reklama

Jan Lukačevič: Země jednoho dne zanikne a Mars bude pouze přestupní stanice

Sledujte KB Interview 29. listopadu ve 21:25 na CNN Prima NEWS: Hostem bude všestranně talentovaný kosmický inženýr Jan Lukačevič. Nejenom že se věnuje vědě a vymyslel modul, který by měl přistát na Marsu, ale také vařil na svatbách jako kuchař. Nedávno se navíc stal jedním z poradců generálního tajemníka NATO.

reklama

Mladý vědec dostával v mládí trojky z matematiky a fyziky, závodně vesloval a místo o vesmíru snil o medailích. Pak ale prodělal vážnou nemoc, která mu navždy změnila život. Sportu se dál nemohl věnovat, zato nyní vnímá život s obrovskou pokorou a provází ho v něm i obrovská solidarita. Vymyslel iniciativu Energie lékařům v podobě potravinových balíčků v období pandemie.

„Vzniklo to úplně na začátku. V podstatě ještě před tím, než se vyhlásila jarní karanténa. Po osmi dnech jsme měli první balíčky v nemocnicích,“ prozradil v reportáži o jeho záslužném projektu na pomoc lékařům po celé České republice.

Mars není nějaká ultimátní stanice, kam by lidstvo mělo zamířit...

Lukačevič ještě ani neoslavil třicáté narozeniny, ale ve světě vědy se jeho jméno už rozhodně zapsalo do dějin a o vesmíru toho ví opravdu mnoho. „Já se domnívám, že Mars není nějaká ultimátní stanice, kam by lidstvo mělo zamířit a s tím se spokojit. Vnímám to jen jako první zastávku,“ odpověděl na otázku, zda je vůbec důležité plánovat život na Marsu.

Chcete vědět kolik měsíců trvá cesta na Mars? Kolik času má lidstvo, než naše planeta zanikne? A jestli Jan Lukačevič ještě vaří na svatbách? To vše a mnohem více se dozvíte dnes ve 21:25 v KB interview na CNN prima NEWS.

Tagy: vesmír Mars KB Interview Jan Lukačevič iniciativa Energie Lékařům

Další hlavní zprávy

Nehody

Detaily Kellnerovy smrti: Vrtulník několik minut manévroval nad horskými hřebeny

Detaily Kellnerovy smrti: Vrtulník několik minut manévroval nad horskými hřebeny

  • Aktualizováno

Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner a další čtyři lidé, před pádem po několik minut pomalu manévroval těsně nad vrcholem horského hřebene. Vyplývá to z úterní zveřejněné předběžné zprávy amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB).

Koronavirus

Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí

Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí

Pandemický zákon ani zákon o ochraně veřejného zdraví nemůže plošně regulovat a omezovat volný pohyb osob ani jejich počet, napsala Policie ČR na Twitter. Podle strážců zákona se opatření váže pouze k hromadným akcím. Policisté se tak obrátili proti nařízení nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO). Ten v pondělí na základě pandemického zákona omezil setkávání více než dvou lidí.

Jste největším hysterikem, vyslechl si Kubek. Ševčíkovi vzkázal: Nefušujte do medicíny
Chystá se další zvýhodnění dlužníků, varují experti. Poslanci posoudí novelu exekucí
Pirk: Epidemie končí, ať budou opatření jakákoliv. Rotační výuka ve školách je špatně
Sanitky za miliony byly kontaminovány jedovatými látkami. Pacientům už sloužit nebudou
reklama
reklama
Obrovská párty v Londýně: Britové si ve velkém užívali otevřených hospod a zahrádek

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka
Další články
reklama
reklama