CNN Prima News urážka

urážka

Výpis příspěvků ke štítku „urážka“

Zemanovy nejslavnější hlášky i urážky: Každý sedmý Čech je debilní, dementní nebo alkoholik

Politická derniéra prezidenta Miloše Zemana se blíží. Za více než tři dekády nešetřil na bonmotech, netradičních analogiích, vulgarismech ani urážkách – ať už mířily k jeho politickým odpůrcům, či novinářům. Často tak mluvil o „blbounech nejapných“, „dinosaurech vylézajících z páchnoucích bažin“, „zk*rvených trpaslících“ či „impotentech“. Velice rád ve veřejném prostoru mluvil i o jídle a především alkoholu. Níže si můžete přečíst Zemanovy nejznámější výroky, které za 32 let své politické kariéry vyslovil.

Jana „Dezinfo“ Hamplová, překřtil senátorku Válek. Primitivní, chci omluvu, reagovala politička

Primitivní urážka, omluvte se. Tak reagovala senátorka Jana Zwyrtek Hamplová na slova ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP), který loni zvolenou členku horní komory přejmenoval na Janu „Dezinfo“ Hamplovou. Šéf resortu ji na sociálních sítích kritizoval za to, že na svých sociálních sítích zčásti zdůvodnila nedostatek léků malou účinností očkování. „Na omluvě trvám, protože podobná hanlivá označení mě poškozují jak profesně, tak v rámci výkonu funkce senátorky,“ napsala Hamplová ve své výzvě.

Zrádce, vypadni ze země. Číňané se opřeli do krasobruslařské hvězdy Chena

Poté, co Nathan Chen dovedl tým USA ke stříbrné medaili v týmové krasobruslařské soutěži a získal své první olympijské zlato v individuální soutěži, dočkal se na čínské sociální síti Weibo vlny kritiky. Uživatelé dvaadvacetiletého Američana čínského původu označují za „zrádce“, protože se rozhodl reprezentovat Spojené státy, a někteří ho dokonce vyzývají, aby „vypadl z Číny“, napsal zpravodajský web New York Post.

Nové výšiny šílenství? Škola varuje studenty před obsahem Orwellova slavného díla 1984

Univerzita v britském Northamptonu varuje studenty před určitými částmi kultovního románu George Orwella 1984. Škola označila dílo za potencionálně „urážlivé“. Podle mluvčího chce instituce jen upozornit své žáky, že se během studia mohou setkat s texty obsahujícími například sexuální násilí či vulgární nadávky. Britský poslanec v reakci přirovnal univerzitu k dystopické zóně Velkého bratra.