CNN Prima News Jan Pejšek

Jan Pejšek

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Pejšek“

Neočkovaní vojáci čelí šikaně. Nemůžeme do jídelny a na WC jen s dovolením, tvrdí

29. prosince 2021 18:10

Česká armáda eviduje celkem tři tisíce neočkovaných vojáků. Dle platné vyhlášky mají podstoupit vakcinaci do března, ne všichni to ovšem mají v plánu. Neočkovaní vojáci se proto obávají, že s příchodem jara přijdou o práci. Někteří z nich navíc údajně čelí nátlaku ze strany svých kolegů v posádkách, uvedli redakci CNN Prima NEWS. Pokud se někdo cítí být terčem šikany, má se podle ministerstva obrany ozvat armádnímu inspektorátu. Více se tématu věnujeme v Hlavních zprávách od 18:55.

Česko chce údajně koupit až 40 stíhaček od USA. Ministerstvo obrany to nepotvrdilo

5. listopadu 2021 10:56

Česká republika se aktivně uchází o nákup až 40 pokročilých stíhaček páté generace F-35 od USA, řekl nejmenovaný americký zdroj odbornému webu Janes. Podle něj by stroje nahradily 14 stíhaček JAS-39 Gripen, jejichž pronájem české armádě skončí v roce 2027. České ministerstvo obrany uvedlo, že vojenští odborníci zpracovávají stanovisko k možnostem budoucího zajištění vzdušného prostoru ČR a existují různé varianty.

Chytrou karanténu by mohla převzít zpátky armáda, politici případnou změnu vítají

26. července 2020 21:35

Vláda má v pondělí projednat možnost, že by projekt chytré karantény znovu řídila armáda. Současný systém zkritizovali v Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček i předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS). Podle mluvčího ministerstva obrany Jana Pejška je armáda na převzetí systému připravena. I premiér Andrej Babiš by viděl tuto změnu jako způsob řešení.