reklama

Indie vyšetřuje brutální útok na ohrožený druh delfína. Vykrvácel před kamerou

Delfínovec ganžský patří mezi kriticky ohrožené druhy. Zdroj: Atlas zvířat

Indické úřady vyšetřují znepokojový incident, ke kterému došlo poslední den loňského roku. Záběry pocházející ze státu Uttarpradéš zobrazují skupinu mužů, kteří ubili k smrti jedince kriticky ohroženého delfínovce ganžského. Tři muži byli kvůli činu již zadrženi policií.

reklama

Videozáznam, který se dostal na veřejnost, zobrazuje události z 31. prosince 2020, kdy v nejlidnatějším indickém státě došlo k brutálnímu útoku na říčního delfína patřícího k ohroženému druhu. Na záběrech jsou zachyceni přinejmenším tři muži, kteří delfína bijí různými nástroji, zatímco čtvrtý ho drží na zemi. I když se delfín zpočátku snaží úderům bránit, na záběrech jsou očividné proudy krve kanoucí z jeho těla. Ke konci záznamu se delfín přestává hýbat.

Útok byl okamžitě nahlášen některým ze svědků úřadům, jejichž zástupci objevili již jen mrtvé tělo u kanálu Sharda Sahayak. Po ohledání bylo zřejmé, že delfín utrpěl mnohočetná zranění, mezi kterými byly i například údery sekerou. I když na videu je slyšet, že jeden z kolemjdoucích vyzývá agresory, aby nevyprovokovaného útoku zanechali, obyvatelé vesnice zpočátku odmítali úřadům sdělit podrobnosti o útoku.

Hrozivé záběry obletěly sociální sítě. Zdroj: FB Environmental Investigation Agency
Hrozivé záběry obletěly sociální sítě. Zdroj: FB Environmental Investigation Agency

I přesto se policii podařilo zadržet tři násilníky. Jejich dopadení napomohlo sdílení videa na sociálních sítích. Nejde o první případ napadení jedince tohoto kriticky ohroženého druhu. V listopadu loňského roku bylo v říční rezervaci v Bangladéši objeveno další vyvržené tělo. Ochránci zvířat se proto začali obávat nárůstu pytláctví během lockdownu. S tím se země v současné době potýká i v chráněných parcích a rezervacích. Podle Světového fondu na ochranu přírody ve volné přírodě žije již jen 1 500 jedinců tohoto druhu.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Šíření covidu zrychluje, Česko pokořilo další hranici. Vzrostlo i skóre PES

Šíření covidu zrychluje, Česko pokořilo další hranici. Vzrostlo i skóre PES

  • Aktualizováno

Index protiepidemického rizika PES ve středu po třech dnech stagnace stoupl ze 70 na 73 bodů. Nadále ale zůstává ve čtvrtém z pěti stupňů rizika. Důvodem zhoršení indexu je nárůst reprodukčního čísla, stouplo na 0,82. Ostatní tři sledovaná kritéria se naopak zlepšila. Koronavirem se v ČR od začátku epidemie prokazatelně nakazilo přes 900 000 lidí. V úterý přibylo 9 558 potvrzených případů, o 1 239 méně než před týdnem.

Rozhovor

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní

Česko musí ještě tři týdny zůstat ve tvrdém lockdownu, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS evoluční biolog Jaroslav Flegr s tím, že je třeba se dostat maximálně na 2000 nakažených denně. V březnu podle něj přijde čtvrtá vlna koronaviru a pokud nebudou dostatečně prázdné nemocnice, lékaři se se z toho zblázní. Zdůraznil také, že za úbytek nakažených může vysoký počet zemřelých.

Pence upřednostní inauguraci Bidena. Ani další republikáni se s Trumpem nerozloučí
Přepište dějiny. Půjčky na bydlení opět zlevnily a Češi vytvořili hypoteční rekord
Kalousek pochopil, že jeho éra skončila, říká komentátor Šídlo
Vydělávají desítky miliard dolarů. Kam plynou zisky největších farmaceutických firem
Průzkum: Naočkovat už by se nechala téměř polovina Čechů. Větší zájem mají muži
reklama
reklama
Nezapomenutelný Kalousek. S Babišem se vsadil o 10 milionů, profackoval mladíka

Politika

Domácí zpravodajství

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně
Distribuce vakcín je nespravedlivá, tvrdí kraje. Praha a Brno mají přes polovinu
Blatný se kvůli hašteření poslanců ANO téměř nedostal ke slovu. Plán očkování neukázal
Další články
reklama
reklama