reklama

Chytrou karanténu by mohla převzít zpátky armáda, politici případnou změnu vítají

Vláda má v pondělí projednat možnost, že by projekt chytré karantény znovu řídila armáda. Současný systém zkritizovali v Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček i předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS). Podle mluvčího ministerstva obrany Jana Pejška je armáda na převzetí systému připravena. I premiér Andrej Babiš by viděl tuto změnu jako způsob řešení.

reklama

K tématu

„Dokud byla chytrá karanténa pod ministerstvem obrany, tak to fungovalo. Ale ve chvíli, kdy se posunula pod ministerstvo zdravotnictví, tak fungovat přestala. Hygiena ani nevyužívá data, která má,“ řekla v Partii Jana Černochová. „Vzácně souhlasím,“ reagoval ministr Hamáček.

Je co zlepšovat

Také Babiš uvažuje o tom, že by systém měla opět převzít armáda. „Chytrá karanténa funguje, je samozřejmě co zlepšovat. V neděli večer o tom budeme diskutovat s armádou. Ta funguje perfektně a je otázka, zda by to celé znovu neměla řídit,“ uvedl předseda vlády. Podle něj se nedaří dostatečně propojit IT systémy a hygienické stanice, které postupně musejí přejít na modernější metody fungování. Problémy byly podle premiéra v Moravskoslezském kraji, kde jsou jedny z aktuálních ohnisek epidemie.

K tématu

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) namítl, že elektronická komunikace už funguje, rezervy jsou ve fungování laboratoří, které by měly testovat vzorky potenciálně nakažených po celý týden včetně víkendů.

Pejšek nemá informace o tom, zda o případném převzetí projektu od ministerstva zdravotnictví armádou bude ještě v neděli večer jednat premiér Babiš, který to nastínil ve svém facebookovém poselství „Čau lidi“.

Projekt chytré karantény převzalo ministerstvo zdravotnictví 25. května. Do té doby chytrou karanténu vedl devadesátičlenný tým pod armádou jako poradní orgán vlády, který vedl bývalý náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula.

Tagy: armáda Andrej Babiš Adam Vojtěch Jan Hamáček Partie Terezie Tománkové chytrá karanténa Jana Černochová koronavirus Jan Pejšek

Další hlavní zprávy

Praha

Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy

Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy

  • Aktualizováno

Pražané vzali útokem náplavku u Vltavy na Výtoni a vyrazili na farmářské trhy. Navzdory vládním opatřením, která omezují počet osob, se jich tam sešly stovky – a to se přitom mohou od čtvrtka na veřejnosti pohybovat lidé pouze ve dvojicích nebo s rodinou. Podle redaktora CNN Prima NEWS lidé vyšli ven, protože je krásné počasí, chtěli se projít a nakoupit si.

reklama
Ještě v první třídě mě vozili v kočárku, říká Eliška po dětské obrně. Bojuje celý život
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Trenér Vrba končí na lavičce Ludogorce Razgrad. V bulharském klubu nebyl ani rok
reklama
reklama
Babiš: Prymula musí rezignovat, nebo ho odvolám. Je to absolutní katastrofa

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z vlády neodcházíme, přes víkend vydržíme. Situaci s Prymulou mám za vyřešenou
Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Reportérku CNN Prima NEWS rušila v přímém přenosu žena bez roušky. O koho jde?
Další články
reklama
reklama