reklama

Je to ku**a, psali lidé Burešové na urážlivý profil. Hvězda Slunečné reagovala s nadhledem

Strůjci urážlivého profilu Evy Burešové na Instagramu nešetřili vulgaritami. K profilu s názvem „Eva Burešová je ku**a a d**ka“ se následně vyjádřily hned dvě hvězdy seriálu Slunečná. „Uvědomujete si, že jsou tyto věci trestné?“ ptala se Burešová. Její kolegyně Eva Decastelo nemohla pochopit, čeho jsou lidé schopni. Žádala proto sledující, aby profil nahlásili. Pak ze sociálních sítí zmizel.

reklama

Kdo byl autorem profilu, není jasné, Burešová však jeho zakladatele označila za děti. „Milé děti. Uvědomujete si, že jsou tyto věci trestné? Na internetu platí stejné zákony jako všude jinde,“ uvedla na svém profilu hvězda seriálu Slunečná. Doplnila, že pohár trpělivosti jednou přeteče i lidem na sociálních sítích. „Ale ostudu a problémy, které vám po tom všem vzniknout, s tím si pak budete muset poradit sama,“ doplnila Burešová.

Pak popřála hezký den jak zakladatelům, tak jejich rodičům. Právě urážlivé popisky a název profilu kritizovala i herečka a moderátorka Eva Decastelo. „Teď jsem se podívala na instastory Evičky Burešové. A to, co jsem viděla... Co se to s námi sakra děje, jako s lidstvem, jako s lidmi?“ ptala se herečka.

Decastelo: Co si to kurňa dovolujete?

Z vytvořeného profilu se jí chtělo brečet, zároveň byla velmi naštvaná. „Tohle mi přijde vážně strašné, co se to s námi sakra děje, že jsme schopni takové věci dělat, takový hnus,“ pokračovala Decastelo s tím, že nerozumí tomu, kde se v lidech bere taková nenávist a zlost.

„Co si to kurňa dovolujete? My všichni chápeme, že pokud jsme vidět a jsme veřejně činné osoby, tak akceptujeme větší míru kritiky, ale jsou určité hranice, co si opravdu nenecháme líbit,“ konstatovala herečka ze seriálu Slunečná.

Sama nikdy příliš kritiku neřešila a říkala si, že si člověk leda ulevil. „Ale tohle je ta hranice, kdy si to člověk nenechá líbit. Sakra to, že jsme více vidět, neznamená, že nás nic nebolí, nemrzí a že nemáme city,“ argumentovala. Na závěr požádala své sledující, aby hanlivý profil nahlásili nebo zablokovali: „Doufám, že se podobné věci nebudou opakovat.“ Její žádost byla vyslyšena a profil, který urážel Burešovou, je již zrušený.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jak obejít Tečku při nákupu vstupenky na koncert? Jde to velmi snadno, tvrdí expert

Lidé stále hledají nové způsoby, jak obcházet vládní nařízení proti šíření nemoci COVID-19. Dokazují to sami pořadatelé hromadných akcí, kteří přiznávají, že lidé hledají sofistikované způsoby, jak se prokázání bezinfekčnosti vyhnout. Někteří z pořadatelů aktuálně využívají možnosti propojení aplikace Tečka při nákupu vstupenky, lidé však našli snadný způsob, jak nový systém obejít.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Rapidní nárůst nakažených. V Česku jich v sobotu přibylo o stovku více než před týdnem

Laboratoře v Česku v sobotu potvrdily 409 případů koronaviru, zhruba o stovku více než před týdnem. Reprodukční číslo, ukazující rychlost šíření nákazy, stouplo na 1,05 z předchozích 1,01. Počet lidí s covidem v nemocnicích se v mezitýdenním srovnání zvýšil o devět na 166, proti pátku jich ale o čtyři ubylo. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Kroužkování může pořádně zamíchat s výsledky voleb. Jsou na to koalice připravené?

Kroužkování, neboli udělování preferenčních hlasů konkrétním stranickým kandidátům, může letos víc než kdy jindy rozhodnout, jak volby dopadnou. Preferenční hlasy mohou zamíchat hlavně pořadím na kandidátkách stran, které jsou součástí koalic. Úspěšné vykroužkování kandidáta jedné strany totiž může o sněmovní křeslo připravit člena jiné koaliční strany.

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených

Členové Klubu českého pohraničí, který vesměs sdružuje bývalé příslušníky pohraniční stráže, si na sobotní poledne naplánovali kontroverzní akci. V krušnohorském Cínovci odhalovali sochu vojáka se psem, která má uctít památku padlým ochráncům státních hranic. Vedle bývalých pohraničníků ovšem na místo dorazila také početná skupina jejich odpůrců. Konflikt visel ve vzduchu.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama