CNN Prima News James Cook

James Cook

Výpis příspěvků ke štítku „James Cook“

Další z obětí žraloků. Letos jde již o osmého zemřelého, napadení přibývá

22. listopadu 2020 09:42

Útok se udál v neděli 22. listopadu ráno místního času na pláži Cable Beach na pobřeží Indického oceánu v západní části Austrálie. Na místo jako první dorazila policie, která pětapadesátiletého muže vytáhla z vody. Následně napadeného ošetřovala do příjezdu záchranářů. Muž měl vážná zranění a podle policie zemřel na místě.

Zabil více lidí než smrtelnější nemoci, protože je nakažlivější, říkají vědci o koronaviru

22. července 2020 07:27
Aktualizováno

Koronavirem se na světě podle agentury Reuters nakazilo už 15 milionů lidí. Je to asi trojnásobek proti vážným průběhům chřipky zaznamenaným za rok. Agentura zároveň uvedla, že pandemie zrychluje, zatímco způsob boje s ní se napříč státy nadále různí. Jak je nemoc COVID-19 vlastně smrtící? Vědci nejprve analyzovali údaje o šíření nákazy na výletních lodích a později průzkumy tisíců lidí v ohniscích COVID-19 . Nyní provedli desítky studií, aby vypočítali úmrtnost nakažených s touto chorobou, napsal zpravodajský server The Wall Street Journal.

Sochy budeme bránit, vzkazují fotbaloví fanoušci. Británie se obává násilností

11. června 2020 19:11

Londýnská policie se obává násilí, ve které by během nadcházejícího víkendu mohly vyústit možné střety příznivců hnutí Black Lives Matter (Na životech černochů záleží, BLM) a uskupení Democratic Football Lads Alliance (Demokratická aliance fotbalových kámošů, DFLA). To vyzvalo k obraně pomníků a soch, které aktivisté z BLM označili za „rasistické“ a chtějí je odstranit. Informují o tom britská média.