reklama
CNN Prima News Jan Čižinský

Jan Čižinský

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Čižinský“

Za MHD si Pražané připlatí. Zdraží jednotlivé jízdenky a vznikne nový tarif

V pražské integrované dopravě (PID) zdraží od 1. srpna jízdenka na 30 minut z 24 na 30 Kč a 90minutová z 32 na 40 korun. Zdraží rovněž SMS jízdenky – v případě 30minutové z 24 na 31 Kč a 90 minutové z 32 na 42 Kč. Důvodem jsou zvyšující se náklady na provoz veřejné dopravy. Vznikne nový tarif pro lidi ve hmotné nouzi, kteří zaplatí měsíčně 165 Kč. Ceny měsíčních a ročních kuponů zůstanou zachovány. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní.

Pražská hádka o holuba. Hřib, Čižinský či Hejma se přou o kácení stromu v centru

Návrh nové podoby takzvaného Anenského trojúhelníku v centru Prahy způsobil pořádný poprask. Chystaný pěší podchod k řece sice všichni vítají, ale některým se nelíbí, že by kvůli němu měl padnout takřka stoletý javor, na kterém hnízdí holub hřivnáč. Zatímco Praha 1 to má za hotovou věc, vedení magistrátu se to snaží zvrátit. Člen koalice Jan Čižinský (Praha sobě) se zase snaží přijít s kompromisní variantou.

Bleskové očkování všech v řádu několika dnů? Šlo by to, říkají starostové

Města či kraje dokáží očkovat efektivněji než vláda, říkají starostové pražských městských částí. Za předpokladu, že bude dostatek vakcíny, lze podle nich obyvatelstvo proočkovat velmi rychle. Starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha 7 sobě) však upozorňuje na údajné rozhodnutí vlády, podle něhož vakcínu nemohou aplikovat praktičtí lékaři. Ti jsou však prý druhou podmínkou bleskové vakcinace.

Jak si vedou Minářovi Lidé PRO? Podpisů je málo, navíc se proti nim zdvihá odpor

Lidé PRO Mikuláše Mináře zatím veřejnost příliš nelákají. Nové politické hnutí bývalého předsedy iniciativy Milion Chvilek pro demokracii odstartovalo s velkými ambicemi, které však podmínilo sběrem podpisů. Pro zapojení se do voleb chce Minář a spol. získat 500 tisíc podpisů. Více než měsíc od založení však hnutí získalo jen necelých 25 tisíc signatářů. Navíc čelí četným odpůrcům.

Minář: Opozici do ničeho vidle nehážeme. Pokud nezískáme 200 tisíc podpisů, skončíme

Opozičním stranám do kampaně vidle nehážeme, obhajuje Mikuláš Minář vznik svého hnutí Lidé PRO, se kterým chce uspět ve volbách do Sněmovny. Řekl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Právě tříštění demokratických opozičních stran je mu nejvíce vyčítáno. Dále přiznal, že pokud do května nesesbírá jeho hnutí 200 tisíc podpisů, kandidovat nebude. Hovořil i o vizuální podobnosti s kampaní hnutí ANO.

Nestačí jen fňukat, chceme svěží vítr. Mikuláš Minář představil své hnutí Lidé PRO

Expředseda spolku Milion chvilek ve čtvrtek odpoledne představil své nové hnutí Lidé PRO, se kterým chce uspět ve volbách do Sněmovny v roce 2021. Ačkoliv tvrdí, že hodlá do politiky přivést nové tváře, obklopil se především těmi z hnutí Jana Čižinského Praha sobě. Do spolupráce s ním jde také bývalý šéf Transparency International David Ondráčka.

Minář získal popularitu v Milionu chvilek. Teď míří s Janem Čižinským do Sněmovny

Expředseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář dělá kolem svého vstupu do politiky velké tajnosti. Podle informací CNN Prima NEWS se ale do politických vod vrhne společně s pražským zastupitelem a lídrem Prahy sobě Janem Čižinským a jeho platformou 3000 statečných. O tom, kdo z nich povede kandidátku v Praze, ještě rozhodnuto není. Od 14:00 můžete sledovat online jejich tiskovou konferenci na webu restartpolitiky.cz.

Existuje ještě Čižinského hnutí 3000 statečných? Ptají se příznivci. Lídr mlčí

Koncem minulého roku založil poslanec a starosta Prahy 7 Jan Čižinský občanské hnutí 3000 statečných. Prezentoval se velkými ambicemi směrem do parlamentních voleb v roce 2021 a netajil se ani tím, že je připraven být premiérem. Téměř 10 měsíců od založení se však i jeho příznivci a podporovatelé ptají, jestli hnutí ještě vůbec existuje, nebo je projekt definitivně odpískán. Čižinský se totiž stáhl, svým fanouškům přestal odpovídat i na sociálních sítích a kvůli koronaviru musel zrušit i naplánovaná setkání v krajích. Navíc se hovoří i o tom, že došly finance, o které zaregistrované příznivce žádá v e-mailech.

O klíčové křeslo šéfa pražského magistrátu bojují Čunkův náměstek i muž blízký ANO

Už rok a půl se pražské politické vedení pod primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) neúspěšně snaží vybrat šéfa magistrátu. Ačkoliv probíhající v pořadí již třetí výběrové řízení ještě neskončilo, CNN Prima NEWS zná jména čtyř uchazečů, kteří mají o vedení více než 2 300 pražských úředníků zájem. Redakci je potvrdily tři nezávislé zdroje.

reklama