CNN Prima News Jan Horník

Jan Horník

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Horník“

Karetní mág Válek. Sociální sítě se baví ministrovou zálibou ve hře Solitaire

10. února 2022 21:12

Neuběhne týden, aby se čeští politici nestali vděčným materiálem pro memy, koláže a internetové vtipy. Tentokrát přišla řada na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09), který si v Senátu krátil čas hraním karetní hry Solitaire na mobilu. Kreativci na sociálních sítích na sebe nenechali dlouho čekat a přišli se sérií humorných fotomontáží.

Senát chce svázat restrikce s pandemickou pohotovostí, jinak by byly bez kontroly

24. února 2021 21:32
Aktualizováno

V takzvaném pandemickém zákonu chce Senát navázat protikoronavirové restrikce na pandemickou pohotovost, kterou bude moci ukončit nebo obnovit Sněmovna. Předlohu s touto a některými dalšími úpravami ve středu vrátila horní komora k novému posouzení poslancům. Zamítnutí senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz) neprosadil. Dolní komora se k zákonu sejde s největší pravděpodobností v pátek. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) změny schválené Senátem podpořil.

Senát: V čele zůstává Vystrčil, ve vedení Růžička, Horník, Oberfalzer a Seitlová

29. října 2020 10:53

Vedení Senátu bude nově pětičlenné, v čele zůstane Miloš Vystrčil (ODS). Počet místopředsedů horní komory se o jednoho snížil. Zůstanou jimi Jiří Růžička a Jan Horník z klubu Starostů, Jiří Oberfalzer z klubu ODS a TOP 09. Nováčkem bude Jitka Seitlová (KDU-ČSL). Dohodly se na tom senátorské kluby v rámci povolebního uspořádání, oznámil ve čtvrtek předseda klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra.

Skončí Vystrčil jako šéf Senátu? STAN v něm nejspíš posílí a bude chtít změnu

4. října 2020 19:24

Probíhající senátní volby můžou výrazně zamíchat rozdělením křesel v horní komoře Parlamentu. Podle nepsaných pravidel totiž post předsedy Senátu připadne nejsilnějšímu klubu. Pozici nyní zastává Miloš Vystrčil z ODS. O svůj post však může přijít i přes to, že v posledních týdnech vzbuzuje u části veřejnosti sympatie díky cestě na Tchaj-wan. Klub STAN, který má nyní v Senátu 19 členů stejně jako klub ODS, může s přispěním TOP 09 ještě posílit.