reklama
CNN Prima News Jan Čižinský

Jan Čižinský

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Čižinský“

Během voleb vyrostly v Praze Čižinského petiční stánky. Zákon podle policie neporušil

9. října 2021 11:26
Aktualizováno

Přestože volební zákon jasně zakazuje agitaci před volebními místnostmi v den voleb, rozjel starosta Prahy 7 Jan Čižinský se svou stranou Praha Sobě akci na sběr podpisů pro komunální volby. Zatímco opozice běsní a píše o pokrytectví starosty Prahy 7, ten tvrdí, že o žádnou kampaň nejde. Vše prověřovala také policie a potvrdila, že Čižinský zákon neporušil.

Za MHD si Pražané připlatí. Zdraží jednotlivé jízdenky a vznikne nový tarif

19. dubna 2021 11:53

V pražské integrované dopravě (PID) zdraží od 1. srpna jízdenka na 30 minut z 24 na 30 Kč a 90minutová z 32 na 40 korun. Zdraží rovněž SMS jízdenky – v případě 30minutové z 24 na 31 Kč a 90 minutové z 32 na 42 Kč. Důvodem jsou zvyšující se náklady na provoz veřejné dopravy. Vznikne nový tarif pro lidi ve hmotné nouzi, kteří zaplatí měsíčně 165 Kč. Ceny měsíčních a ročních kuponů zůstanou zachovány. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní.

Pražská hádka o holuba. Hřib, Čižinský či Hejma se přou o kácení stromu v centru

1. dubna 2021 07:35

Návrh nové podoby takzvaného Anenského trojúhelníku v centru Prahy způsobil pořádný poprask. Chystaný pěší podchod k řece sice všichni vítají, ale některým se nelíbí, že by kvůli němu měl padnout takřka stoletý javor, na kterém hnízdí holub hřivnáč. Zatímco Praha 1 to má za hotovou věc, vedení magistrátu se to snaží zvrátit. Člen koalice Jan Čižinský (Praha sobě) se zase snaží přijít s kompromisní variantou.

Bleskové očkování všech v řádu několika dnů? Šlo by to, říkají starostové

7. února 2021 05:37

Města či kraje dokáží očkovat efektivněji než vláda, říkají starostové pražských městských částí. Za předpokladu, že bude dostatek vakcíny, lze podle nich obyvatelstvo proočkovat velmi rychle. Starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha 7 sobě) však upozorňuje na údajné rozhodnutí vlády, podle něhož vakcínu nemohou aplikovat praktičtí lékaři. Ti jsou však prý druhou podmínkou bleskové vakcinace.

Jak si vedou Minářovi Lidé PRO? Podpisů je málo, navíc se proti nim zdvihá odpor

14. ledna 2021 17:38

Lidé PRO Mikuláše Mináře zatím veřejnost příliš nelákají. Nové politické hnutí bývalého předsedy iniciativy Milion Chvilek pro demokracii odstartovalo s velkými ambicemi, které však podmínilo sběrem podpisů. Pro zapojení se do voleb chce Minář a spol. získat 500 tisíc podpisů. Více než měsíc od založení však hnutí získalo jen necelých 25 tisíc signatářů. Navíc čelí četným odpůrcům.

Minář: Opozici do ničeho vidle nehážeme. Pokud nezískáme 200 tisíc podpisů, skončíme

4. prosince 2020 17:20

Opozičním stranám do kampaně vidle nehážeme, obhajuje Mikuláš Minář vznik svého hnutí Lidé PRO, se kterým chce uspět ve volbách do Sněmovny. Řekl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Právě tříštění demokratických opozičních stran je mu nejvíce vyčítáno. Dále přiznal, že pokud do května nesesbírá jeho hnutí 200 tisíc podpisů, kandidovat nebude. Hovořil i o vizuální podobnosti s kampaní hnutí ANO.

Nestačí jen fňukat, chceme svěží vítr. Mikuláš Minář představil své hnutí Lidé PRO

3. prosince 2020 15:12

Expředseda spolku Milion chvilek ve čtvrtek odpoledne představil své nové hnutí Lidé PRO, se kterým chce uspět ve volbách do Sněmovny v roce 2021. Ačkoliv tvrdí, že hodlá do politiky přivést nové tváře, obklopil se především těmi z hnutí Jana Čižinského Praha sobě. Do spolupráce s ním jde také bývalý šéf Transparency International David Ondráčka.

Minář získal popularitu v Milionu chvilek. Teď míří s Janem Čižinským do Sněmovny

3. prosince 2020 07:02

Expředseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář dělá kolem svého vstupu do politiky velké tajnosti. Podle informací CNN Prima NEWS se ale do politických vod vrhne společně s pražským zastupitelem a lídrem Prahy sobě Janem Čižinským a jeho platformou 3000 statečných. O tom, kdo z nich povede kandidátku v Praze, ještě rozhodnuto není. Od 14:00 můžete sledovat online jejich tiskovou konferenci na webu restartpolitiky.cz.

Existuje ještě Čižinského hnutí 3000 statečných? Ptají se příznivci. Lídr mlčí

16. září 2020 11:00

Koncem minulého roku založil poslanec a starosta Prahy 7 Jan Čižinský občanské hnutí 3000 statečných. Prezentoval se velkými ambicemi směrem do parlamentních voleb v roce 2021 a netajil se ani tím, že je připraven být premiérem. Téměř 10 měsíců od založení se však i jeho příznivci a podporovatelé ptají, jestli hnutí ještě vůbec existuje, nebo je projekt definitivně odpískán. Čižinský se totiž stáhl, svým fanouškům přestal odpovídat i na sociálních sítích a kvůli koronaviru musel zrušit i naplánovaná setkání v krajích. Navíc se hovoří i o tom, že došly finance, o které zaregistrované příznivce žádá v e-mailech.

O klíčové křeslo šéfa pražského magistrátu bojují Čunkův náměstek i muž blízký ANO

7. srpna 2020 06:02

Už rok a půl se pražské politické vedení pod primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) neúspěšně snaží vybrat šéfa magistrátu. Ačkoliv probíhající v pořadí již třetí výběrové řízení ještě neskončilo, CNN Prima NEWS zná jména čtyř uchazečů, kteří mají o vedení více než 2 300 pražských úředníků zájem. Redakci je potvrdily tři nezávislé zdroje.

Závodský chtěl šéfovat magistrátu. Ani to nezkoušejte, vzkázala mu Praha

6. srpna 2020 09:40

Pražská koalice (Piráti, Praha sobě a Spojené síly pro Prahu) se už od dubna 2019 snaží obsadit důležitou pozici ředitele magistrátu. I přes tři výběrová řízení ale marně. Šéfovat úřadu chtěl i bývalý náměstek na ministerstvu financí Ondřej Závodský. Praha mu předem vzkázala, ať se do výběrového řízení ani nehlásí, protože stejně nemá šanci uspět.

reklama