Země

Výpis příspěvků ke štítku „Země“

Těreškovová: Ve vesmíru jsem mluvila s Bohem, předpověděl příchod antikrista Zelenského

3. ledna 2023 20:19

S naprosto neuvěřitelným tvrzením vyšla ven první žena ve vesmíru a dnes poslankyně ruské Státní dumy za stranu Jednotné Rusko Valentina Těreškovová. Kosmonautka tvrdí, že během jejího letu na oběžné dráze planety Země v roce 1963 hovořila s Bohem. A ten jí měl předpovědět, že v roce 2022 dojde na příchod antikrista, který se má jmenovat „Zelenskyj“. Těreškovová, která je dnes věrnou političkou ruského prezidenta Vladimira Putina, se tak zjevně plně zapojila do propagandy Kremlu, jehož snahou je jakkoliv očernit ukrajinskou hlavu státu Volodymyra Zelenského.

Na obloze uvidíte kometu, kterou naposledy spatřili neandrtálci před 50 tisíci lety

31. prosince 2022 10:00

Pouhým okem by ze Země mohla být brzy viditelná kometa, kterou bylo ze Země naposledy možné na sledovat před 50 tisíci lety, kdy ještě žili neandrtálci. Informují o tom britská média a časopis Newsweek. Malé těleso pojmenované C/2022 E3 (ZTF) se nyní nachází asi 161 milionů kilometrů od zeměkoule a k planetě se nejvíce přiblíží na začátku února, kdy bude prolétat ve vzdálenosti asi 42 milionů kilometrů od ní.

Modul Orion se vrátil na Zemi. Šlo o první krok, jak dostat člověka znovu na Měsíc

11. prosince 2022 19:04

Modul Orion završil v neděli dopadem do Tichého oceánu svou cestu okolo Měsíce. Předtím při průletu zemskou atmosférou zvládl nejkritičtější část testovací mise Artemis I amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA), při níž se dostal dál od Země než kterékoliv jiné kosmické plavidlo navržené pro posádku. Do vod u mexického ostrova Guadalupe dopadl v 18:40 SEČ, nyní ho z oceánu vyzvedne loď amerického námořnictva.