CNN Prima News jehličnany

jehličnany

Výpis příspěvků ke štítku „jehličnany“

Víte, co jsou korovnice, kde škodí a jak se proti nim bránit?

Korovnice jsou mšice z čeledi korovnicovití (Adelgidae) –⁠ představují v našich podmínkách nejvýznamnější skupinu savého hmyzu vyskytujícího se na jehličnatých dřevinách. Svou přítomnost často prozrazují nápadnými a charakteristickými příznaky, jako jsou bílé chomáčky až povlaky vylučovaných voskových vláken, tvorba hálek či deformace jehličí a výhonů.

I zahrada může být zlatá, nevěříte?

Žlutá je barvou optimistickou, barvou radosti, veselosti, hojnosti a štěstí. Sladit rostliny do žluté barvy přitom není vůbec těžké. Velká řada krásných druhů kvete žlutě a v nejrůznějších odstínech této barvy, takže si můžeme vyhrát i s tonalitou a jemnějšími efekty. Druhy sladíme, aby naše zářivá zahrádka kvetla po celý rok, od jara do podzimu, a aby stále bylo na co koukat.

Ekologické vánoční trendy: Umělé stromky netáhnou, zájem je o pronájem jehličnanů

Vánoce bezpochyby nejsou svátky, které by byly příliš šetrné k životnímu prostředí. Jedním z hlavních problémů je tradice vánočních stromků. Odborníci upozorňují, že živý stromeček může být v mnoha ohledech udržitelnějším řešením než ten umělý. Sílícím ekologickým vánočním trendem je také pronájem stromků, které se po svátcích zasadí zpět do země.