reklama

Je to ku**a, psali lidé Burešové na urážlivý profil. Hvězda Slunečné reagovala s nadhledem

Strůjci urážlivého profilu Evy Burešové na Instagramu nešetřili vulgaritami. K profilu s názvem „Eva Burešová je ku**a a d**ka“ se následně vyjádřily hned dvě hvězdy seriálu Slunečná. „Uvědomujete si, že jsou tyto věci trestné?“ ptala se Burešová. Její kolegyně Eva Decastelo nemohla pochopit, čeho jsou lidé schopni. Žádala proto sledující, aby profil nahlásili. Pak ze sociálních sítí zmizel.

reklama

Kdo byl autorem profilu, není jasné, Burešová však jeho zakladatele označila za děti. „Milé děti. Uvědomujete si, že jsou tyto věci trestné? Na internetu platí stejné zákony jako všude jinde,“ uvedla na svém profilu hvězda seriálu Slunečná. Doplnila, že pohár trpělivosti jednou přeteče i lidem na sociálních sítích. „Ale ostudu a problémy, které vám po tom všem vzniknout, s tím si pak budete muset poradit sama,“ doplnila Burešová.

Na Instagramu byl vytvořen urážlivý profil Evy Burešové. (autor: Eva Burešová, Eva Decastelo)
Na Instagramu byl vytvořen urážlivý profil Evy Burešové. (autor: Eva Burešová, Eva Decastelo)
Zdroj: CNN Prima NEWS

Pak popřála hezký den jak zakladatelům, tak jejich rodičům. Právě urážlivé popisky a název profilu kritizovala i herečka a moderátorka Eva Decastelo. „Teď jsem se podívala na instastory Evičky Burešové. A to, co jsem viděla... Co se to s námi sakra děje, jako s lidstvem, jako s lidmi?“ ptala se herečka.

Decastelo: Co si to kurňa dovolujete?

Z vytvořeného profilu se jí chtělo brečet, zároveň byla velmi naštvaná. „Tohle mi přijde vážně strašné, co se to s námi sakra děje, že jsme schopni takové věci dělat, takový hnus,“ pokračovala Decastelo s tím, že nerozumí tomu, kde se v lidech bere taková nenávist a zlost.

„Co si to kurňa dovolujete? My všichni chápeme, že pokud jsme vidět a jsme veřejně činné osoby, tak akceptujeme větší míru kritiky, ale jsou určité hranice, co si opravdu nenecháme líbit,“ konstatovala herečka ze seriálu Slunečná.

Sama nikdy příliš kritiku neřešila a říkala si, že si člověk leda ulevil. „Ale tohle je ta hranice, kdy si to člověk nenechá líbit. Sakra to, že jsme více vidět, neznamená, že nás nic nebolí, nemrzí a že nemáme city,“ argumentovala. Na závěr požádala své sledující, aby hanlivý profil nahlásili nebo zablokovali: „Doufám, že se podobné věci nebudou opakovat.“ Její žádost byla vyslyšena a profil, který urážel Burešovou, je již zrušený.

Na Instagramu vznikl urážlivý profil herečky a hvězdy Slunečné Evy Burešové.
Na Instagramu vznikl urážlivý profil herečky a hvězdy Slunečné Evy Burešové.
Zdroj: CNN Prima NEWS

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Mám hodně protilátek na covid a nechci se očkovat. Budu moct cestovat?

Mám hodně protilátek na covid a nechci se očkovat. Budu moct cestovat?

Lidé, kteří prodělali COVID-19, a mají tak přirozeně vytvořené protilátky, stojí před dilematem, zda není zbytečné se v jejich případě očkovat. Přestože jim již mnohdy vypršelo období 90 dnů po prodělání nemoci, hladina protilátek je u nich nadále vysoká, a lékaři jim proto často ani nedoporučují očkování. Tito lidé však mohou mít do budoucna praktické problémy, protože se nelze spolehnout na to, že například chystaný covid pas bude brát naměřené protilátky v úvahu.

Historie

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Letos v červnu mu bude 94 let. Když v roce 1944 oslavil sedmnácté narozeniny, musel rukovat do wehrmachtu. „Přidělili mě ke kumpanii Jäger-Ersatz-Bataillon 49, to si pořád dobře pamatuji,“ vzpomíná vitální veterán Josef Bialas z Hlučínska exkluzivně pro CNN Prima NEWS. Tohle vyprávění zatím česká média ani dokumentaristé z Paměti národa nezaznamenali, Bialas se totiž celý život snažil válku vytěsnit z paměti: „Nerad o ní mluvím. Hodně vojáků kolem mě popadalo, tam jsem našel ruku, tam zas nohu...“

Odtrhne se Skotsko od Británie? Stoupenci nezávislosti získali v parlamentu většinu
Váleční veteráni dostanou od prezidenta dárek. Musí za něj ale předtím zaplatit
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je
Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě
Další články
reklama
reklama