reklama

Jákl: Zodpovědnost za zbraň nenese herec, ale zbrojířka. Snad se Baldwin nezhroutí

Zodpovědnost za zbraň při natáčení nenese herec Alec Baldwin, ale zbrojířka, řekl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS český režisér, producent, herec a kaskadér Petr Jákl. Reagoval tak na tragédii při natáčení hollywoodského westernu Rust v Novém Mexiku, kterou vyšetřuje policie. Baldwin při nacvičování scény postřelil hlavní kameramanku Halynu Hutchinsonovou, která v nemocnici na následky zemřela. Známý herec se z toho podle Jákla, který je spoluproducentem filmu, může psychicky zhroutit.

reklama

„Zodpovědná byla zbrojířka, která má na starosti, aby se do zbraně nedostaly jiné než slepé náboje. Může to zkontrolovat i jiný člověk nebo přímo herec, ale většina lidí náboje nerozpozná, spíš se to nechává na zbrojířovi,“ uvedl Jákl ve vysílání CNN Prima NEWS s tím, že herec se soustředí na svůj výkon. „Když mu dají pistoli, tak jim důvěřuje,“ podotkl.

Událost při natáčení hollywoodského westernu Rust označil za lidskou chybu, která se stává málokdy. „Bylo to neuvěřitelné, obrovská náhoda a tragédie,“ zdůraznil producent, který se na filmu podílí.

Podle něj může být událost pro psychiku fatální. „Nedokážu si představit, kdyby se mi stalo to samé. Pro psychiku některých lidí to může být fatální tak, že se s tím nesrovnají. Věřím, že Alec bude dost silný, ale může se z toho zhroutit, je to strašně náročná situace,“ upozornil Jákl. Dodal, že ale nemá žádné zprávy o tom, jak se se situací Baldwin vyrovnává.

Zda se film dokončí, není jasné. „Může se to dotočit, ale nemusí. Jde o to, jak na tom bude Alec a režisér. Alec je zároveň spoluproducentem, byl i zárukou, když jsem do filmu vstupoval. Záleží na tom, jak se bude cítit, jestli to budou chtít dokončit i kvůli té kameramance,“ dodal Jákl.

Tagy:
film střelba režisér Nový den herec Hollywood smrt kameramanka Petr Jákl mladší Petr Jákl Alec Baldwin Rust

Hlavní zprávy

Ukrajina by měla vstoupit do NATO. Že bude vzorem, je pro Putina noční můra, míní Kolář
360°

Ukrajina by měla vstoupit do NATO. Že bude vzorem, je pro Putina noční můra, míní Kolář

Ukrajina usiluje o vstup do NATO a podle bývalého českého velvyslance v Rusku Petra Koláře by se členem stát měla. „Pokud splní daná kritéria a parametry, tak ano. Stala by se příkladem pro běžné Rusy, kteří Ukrajinou opovrhují. Kdyby to dokázali společně, měli bychom něco jako Marshallův plán, tak by to Rusům ukázalo, že i oni se mohou stát prosperujícím demokratickým státem,“ podotkl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda
360°

Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda

Pakliže se prezident Miloš Zeman rozhodne nejmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti), kompetenční žaloba situaci nejspíše nevyřeší. Uvedl to bývalý šéf diplomacie Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu 360°. Nový premiér Petr Fiala (ODS), by mohl situaci dočasně vyřešit tak, že převezme resort zahraničí pod sebe a začne jednat o jiném kandidátovi na ministra.

V úterý přibylo 19 482 nových případů covidu. Vytíženost nemocnic je stále vysoká

Pošesté v řadě počet nových případů v mezitýdenním srovnání klesl. V úterý v ČR přibylo 19 482 potvrzených případů covidu, o 2 500 méně než před týdnem. Mírný úbytek je patrný také v počtu hospitalizovaných lidí s koronavirovou nákazou, kterých bylo k úterý téměř 6 700. Vysoké ale zůstávají počty úmrtí. Od začátku epidemie loni v březnu zemřelo s covidem více než 34 000 lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Bendl: Lipavský je pod tak obrovským tlakem, že to asi nezažil. Nezávidím mu to

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti) se dostal pod obrovský tlak, že to v životě ještě asi nezažil, zhodnotil současnou situaci při sestavování vlády bývalý ministr zemědělství a poslanec za ODS Petr Bendl. Podle něj je i v zájmu prezidenta Miloše Zemana, aby vláda vznikla co nejdříve, především kvůli vzniklé pandemické situaci, připomněl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Pelhřimovsko premiantem. Hlásí rekordní proočkovanost i minimum hospitalizovaných

Říká se, že covid nezná hranice. Místní rozdíly v rámci republiky jsou však jasně čitelné. Příkladem může být Vysočina a pelhřimovská nemocnice. Ta je momentálně oproti jiným téměř oázou klidu. Reportérka CNN Prima NEWS tam natáčela na poloprázdném covidovém oddělení. Podle lékařů za to může rekordní proočkovanost okresu, která činí 69 procent obyvatel starších dvanácti let.

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku

Přestože jsou denní počty nakažených stále vysoké, nechtějí se Češi o vánoční návštěvy nechat připravit. Podle průzkumu National Pandemic Alarm jen čtrnáct procent z nás plánuje omezit setkávání s rodinou. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve vysílání CNN Prima NEWS označil Vánoce za rizikové a jeho resort chystá doporučení, jak se o svátcích chovat.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka

Pandemie covidu trápí Čechy již takřka dva roky. Lidé jsou unavení a někteří začínají být vůči zdravotníkům agresivní. Jak se však pandemie podepíše na dětech? „Jsem přesvědčena, že situace na nich nezanechá následky, děti zvládnou vše. I za války z nich vyrostli skvělí lidé,“ podotkla v pořadu Co Čech, to politik! zpěvačka a herečka Petra Černocká. Advokátka Klára Long Slámová však oponovala.

reklama