Útok se udál v neděli 22. listopadu ráno místního času na pláži Cable Beach na pobřeží Indického oceánu v západní části Austrálie. Na místo jako první dorazila policie, která pětapadesátiletého muže vytáhla z vody. Následně napadeného ošetřovala do příjezdu záchranářů. Muž měl vážná zranění a podle policie zemřel na místě.
Podle médií žralok muže kousl do horní části stehna a ruky. Není známo, o jaký druh žraloka šlo. Tamní úřady ihned pláž uzavřely a nařídily rybářským lodím, aby oblast monitorovaly.
Útoky žraloků si letos v Austrálii vyžádaly již osm životů, což je nejvíce od roku 1929, kdy zemřelo devět lidí. Ke snížení incidentů přispělo, když byly ve 30. letech u frekventovaných pláží instalovány žraločí sítě.
Útoky žraloků v Austrálii si letos vyžádaly už sedm životů. To je nejvíce obětí od roku 1934
Útoky žraloků si letos v Austrálii vyžádaly sedm životů, což je nejvíce od roku 1934. S odvoláním na australský úřad na ochranu přírody o tom informovala stanice CNN, podle které nelze jednoznačně určit příčinu smutné bilance. Za vysokým počtem obětí může stát náhoda, ale i klimatická změna.
Stanice CNN dříve uvedla, že podle odborníků by za zvýšením počtu útoků žraloků mohly být i klimatické změny a oteplování oceánů. Vody u jihozápadního pobřeží Austrálie se například ohřívají čtyřikrát rychleji než je globální průměr.
Kritická je i situace Velkého bariérového útesu, který podle dat střediska pro studium korálového útesu při univerzitě Jamese Cooka v Queenslandu v posledních 30 letech přišel o polovinu korálů, či mangrovových porostů na pobřeží. Mořští živočichové pak kvůli změnám ekosystému migrují na jih, s nimi i žraloci.
K předchozímu fatálnímu střetnutí člověka se žralokem došlo v Západní Austrálii 9. října. Šlo o surfaře. Jeho společníci jen viděli, jak ho něco táhne dolů z prkna a poté ho již nikdo nenašel.