reklama

Indie vyšetřuje brutální útok na ohrožený druh delfína. Vykrvácel před kamerou

Delfínovec ganžský patří mezi kriticky ohrožené druhy. Zdroj: Atlas zvířat

Indické úřady vyšetřují znepokojový incident, ke kterému došlo poslední den loňského roku. Záběry pocházející ze státu Uttarpradéš zobrazují skupinu mužů, kteří ubili k smrti jedince kriticky ohroženého delfínovce ganžského. Tři muži byli kvůli činu již zadrženi policií.

reklama

Videozáznam, který se dostal na veřejnost, zobrazuje události z 31. prosince 2020, kdy v nejlidnatějším indickém státě došlo k brutálnímu útoku na říčního delfína patřícího k ohroženému druhu. Na záběrech jsou zachyceni přinejmenším tři muži, kteří delfína bijí různými nástroji, zatímco čtvrtý ho drží na zemi. I když se delfín zpočátku snaží úderům bránit, na záběrech jsou očividné proudy krve kanoucí z jeho těla. Ke konci záznamu se delfín přestává hýbat.

Útok byl okamžitě nahlášen některým ze svědků úřadům, jejichž zástupci objevili již jen mrtvé tělo u kanálu Sharda Sahayak. Po ohledání bylo zřejmé, že delfín utrpěl mnohočetná zranění, mezi kterými byly i například údery sekerou. I když na videu je slyšet, že jeden z kolemjdoucích vyzývá agresory, aby nevyprovokovaného útoku zanechali, obyvatelé vesnice zpočátku odmítali úřadům sdělit podrobnosti o útoku.

Hrozivé záběry obletěly sociální sítě. Zdroj: FB Environmental Investigation Agency
Hrozivé záběry obletěly sociální sítě. Zdroj: FB Environmental Investigation Agency

I přesto se policii podařilo zadržet tři násilníky. Jejich dopadení napomohlo sdílení videa na sociálních sítích. Nejde o první případ napadení jedince tohoto kriticky ohroženého druhu. V listopadu loňského roku bylo v říční rezervaci v Bangladéši objeveno další vyvržené tělo. Ochránci zvířat se proto začali obávat nárůstu pytláctví během lockdownu. S tím se země v současné době potýká i v chráněných parcích a rezervacích. Podle Světového fondu na ochranu přírody ve volné přírodě žije již jen 1 500 jedinců tohoto druhu.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Arenberger zamázl koncerty s PCR testy v Lucerně. Vrchol drzosti, zlobí se organizátor
Basketbalistky USK i potřetí pokořily Hradec Králové a mají rekordní patnáctý titul
reklama
reklama
Ukrajina hrozí útokem na „provokující“ lodě ruské rozvědky. V Donbasu se střílí

Rusko

Domácí zpravodajství

Český úspěch: Vědci z Liberce odhalili nový lék na covid. Jde o tenký papírek
Už žádné ignorování odborníků, vyzývá vládu imunolog Hořejší. Situace prý vypadá nadějně
Další články
reklama
reklama