CNN Prima News Jakarta

Jakarta

Výpis příspěvků ke štítku „Jakarta“

Indonéský ostrov Jáva zasáhlo zemětřesení. Vyžádalo si 162 mrtvých a stovky zraněných

Aktualizováno

Nejméně 162 obětí a stovky zraněných si vyžádalo zemětřesení o síle 5,6 stupně, které v pondělí postihlo indonéskou provincii Západní Jáva. Podle guvernéra provincie Ridwana Kamila může bilance otřesů dále stoupat. Záchranáři se stále snaží dostat do oblastí, které zablokovaly sesuvy půdy, dodal guvernér, kterého citovala agentura Reuters.

Lidé umírali v náručích hráčů. Tragédie, kterou nelze pochopit, říká FIFA k fotbalové zkáze

Aktualizováno

Katastrofy na ostrově Jáva má většinou na svědomí příroda. O posledním víkendu však za desítky mrtvých nemohlo zemětřesení. Absolutní chaos po fotbalovém zápase mezi Aremou Malang a Persebayou Surabaya způsobený necitlivým zákrokem policie znamenal 133 lidských obětí, z toho 37 dětí. Trenér domácího klubu uvedl, že někteří fanoušci umírali v náručí jeho hráčů.

Od Kúdely s Krmenčíkem se mohou místní hodně naučit, říká jejich trenér v Jakartě Doll

Německý fotbalový trenér Thomas Doll vede v indonéském klubu Persija Jakarta dva bývalé české reprezentanty Michaela Krmenčíka a Ondřeje Kúdelu. Dává je za příklad místním hráčům, oceňuje jejich profesionalitu i lidskost. „Ale co je pro mě ještě důležitější, že to jsou skvělí kluci. U zahraničních hráčů je důležité, aby si nemysleli, že přišli za dobrodružstvím a nebo na dobře placenou dovolenou,“ říká Doll v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Německý trenér Doll si do Jakarty nevybral jen Kúdelu, ale i Krmenčíka. Oba už jsou na místě

Persija Jakarta – indonéský fotbalový klub, který v Česku ještě před týdnem téměř nikdo neznal. Nyní se stal novým zaměstnavatelem hned dvou nedávných českých reprezentantů. Po obránci Ondřeji Kúdelovi míří do čtvrté nejlidnatější země světa také útočník Michael Krmenčík. A podle Daniela Smejkala ze zastupující agentury IFM-M nemusí jít o poslední přestup z české ligy.

Průlom století: Fyzici jsou na stopě neznámé síle, která ovlivňuje částice v přírodě

Až doposud se vědci domnívali, že veškeré fyzikální zákony, které určují podmínky v celém vesmíru, vycházejí ze čtyř základních sil – gravitace, elektromagnetismu a takzvané silné a slabé interakce, které nastavují rovnováhu v atomovém jádru. Teď ale výzkumníci z amerického Illinois při pokusu zjistili, že na jednu z elementárních částic působí ještě jedna dosud neprozkoumaná síla.