reklama

NATO

Výpis příspěvků ke štítku „NATO“

Ukrajina by měla vstoupit do NATO. Že bude vzorem, je pro Putina noční můra, míní Kolář

8. prosince 2021 07:09

Ukrajina usiluje o vstup do NATO a podle bývalého českého velvyslance v Rusku Petra Koláře by se členem stát měla. „Pokud splní daná kritéria a parametry, tak ano. Stala by se příkladem pro běžné Rusy, kteří Ukrajinou opovrhují. Kdyby to dokázali společně, měli bychom něco jako Marshallův plán, tak by to Rusům ukázalo, že i oni se mohou stát prosperujícím demokratickým státem,“ podotkl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně

7. prosince 2021 07:25

Ve sporu mezi Ruskem a Ukrajinou má Česká republika podle místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Koláře (TOP 09) jasně přidělenou stranu. „Česko si nemusí vybírat, máme vybráno. Jsme součástí NATO a Evropské unie (EU). Není to o tom, že si budeme házet kostkou a říkat, ke komu se přikloníme,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Napětí roste: Lukašenko hrozí ruskými jadernými zbraněmi, Putin varuje NATO kvůli Ukrajině

1. prosince 2021 12:00

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý varoval Severoatlantickou alianci, aby na Ukrajině nepřekročila „červenou čáru“. Tou by podle něj bylo rozmístění určitých útočných raket na ukrajinském území, uvedly ruské agentury. V takovém případě by Rusko „bylo nuceno jednat“, zdůraznil šéf Kremlu. Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko se dnes zmínil o možnosti rozmístit ruské jaderné zbraně na území své země, pokud by se alianční jaderné zbraně ocitly v Polsku.

Polsko hlásí mrtvého vojáka a žádá o pomoc NATO. Aktivujme článek čtyři, vyzval premiér

14. listopadu 2021 20:57
Aktualizováno

Běloruské speciální vojenské síly plánují na nedělní noc umožnit mohutný pokus o překročení hranice. Odpoledne o tom informovala polská pohraniční stráž. Do tábora uprchlíků na běloruské straně přišly během neděle stovky ozbrojenců. Polsko požádalo NATO o pomoc. Situaci na místě sleduje reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr.

Deset let od umučení Kaddáfího. Výstředního diktátora mnoho Libyjců dodnes oplakává

20. října 2021 17:13

Přesně před deseti lety zemřel diktátor Muammar Kaddáfí, který vládl železnou pěstí Lybii od roku 1969 až do občanské války v roce 2011. Během konfliktu ho vystopovali povstalci a dlouholetého vládce africké země umučili 20. října k smrti. Kaddáfí budí vášně dodnes, jedni ho považují za krutovládce, jiní za dobrodince, který přinesl Libyi mír.

Česko vystoupilo z NATO, oznamuje komunista Vojtěch na varovném videu koalice Spolu

6. října 2021 19:16

Koalice Spolu (ODS, TOP 09 a lidovci) velkou část své kampaně postavila na tom, že varují před hrozbou vlády Andreje Babiše (ANO), Tomia Okamury (SPD) a komunisty Vojtěcha Filipa. Právě na posledního z nich cílí i jedno z posledních videí. Varují před tím, že by se dostali komunisté k moci, Vojtěch se stal ministrem zahraničí a oznamoval spojencům odchodu Česka z NATO.

USA, Austrálie a Británie si stvořily vlastní NATO. Francie se vzteká a EU tápe

20. září 2021 19:31

Mocnosti USA, Velká Británie a Austrálie ve středu uzavřely bezpečnostní, vojenskou a strategickou dohodou AUKUS. Země tím chtějí zejména posílit kooperaci v oblasti Jihočínského moře a tlumit sílící vliv Pekingu v Indickém oceánu. Kvůli dohodě mimo jiné ztroskotal australský nákup francouzských ponorek. I proto je teď v globální politice dusno.

reklama