reklama

Při požáru v jičínském bytě zemřela seniorka, 14letá dívka bojuje o život v nemocnici

Kriminalisté zjišťují, co způsobilo tragický požár v Jičíně. O život tam přišla 81letá seniorka, 14letá dívka skončila v nemocnici. Tu záchranáři převzali ve vážném, ale stabilizovaném stavu. Podle předběžných informací požár způsobil škodu 400 tisíc korun.

reklama

Bylo krátce po půl čtvrté, když se z druhého patra jednoho z domu v centru Jičína vyvalily plameny a hustý dým. Nikdo netušil, co se uvnitř děje. Lidé na náměstí volali ihned na pomoc hasiče. Informace byly v prvních chvílích chaotické a nejasné, hovořilo se i o tom, že mohlo jít o výbuch.

„V odpoledních hodinách jsme přijali oznámení na tísňovou linku, že v ulici Školní vychází z jednoho z domů kouř z oken. Průzkumem jsme zjistili, že se jedná o požár bytu. Ze zasaženého bytu hasiči vynesli dvě osoby,“ popsala mluvčí hasičského záchranné sboru Královéhradeckého kraje Martina Götzová.

O život přišla 81letá seniorka, resuscitovat se podařilo 14letou dívku. Ta byla ve velmi vážném, ale stabilizovaném stavu transportována do nemocnice v Praze. „Asistovali jsme při přistání vrtulníku. Jedna osoba byla předána do péče letecké záchranné služby, druhá osoba bohužel nepřežila,“ přiblížila mluvčí Policie ČR Královéhradeckého kraje Eva Prachařová.

Požár v bytě měli hasiči pod kontrolou kolem 17. hodiny, kdy velitel ohlásil likvidaci. Na místě byly čtyři jednotky hasičů, jedna profesionální a tři dobrovolné. „Škoda byla zatím stanovená na 400 tisíc korun,“ dodala Götzová.

„Vyšetřování všech okolností a příčiny požáru si převzala kriminální služba, ve spolupráci s hasiči probíhá další šeření,“ uvedla dále Prachařová. Co se dělo předtím, než začalo hořet, zatím není jasné. 14letá dívka, která požár přežila, bojuje o život v motolské nemocnici.

Tagy:

Hlavní zprávy

V těhotenství jsem bojovala s covidem, dcera měla po porodu silnou infekci, říká Michaela

Práce korektorky je pro Michaelu Popelářovou doslova posláním. V roce 2019 přijala pozici dobrovolné korektorky pro spolek Nedoklubko, který pomáhá rodinám předčasně narozených dětí. Sama přitom toužila po miminku, které dlouho nepřicházelo. Dnes je šťastnou maminkou téměř roční holčičky, která se sice od ostatních „nedoklubkových“ dětí nenarodila předčasně, ale poporodní komplikace se jí nevyhnuly.

Německý viceadmirál odstoupil poté, co chválil Putina. Pomoci Ukrajině ale země neplánuje

Šéf německého námořnictva Kay-Achim Schönbach odstoupil kvůli svým kontroverzním výrokům na adresu Ukrajiny a Ruska, uvedla agentura Reuters. Mluvčí německého ministerstva obrany řekla, že viceadmirálova prohlášení, ať už jde o jejich obsah či formu, neodrážejí oficiální postoj Německa. Vztahy našeho západního souseda s Ukrajinou jsou však nadále napjaté. Německo se totiž staví velmi odmítavě k vojenské pomoci Ukrajině v souvislosti s hrozící ruskou invazí.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

reklama