reklama

Utrpení zvířat na Youtube? Tisíce videí zobrazují týrání, nová stále přibývají

Ochránci odhalili více než dva tisíce videí zobrazujících týrání zvířat.
Zdroj: Pixabay

Zvířeckoprávní organizace Lady Freethinker odhalila během svého loňského vyšetřování na platformě Youtube více než dva tisíce videí, které zobrazují psí a kohoutí zápasy, mučení zvířat či jejich pojídání zaživa. Navzdory tomu, že taková videa porušují pravidla stanovené samotnou platformou, videa nejsou po nahlášení stahována, ale naopak další přibývají.

reklama

Více než jedna miliarda zhlédnutí na 146 kanálech s 30 miliony sledujících. S takovým závěrem přišli ochránci zvířat po investigaci na populární platformě pro sdílení videí. 2 053 videí zobrazujících týrání divokých i domácích zvířat, které organizace definuje jako úmyslné ubližování pro zábavu. Záběry zachycují zápasy, lov se psy, pojídání chobotnic zaživa, umírající opice v řetězech, ale i falešné záchrany psů a koček z blízkosti krokodýlů či hadů.

/ fotografií

Letos v únoru se ochránci k vyšetřování vrátili a zjistili, že z původních videí bylo asi 180 staženo – dalších 594 nových však na platformě přibylo. Všechna závadná videa byla již loni investigátory nahlášena. Youtube přitom přidávání podobných videí zakazuje ve svých pravidlech. Ochránci upozorňují i na to, že mnohé praktiky, jako je například lov se psy či kohoutí a psí zápasy, jsou v mnoha státech zakázány zákonem. Podle údajů organizace by videa v případě monetizace mohla samotné platformě vydělat více než 12 milionů dolarů za reklamy. Na dalších 15 milionů by si přišli tvůrci videí.

„Pokyny pro komunitu Youtube zakazují jakýkoli násilný nebo brutální obsah, jehož cílem je diváky šokovat nebo znechutit, a to včetně nadbytečného působení bolesti zvířatům. Videa a komentáře nahlášené naší komunitou, které tyto zásady porušují, běžně odstraňujeme. Můžeme navíc vymazat účty uživatelů, kteří porušují naše pokyny zásadně nebo soustavně, k čemuž v mnoha případech přistupujeme,“ uvedla Alžběta Houzarová, šéfka komunikace české a slovenské pobočky Googlu, pod který platforma spadá.

Organizace Lady Freethinker kvůli nedostatečnosti kontroly zároveň spustila i petici směřovanou právě na vedení platformy, aby inovovalo mechanismy na odhalování týrání zvířat ve videích a taková videa okamžitě odstraňovalo. „Youtube musí lépe kontrolovat a odstraňovat veškerá videa, která porušují jeho vlastní pravidla a standardy, upozorňovat místní strážce zákona na nelegální obsah a trestat kanály jejich pozastavením či zrušením,“ prohlašuje Nina Jackelová, prezidentka organizace.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

360°

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus

Od začátku své kariéry se skrze své písně Tomáš Klus vyjadřoval k politické situaci v zemi. Nyní adresuje album Čaučesko dvěma politikům – premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a prezidentovi Miloši Zemanovi. „Neútočím na jejich osobnost, ale na jejich skutky, které mají morální dopad na naši společnost,“ uvedl Klus v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Sám se však do politiky nehrne, protože by v ní prý trpěl.

Dopis generálů hýbe Francií. Le Penovou táhne vzhůru, lidé spekulují o převratu
Doufali jsme v zázrak. Lidé na sociálních sítích truchlí za 15letého Tomáše
Ruští agenti z Vrbětic povýšili. Pracují pro Kreml, tvrdí novinář Bellingcatu
Mistrovská Slavia nedala v poháru Spartě šanci. Sešívaní si finále zahrají s Plzní
reklama
reklama
Hamáčkovi věřím. Výměna Vrbětic za Sputnik V je nesmysl, zdůrazňuje Babiš

Politika

Domácí zpravodajství

Vláda musí prověřit únik informací v případu Vrbětice, rozhodli poslanci
Pacienti s rakovinou se bojí nejen nemoci, ale i její léčby, přiznal lékař Klener
Zatčený aktivista i vyjádření známých osobností. Česko si připomíná Pražské povstání
Další články
reklama
reklama