reklama

Jan Lukačevič: Země jednoho dne zanikne a Mars bude pouze přestupní stanice

Sledujte KB Interview 29. listopadu ve 21:25 na CNN Prima NEWS: Hostem bude všestranně talentovaný kosmický inženýr Jan Lukačevič. Nejenom že se věnuje vědě a vymyslel modul, který by měl přistát na Marsu, ale také vařil na svatbách jako kuchař. Nedávno se navíc stal jedním z poradců generálního tajemníka NATO.

reklama

Mladý vědec dostával v mládí trojky z matematiky a fyziky, závodně vesloval a místo o vesmíru snil o medailích. Pak ale prodělal vážnou nemoc, která mu navždy změnila život. Sportu se dál nemohl věnovat, zato nyní vnímá život s obrovskou pokorou a provází ho v něm i obrovská solidarita. Vymyslel iniciativu Energie lékařům v podobě potravinových balíčků v období pandemie.

„Vzniklo to úplně na začátku. V podstatě ještě před tím, než se vyhlásila jarní karanténa. Po osmi dnech jsme měli první balíčky v nemocnicích,“ prozradil v reportáži o jeho záslužném projektu na pomoc lékařům po celé České republice.

Mars není nějaká ultimátní stanice, kam by lidstvo mělo zamířit...

Lukačevič ještě ani neoslavil třicáté narozeniny, ale ve světě vědy se jeho jméno už rozhodně zapsalo do dějin a o vesmíru toho ví opravdu mnoho. „Já se domnívám, že Mars není nějaká ultimátní stanice, kam by lidstvo mělo zamířit a s tím se spokojit. Vnímám to jen jako první zastávku,“ odpověděl na otázku, zda je vůbec důležité plánovat život na Marsu.

Chcete vědět kolik měsíců trvá cesta na Mars? Kolik času má lidstvo, než naše planeta zanikne? A jestli Jan Lukačevič ještě vaří na svatbách? To vše a mnohem více se dozvíte dnes ve 21:25 v KB interview na CNN prima NEWS.

Tagy: vesmír Mars KB Interview Jan Lukačevič iniciativa Energie Lékařům

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

Pro zmírnění protiepidemických opatření ze současného pátého stupně PES na čtvrtý stupeň by nemělo být v nemocnicích víc než 3000 lidí. Počet hospitalizovaných bude stanoven i pro přechod do nižších stupňů. Bude se to dobře doplňovat s rizikovým skóre, řekl na pondělní tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). V neděli bylo v nemocnicích 6330 nakažených s COVID-19 a téměř 1100 z nich potřebovalo intenzivní péči.

Finance

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

České dráhy se chystají od dubna snížit nominální mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Podle dřívějšího vyjádření generálního ředitele podniku by to mělo být o deset procent. Tarifní mzdy pak mají letos vzrůst jen o dvě procenta. Vzhledem k inflaci to ale znamená jejich reálný pokles. Podle ekonomů to není dobrý příklad pro ostatní, který navíc může negativně ovlivnit peníze ve zdravotnictví a sociálních službách.

Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Figura budoucí revoluce? Rusové milují mučedníky, říká o Navalném expert
Hotelové vězení v Melbourne. Tenisté hýří improvizací, Strýcová sestavovala rotoped
Povinné respirátory a do práce jen s testem. Česko řeší rozvolnění, sousedé zpřísňují
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Situace je neúnosná, lidé v Lidicích sáňkují i po starém hřbitově, stěžuje si obec
Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama