CNN Prima News Jan Čižinský

Jan Čižinský

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Čižinský“

Miminko v umělém spánku, máma těžce zraněná. V Holešovicích po nehodě zřejmě zpomalí řidiče

Vážná dopravní nehoda v pražských Holešovicích povede s největší pravděpodobností k omezení rychlosti. Na přechodu pro chodce zde došlo k vážnému střetu maminky s kočárkem a auta, do kterého zezadu vrazilo jiné. Žena utrpěla těžké zranění a miminko skončilo v umělém spánku. V reakci na nehodu se okamžitě ozval starosta městské části Prahy 7 Jan Čižinský (Praha Sobě), načež došlo k žádosti o omezení maxima na třicet kilometrů v hodině.

Pražská koalice Spolu musí řešit nezákonnou loterijní vyhlášku. Metropoli stojí miliony

Loterijní vyhlášky v Praze jsou podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v rozporu se zákonem, a proto městu ukládá pokuty, které již přesahují pět milionů korun. Pražská koalice Spolu bude příští týden poprvé jednat o novele vyhlášky o hazardu, jejímž cílem je, aby už město pokuty nedostávalo. Návrh počítá například se zrušením zákazu hazardu v jednotlivých městských částech. Zastupitelům zbývá poslední zasedání do konce roku, kdy mohou kolizní situaci vyřešit, jinak se mohou negativní finanční důsledky loterijní vyhlášky ještě prohloubit. A nejde jen o pokuty od ÚOHS, hrozí i možné soudní spory s provozovateli, kteří by se mohli domáhat stovek milionů korun jako náhrady škody.

ANO žádá jednání o konci Pospíšila, potvrdil Nacher. Chce probrat kauzu Dozimetr

Opoziční ANO podalo v Praze žádost o svolání mimořádného jednání zastupitelů, oznámil na sociálních sítích zastupitel Patrik Nacher (za ANO). Hnutí chce řešit roli náměstka pražského primátora Jiřího Pospíšila (TOP 09) v kauze Dozimetr. Pražská TOP 09 již v minulém týdnu odmítla výzvu Prahy sobě, aby strana rozpustila svou buňku v hlavním městě. Zároveň vyloučila jakékoliv pochybení Pospíšila i jeho účast v kauze Dozimetr.

Hlubuček z kauzy Dozimetr: Nevylučuji návrat do politiky. Lenost na magistrátě je neuvěřitelná

Žádná obžaloba proti mně nebyla vznesena a jsem přesvědčený, že jednou dojde k mému očištění, řekl redakci CNN Prima NEWS někdejší náměstek pražského primátora a starosta Lysolají Petr Hlubuček (dříve STAN), který figuruje v kauze Dozimetr. Nevyloučil ani svůj návrat do politiky, pokud se prokáže, že je nevinný. „Lenost, neschopnost a nekompetentnost mnohých politiku nejen na pražském magistrátě je neuvěřitelná,“ nešetřil kritikou na adresu vedení metropole. Podle informací CNN Prima NEWS směřují vyšetřovatelé ke vznesení návrhu na obžalobu, advokáti se již seznámili s policejními spisy.

Čižinský ostře k Pospíšilovi: Lhal a křivě přísahal. Piráti jsou alibisti, tolerují korupci

Jiří Pospíšil (TOP 09) nemluvil v kauze Dozimetr pravdu. Lhal, křivě přísahal a tvářil se jako kolemjdoucí, přitom aktérům organizoval schůzku, tvrdí v rozhovoru pro CNN Prima NEWS pražský zastupitel a předseda hnutí Praha sobě Jan Čižinský. V nejbližších dnech bude usilovat o Pospíšilovo odvolání z vedení magistrátu. Na konto koaličních Pirátů uvedl, že se chovají alibisticky. „Takhle se proti korupci nebojuje, takhle se toleruje. Pirátská strana by měla okamžitě přispěchat s dementi, že své vyjádření nemyslela vážně,“ řekl redakci.

Paní Pekarová, rozpusťte pražskou TOP 09, vyzývají zastupitelé kvůli Pospíšilovi a Dozimetru

Rozpusťte pražskou buňku TOP 09, vyzvalo předsedkyni strany Markétu Pekarovou Adamovou hnutí Praha sobě. Důvodem jsou nové okolnosti v kauze Dozimetr, do níž má být zapleten náměstek primátora a europoslanec Jiří Pospíšil. Podle šéfa hnutí Jana Čižinského sice nepadlo obvinění ze strany policie, i tak by měl Pospíšil vyvodit politickou odpovědnost. „Naším cílem je nyní jeho konec ve vedení Prahy,“ řekl Čižinský redakci CNN Prima NEWS.

Dusno v metropoli. Pospíšil musí pryč, ať rezignuje na všechny funkce, vyzývá Praha sobě

Pod náměstkem primátora Jiřím Pospíšilem (TOP 09) se možná kýve židle. Opozice na pražském magistrátu chce kvůli novým skutečnostem v kauze Dozimetr mimořádné jednání zastupitelstva. Hnutí Praha sobě rovnou požadovalo Pospíšilovu rezignaci na všechny politické funkce a dalo mu na to 48 hodin, jinak podnikne další kroky. Detaily chce odhalit ve čtvrtek v pravé poledne. „Člověk s takovými styky neměl působit ve vedení Prahy ani jako europoslanec reprezentovat Českou republiku. Nejenže lhal o schůzkách s lidmi z Dozimetru, údajně je sám organizoval,“ řekl redakci Jan Čižinský, předseda Prahy sobě.

Nejasnosti kolem znásilnění na Letné: Čižinský vysvětlil svá slova, promluvili i policisté

Sled událostí, které následovaly po brutálním znásilnění ženy na pražské Letné, vzbuzuje řadu otazníků. Například proč policisté nezveřejnili informace o pachateli a celém incidentu dříve, ale o pár dní později, zatímco se zpráva o násilném činu již šířila internetem. Postup mužů zákona vysvětlil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS bývalý kriminalista Josef Doucha. Mnohé také zmátl výrok starosty městské části Praha 7 Jana Čižinského, který pod onen příspěvek na sociálních sítích napsal, že se „případ stal trochu jinak“.

Brutální znásilnění na Letné, šíří se na sítích. Policie případ řeší, detaily tají

Po sociálních sítích se šíří informace o znásilnění na pražské Letné. Svou oběť měl pachatel napadnout v noci z pátku na sobotu. Policisté pro CNN Prima NEWS potvrdili, že incident prošetřují a pachateli jsou na stopě. Starosta městské části Praha 7 Jan Čižinský v komentářích pod jedním z příspěvků uvedl, že se případ stal trochu jinak. I on ale potvrdil, že policie koná.