CNN Prima News urážka

urážka

Výpis příspěvků ke štítku „urážka“

Rasistický skandál v F1: Legendární pilot urazil Hamiltona. Dělejme s tím něco, zuří Brit

28. června 2022 18:38

Černoušek. Tímto výrazem označil Lewise Hamiltona v televizním rozhovoru trojnásobný brazilský šampion F1 z 80. let Nelson Piquet a spustil lavinu reakcí. Hamilton se o Piquetovi, který je znám svou jízlivostí, vyjádřil jako o člověku „zpátečnických postojů“ a rekordmana v počtu mistrovských titulů podpořila i jeho stáj Mercedes.

Zrádce, vypadni ze země. Číňané se opřeli do krasobruslařské hvězdy Chena

14. února 2022 09:42

Poté, co Nathan Chen dovedl tým USA ke stříbrné medaili v týmové krasobruslařské soutěži a získal své první olympijské zlato v individuální soutěži, dočkal se na čínské sociální síti Weibo vlny kritiky. Uživatelé dvaadvacetiletého Američana čínského původu označují za „zrádce“, protože se rozhodl reprezentovat Spojené státy, a někteří ho dokonce vyzývají, aby „vypadl z Číny“, napsal zpravodajský web New York Post.

Nové výšiny šílenství? Škola varuje studenty před obsahem Orwellova slavného díla 1984

30. ledna 2022 19:06

Univerzita v britském Northamptonu varuje studenty před určitými částmi kultovního románu George Orwella 1984. Škola označila dílo za potencionálně „urážlivé“. Podle mluvčího chce instituce jen upozornit své žáky, že se během studia mohou setkat s texty obsahujícími například sexuální násilí či vulgární nadávky. Britský poslanec v reakci přirovnal univerzitu k dystopické zóně Velkého bratra.

Babiš mladší se Kalouskovi omluvil za otcovy urážky. Půjdou spolu na pivo

30. července 2021 20:34

Protože se bývalý poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) omluvy od premiéra Andreje Babiše (ANO) nedomohl ani soudní cestou, rozhodl se vzít pokoru do svých rukou Babišův syn. Ten už někdejšímu ministrovi financí omluvu za „ožralu“, „zloděje zlodějského“ a další hanlivé výroky, které padly z úst jeho otce, napsal. Zároveň junior pozval Kalouska na pivo. Expředseda TOP 09 na nápad kývl.