Při požáru v jičínském bytě zemřela seniorka, 14letá dívka bojuje o život v nemocnici

Vyšetřování tragického požáru v Jičíně

Kriminalisté zjišťují, co způsobilo tragický požár v Jičíně. O život tam přišla 81letá seniorka, 14letá dívka skončila v nemocnici. Tu záchranáři převzali ve vážném, ale stabilizovaném stavu. Podle předběžných informací požár způsobil škodu 400 tisíc korun.

Bylo krátce po půl čtvrté, když se z druhého patra jednoho z domu v centru Jičína vyvalily plameny a hustý dým. Nikdo netušil, co se uvnitř děje. Lidé na náměstí volali ihned na pomoc hasiče. Informace byly v prvních chvílích chaotické a nejasné, hovořilo se i o tom, že mohlo jít o výbuch.

„V odpoledních hodinách jsme přijali oznámení na tísňovou linku, že v ulici Školní vychází z jednoho z domů kouř z oken. Průzkumem jsme zjistili, že se jedná o požár bytu. Ze zasaženého bytu hasiči vynesli dvě osoby,“ popsala mluvčí hasičského záchranné sboru Královéhradeckého kraje Martina Götzová.

O život přišla 81letá seniorka, resuscitovat se podařilo 14letou dívku. Ta byla ve velmi vážném, ale stabilizovaném stavu transportována do nemocnice v Praze. „Asistovali jsme při přistání vrtulníku. Jedna osoba byla předána do péče letecké záchranné služby, druhá osoba bohužel nepřežila,“ přiblížila mluvčí Policie ČR Královéhradeckého kraje Eva Prachařová.

Požár v bytě měli hasiči pod kontrolou kolem 17. hodiny, kdy velitel ohlásil likvidaci. Na místě byly čtyři jednotky hasičů, jedna profesionální a tři dobrovolné. „Škoda byla zatím stanovená na 400 tisíc korun,“ dodala Götzová.

„Vyšetřování všech okolností a příčiny požáru si převzala kriminální služba, ve spolupráci s hasiči probíhá další šeření,“ uvedla dále Prachařová. Co se dělo předtím, než začalo hořet, zatím není jasné. 14letá dívka, která požár přežila, bojuje o život v motolské nemocnici.

Tagy: