CNN Prima News Jan Horník

Jan Horník

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Horník“

Karetní mág Válek. Sociální sítě se baví ministrovou zálibou ve hře Solitaire

Neuběhne týden, aby se čeští politici nestali vděčným materiálem pro memy, koláže a internetové vtipy. Tentokrát přišla řada na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09), který si v Senátu krátil čas hraním karetní hry Solitaire na mobilu. Kreativci na sociálních sítích na sebe nenechali dlouho čekat a přišli se sérií humorných fotomontáží.

Senát chce svázat restrikce s pandemickou pohotovostí, jinak by byly bez kontroly

Aktualizováno

V takzvaném pandemickém zákonu chce Senát navázat protikoronavirové restrikce na pandemickou pohotovost, kterou bude moci ukončit nebo obnovit Sněmovna. Předlohu s touto a některými dalšími úpravami ve středu vrátila horní komora k novému posouzení poslancům. Zamítnutí senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz) neprosadil. Dolní komora se k zákonu sejde s největší pravděpodobností v pátek. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) změny schválené Senátem podpořil.

Senát: V čele zůstává Vystrčil, ve vedení Růžička, Horník, Oberfalzer a Seitlová

Vedení Senátu bude nově pětičlenné, v čele zůstane Miloš Vystrčil (ODS). Počet místopředsedů horní komory se o jednoho snížil. Zůstanou jimi Jiří Růžička a Jan Horník z klubu Starostů, Jiří Oberfalzer z klubu ODS a TOP 09. Nováčkem bude Jitka Seitlová (KDU-ČSL). Dohodly se na tom senátorské kluby v rámci povolebního uspořádání, oznámil ve čtvrtek předseda klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra.

Skončí Vystrčil jako šéf Senátu? STAN v něm nejspíš posílí a bude chtít změnu

Probíhající senátní volby můžou výrazně zamíchat rozdělením křesel v horní komoře Parlamentu. Podle nepsaných pravidel totiž post předsedy Senátu připadne nejsilnějšímu klubu. Pozici nyní zastává Miloš Vystrčil z ODS. O svůj post však může přijít i přes to, že v posledních týdnech vzbuzuje u části veřejnosti sympatie díky cestě na Tchaj-wan. Klub STAN, který má nyní v Senátu 19 členů stejně jako klub ODS, může s přispěním TOP 09 ještě posílit.