní už jen fotografie z českých krajů, kam se v rámci předvolební kampaně vydal i s pirátským předsedou a koaličním partnerem Ivanem Bartošem.

Slanou vodu a slunce si letos neodpustil ani europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). „I já jsem si s rodinou zaskočil k moři. Baltské moře je docela často opomíjené, přitom ta příroda je tady nádherná,“ napsal na svém Instagramu.

Na dovolené byl však i aktivní. „Ranní běhy bez lidí nemají chybu a celkově musím říct, že je to tady nesmírně klidné a příjemné. Oproti celoročnímu chaosu velká paráda,“ dodal Zdechovský.

Dovolené plné pohybu holduje také pardubický hejtman Martin Netolický. Ten začátkem července vyrazil na elektrokoloběžce na výlet skrz Krkonoše. Zvolil 29kilometrovou trasu kolem Pece pod Sněžkou, „přes Javor, Vévrovy boudy, Tetřeví boudy, Rennerovky, Chatu na rozcestí, Výrovku až na Luční boudu“. „Uznávám, že to není žádný výkon, ale pohodový relax ano,“ napsal Netolický na svém Facebooku.

Aktivní prázdniny preferuje například i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Ta se na svých sociálních sítích pochlubila fotografiemi z turistických výletů po Tatrách. „S Jurajem jsme si oblíbili horskou turistiku po Slovensku,“ napsala na svém Instagramu slovenská hlava státu. V Nízkých Tatrách, kam vyrazila s přítelem Jurajem Rizmanem, se pokochala mimo jiné i výhledem z nejvyššího vrcholu Ďumbier.

Zeman i Dolejš „na vodě“

Také česká hlava státu vyrazila na svůj tradiční prázdninový výlet na člun. Prezident Miloš Zeman totiž tráví dovolenou na Vysočině, kam opět vyrazil na konci července. K jeho aktivitám každoročně patří plavba na žlutém nafukovacím člunu, na kterém pod dohledem své ochranky brázdí Veselovský rybník v Novém Veselí.

„To je pohodlíčko, když se člověk veze na vozíku a nemusí chodit,“ hlásal prezident při příjezdu k rybníku. Právě ochranka ho na invalidním vozíku dotlačila až k vodě. Před vyplutím zhodnotil svůj zdravotní stav. „Uznávám, že s nohama už to není nejlepší, ale na člunu můžu veslovat. A při veslování potřebujete ruce a ty mi zatím celkem fungují,“ komentoval Zeman.

„Na vodu“ se letos vydal také komunistický poslanec Jiří Dolejš. Se svou fenou Minou tradičně vyrazil na chatu do přírody k jedné z českých přehrad. „Do ciziny se ani letos nechystám, v české přírodě stranou světa je lepší relax. Už tradičně dávám přednost létu u přehrady (je to snazší i pro psa a kocoura, které beru s sebou). Pobyt na chatě se hygienicky ani finančně nezkomplikuje,“ řekl Dolejš Blesk zprávám.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fico: Vládní koalice zneužívá trestní právo k politickým cílům, jede v tom i Čaputová
360°

Fico: Vládní koalice zneužívá trestní právo k politickým cílům, jede v tom i Čaputová

Slovenská vládní koalice zneužívá trestní právo k dosažení politických cílů. Je toho součástí i prezidentka Zuzana Čaputová. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl slovenský expremiér a šéf SMER-SD Robert Fico. Ten minulý týden oznámil, že se chystá obrátit na Evropskou komisi se stížností na situaci na Slovensku. Podle něj hrozí, že se země promění v diktaturu.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Cyklisti jsou pro řidiče lovnou zvěří. Odstup 1,5 metru místy není možný, říká expert

V některých případech nebude možné dodržet 1,5metrovou vzdálenost při předjíždění cyklistů, jak požaduje kontroverzní novela zákona. Na silnicích chybí ohleduplnost, jinak by nebylo třeba psaných pravidel, řekl dopravní expert Martin Kořán. Zatímco se cyklisté mnohdy nevěnují řízení a ani nemusí absolvovat zkoušky, aby mohli na komunikace, řidiči motorových vozidel naopak vnímají lidi na kolech jako „lovnou zvěř“, dodal ve Zprávách+ na CNN Prima NEWS.

Historik: Svatováclavským řádem nacisté vyznamenali 2500 Čechů. Za vzorný postoj k Říši

Na svátku svatého Václava pořád leží temný stín z éry nacistické okupace. Režim Třetí říše totiž národního světce šikovně zneužíval při snaze o kolaboraci českých elit, což se mu dařilo například zavedením svatováclavského vyznamenání. „Nevíme o nikom z nominovaných Čechů, kdo by vyznamenání odmítl. Pravděpodobnost umístění do koncentračního tábora by v takovém případě byla vysoká,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS přední český historik pro období protektorátu Jan B. Uhlíř. Ten nově spočítal, že řád převzalo asi 2500 Čechů.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Babiš: Piráti mají tři sociopaty. Je jako uřvané dítě na pískovišti, vzkazuje mu Bartoš

Předvolební vzájemné útoky mezi Piráty a vládním hnutím ANO pokračují. Jako poslední si do strany vedené Ivanem Bartošem rýpl premiér Andrej Babiš (ANO). Terčem se stal kandidát koalice Pirátů a STAN na ministra zdravotnictví, právník Ondřej Dostál. Předseda vlády ho stejně jako další Piráty označil za sociopata. Bartoš své členy hájí a Babišovi vzkazuje, že se chová jako dítě na pískovišti.

I přes Zemanovu kritiku. Vystrčil v Senátu vyznamenal šéfa BIS Koudelku

Pověřený ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka, architektka Eva Jiřičná a dramatik, skladatel, textař a režisér Jiří Suchý patří mezi 15 osobností, které v úterý v Senátu získaly stříbrnou medaili předsedy horní komory. Ocenění, které bylo udělováno už podesáté, jim předal předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).

reklama