reklama

Očkované fanoušky budeme zvýhodňovat. Finančně i jinak, prohlásil šéf Slavie Tvrdík

Fotbalisté pražské Slavie vstoupí do nové sezony plně očkovaní. Na středeční předsezonní tiskové konferenci to prohlásil šéf klubu Jaroslav Tvrdík. Podle jeho slov tým hodlá zvyšovat množství očkovaných fanoušků na stadionu, a podpořit tak vakcinaci.

reklama

Tvrdík jedná s hygienickou stanicí, ministerstvem zdravotnictví a Vládou ČR o tom, za jakých podmínek by bylo případně možné zvýšit limit padesátiprocentní kapacity na stadionech. „Jako Slavia chceme podporovat očkování, vidíme to jako cestu pro celou společnost a pro fotbal. Zcela jednoznačně proto budeme zvýhodňovat očkované fanoušky finančně i nefinančně,“ řekl Tvrdík.

Podle Tvrdíka je to správná cesta. Věří, že i díky ní bude možné, aby v sektorech pro očkované byl povolen vyšší počet diváků. Konkrétní podobu zvýhodnění pro fanoušky s vakcinací ale Tvrdík neuvedl.

„Klub věnuje velkou pozornost očkování a epidemiologické situaci. S radostí dnes říkám, že máme kompletně naočkovaný celý A-tým kromě tří nových posil,“ řekl na tiskové konferenci Tvrdík a dodal, že začátkem příštího týdne dostanou druhou dávku i zmiňovaní nováčci. Vakcinaci prý budou mít do začátku sezony za sebou i všichni zaměstnanci stadionu v pražském Edenu.

Od 1. 8. klub spouští projekt „stadion bez covidu“. Do hlediště tak budou moct s výjimkou zápasů vstoupit jen očkovaní lidé, lidé s PCR testem nebo ti, co COVID-19 prodělali v posledních šesti měsících.

„Chtěl bych vyzvat i ostatní kluby, aby zvážili očkování,“ řekl Tvrdík a vysvětlil, že kdyby tým nebyl očkovaný a vyskytlo by se v něm onemocnění COVID-19, nemohli by hrát ani ostatní hráči. „Je pro nás nesmírně důležité, abychom byli připraveni hrát, a děláme pro to maximum,“ dodal Tvrdík.

Tagy:
Vondroušová to dokázala. Z Tokia neodjede s prázdnou, zahraje si finále s Bencicovou
OH 2021

Vondroušová to dokázala. Z Tokia neodjede s prázdnou, zahraje si finále s Bencicovou

Nepatřila mezi nasazené hráčky a fanoušci jí před olympiádou ze všech českých tenistek věřili snad nejméně. Teď Markétu Vondroušovou dělí jediná výhra od zisku zlaté medaile. V semifinále si 22letá rodačka ze Sokolova poradila se světovou šestkou z Ukrajiny Elinou Svitolinovou ve dvou setech 6:3 a 6:1 a nyní ji čeká poslední překážka v podobě Švýcarky Belindy Bencicové.

Camilla na obřadu a šokující porušení tradice. Co jste nevěděli o svatbě Charlese a Diany?

Královské svatby jsou vždy sledovanou událostí, nicméně obřad prince Charlese s Dianou Spencerovou 29. července 1981 je i po čtyřiceti letech stále tématem diskuzí. Jako u každé svatby nešlo vše podle představ. Atmosféru také narušovala přítomnost dlouholeté milenky. Jak se s Charles s Dianou poznali? A co všechno se během obřadu stalo? Na tyto a další otázky CNN Prima NEWS odpovídali odborníci napříč spektrem.

Češi hlásí tisíce nežádoucích účinků po očkování. PŘEHLED nejčastějších potíží

Češi po očkování proti nemoci COVID-19 nahlásili už 7 095 podezření na nežádoucí účinky. Zdravotníci přitom rozdali už více než 10 milionů dávek. Za uplynulých sedm dní Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) eviduje zhruba 250 hlášení o vedlejších účincích. Druhý týden po sobě nepřibylo žádné podezření na úmrtí po očkování, celkový počet zůstává na 94.

Živě
ON-LINE: Česko má jisté další medaile. USA našly po odstoupení Bilesové novou hvězdu

Jiří Lipták a David Kostelecký předvedli ve finále střelby na trap fantastické výkony. Prvně jmenovaný je olympijským šampionem, Kostelecký má stříbro. Čtvrté místo ve finále dvojskifu získali veslaři Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek. Tenistky Markéta Vondroušová a Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou se probojovaly do finále. Kanoistka Tereza Fišerová ve finále po sérii chyb skončila šestá. Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner dokázali ve svém prvním utkání po nákaze koronavirem prvně jmenovaného zvítězit.

Sledujte 360° s Robertem Šlachtou: Kdo z politiků ho štve a jak to má se ženami?

Volební modely připisují hnutí Přísaha šanci na poslanecká křesla. Proč ale nechce jeho předseda a expolicista Robert Šlachta říct, s kým by spolupracoval na úrovni dolní komory či přímo ve vládě? Kteří politici ho v poslední době naštvali? V čem spatřuje své slabiny a jak to má se ženami? To vše poodhalí speciální letní seriál 360° Pavlíny Wolfové. Rozhovor s Robertem Šlachtou můžete sledovat od 21:20 na CNN Prima NEWS nebo přímo zde v článku.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama