CNN Prima News Jan Čižinský

Jan Čižinský

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Čižinský“

GLOSA: Už se proboha domluvte. Čtyři měsíce primátorských tanečků si ani Pražané nezaslouží

20. ledna 2023 07:08

Během hektických dní prezidentské volby, kdy už lidé začínají mít politických hádek plné zuby, působila jako příjemné osvěžení zpráva, že je Praha po nekonečném handrkování blízko k vytvoření životaschopné koalice. Ledy nakonec prolomil ústupek koalice Spolu, jejíž členové se v rámci řešení konfliktu rozhodli ustoupit ze svých zakopaných pozic – Pirátům nakonec vyhověli skoro ve všech jejich požadavcích. Jenže partě kolem dosluhujícího primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) to zjevně nestačí a dohoda se znovu odkládá. Pokud si také druhá strana neuvědomí, že je potřeba dělat kompromisy, čekají nás možná další měsíce bezvládí.

K porážce Babiše stačí, ať jsou zástupci vlády zticha. Může Pavlovi uškodit jejich podpora?

18. ledna 2023 05:29

K porážce Andreje Babiše (ANO) by stačilo, kdyby byli vládní představitelé 14 dní zticha, myslí si pražský zastupitel Jan Čižinský (Praha sobě). Souhlasí s ním i několik expertů. Podle nich by mohla aktivnější podpora od zástupců kabinetu Petra Fialy (ODS) generálu Petru Pavlovi opravdu uškodit ve druhém kole prezidentské volby. Sami si to zřejmě uvědomují, a tak kolem podpory spíš opatrně našlapují.

Čižinský: Spolu vypsalo talentovky na fackovacího panáka. Neblokujte nás, zní z ODS

14. listopadu 2022 23:44

Jednání o pražské koalici mezi vítězem voleb Spolu, STAN a nově vzniklou Aliancí pro stabilitu (Piráti a Praha sobě), stále pokračují a nezdá se, že by se blížila svému konci. Podle Jana Čižinského, předsedy Prahy sobě, je spolupráce jeho strany s Piráty obranou proti možnému rozpadu radnice kvůli sněmovním volbám. Absence nové magistrátní rady je podle starosty Prahy 7 chybou koalice Spolu, coby vítěze voleb. Zástupce ODS Tomáš Portlík, starosta Prahy 9, to ale v pořadu 360° na CNN Prima NEWS striktně odmítl a viní naopak Alianci pro stabilitu.

Pospíšil: Pokud v Praze budeme vládnout s ANO? Zodpovědnost za to ponese i Hřib a Čižinský

11. listopadu 2022 19:29

Pokud koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) bude v Praze vládnout s hnutím ANO, ponesou za to odpovědnost lídři Pirátů Zdeněk Hřib a Prahy sobě Jan Čižinský. To řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS zastupitel a europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). Obě uskupení podle něj zablokovala jednání aliancí, kterou koncem října společně uzavřela.

Průzkum: Pražanům vadí neschopnost politiků dohodnout se na koalici. Z patu viní Piráty

9. listopadu 2022 20:48

Drtivé většině Pražanů vadí současná „patová“ situace, kdy se v hlavním městě měsíc a půl od voleb stále nedaří sestavit většinovou koalici. Vyplývá to z průzkumu společnosti SANEP. Dotázaní mimo jiné hodnotili jednotlivé strany. Nejlépe dopadlo hnutí SPD, s jehož účastí v radě však žádná ze zvažovaných variant nepočítá.

Lídři pětikoalice kritizují pražské Piráty. Napínají strunu, nerozumím jim, říká Výborný

29. října 2022 09:34

Podoba nového vedení Prahy je stále v nedohlednu. Vyjednávání drhnou a napjatá atmosféra mezi pražskými politiky houstne. Situace na magistrátu dopadá i na nejvyšší vládní úroveň. Někteří lídři pětikoalice nechápou kroky pražských Pirátů. Ti se totiž za každou cenu snaží do vedení města protlačit i uskupení Praha sobě Jana Čižinského.

Zahrnout do vedení Prahy i Čižinského? Spolu nechce hrát páté housle, říká Pospíšil

18. října 2022 00:16

Členové koalice Spolu nadále plánují sestavit vedení Prahy po vzoru vládního půdorysu, tedy ve spolupráci se STAN i Piráty. Ti by však chtěli do koalice přizvat ještě uskupení Praha sobě. Například primátor Zdeněk Hřib (Piráti) by si přál koalici na co „nejširším demokratickém půdorysu“. Zastupitel hlavního města Jiří Pospíšil (TOP 09) však v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že širší vedení hlavního města by vedlo k větším rozporům uvnitř koalice a rovněž by zastínilo Spolu, které pražské volby vyhrálo.

VIDEO: Primátor, nebo starosta? Čižinský kličkoval při dotazu na kumulaci funkcí

22. září 2022 14:14

Lídr kandidátky Praha sobě Jan Čižinský se v primátorské superdebatě na CNN Prima NEWS bránil odpovědi na jasnou otázku, zda bude v případě úspěchu zároveň primátorem i starostou na Praze 7. Moderátor Michal Půr mu konkrétní otázku položil opakovaně. Čižinský však i k pobavení přítomného publika opakovaně odpovídal vyhýbavě. Původní dotaz položila bývalá pirátská poslankyně Dana Balcarová. Slovní přestřelku, do které se zapojil také lídr ANO Patrik Nacher, si můžete přečíst v doslovném přepisu.

GLOSA: Starostování zadarmo neexistuje. Za nemalé peníze se politici zbavují odpovědnosti

22. září 2022 13:26

Jako před každými volbami, i před těmi komunálními se objevil pravidelně se opakující nešvar. Kandidáti na primátora či starostu se předhánějí v tom, kdo bude skutečně pracovat pro město, obec i nejposlednější vísku s co nejmenším nárokem na plat. Objevují se i výkřiky, že někdo bude starostou zadarmo. Promiňte, ale takového opravdu nechci. Navíc zadarmo to opravdu není.

Svoboda: Koupil jste byt za 400 tisíc, stojí 30 milionů. To rodiče, reagoval Čižinský

22. září 2022 07:14

Předvolební debata kandidátů na pražského primátora na CNN Prima NEWS se přenesla i do osobní roviny. Lídr kandidátky Spolu Bohuslav Svoboda (ODS) nařkl lídra Prahy sobě Jana Čižinského, že prosazuje zákaz prodeje městských bytů, ale jeho rodina přitom tímto způsobem k bytu přišla. Starosta Prahy 7 to označil za fake news, jelikož byt měli kupovat jeho rodiče před řadou let, v době vlády ODS, kdy byl sám ještě na studiích. Debatovalo se v tu chvíli o tom, zda jsou kandidáti v Praze pro, nebo proti privatizaci městských bytů.