CNN Prima News Jihlava

Jihlava

Výpis příspěvků ke štítku „Jihlava“

V prodeji byly desítky kilogramů nebezpečných párků. Mohou obsahovat listérie, nemají se jíst

Státní veterinární správa (SVS) nařídila stáhnout z trhu 80 kilogramů opékacích párků z družstva Agroinvest Bobrová kvůli obsahu listerií. Párky byly prodány v obchodech výrobce na Vysočině. Lidé by je neměli jíst, vrátit je mohou v místě nákupu. Podnik musí udělat v provozu mimořádnou sanitaci a předložit negativní výsledky vyšetření stěrů a vzorků. Až poté bude moci pokračovat ve výrobě, sdělil v úterý mluvčí SVS Petr Vorlíček.

Vzdor proti okupaci a normalizaci. Na pohřeb upáleného Evžena Plocka přišly tisíce lidí

Ten pohřební průvod byl dlouhý až tři kilometry. Československo se 12. dubna 1969 loučilo s Evženem Plockem. Po Janu Palachovi a Janu Zajícovi to byla další oběť sovětské okupace z 21. srpna 1968. Sebeoběť, neboť Plocek se na jihlavském náměstí upálil na protest proti invazi a také stupňující se normalizaci. I mnozí reformní komunisté, kteří sovětskou agresi dříve odsuzovali, totiž začali přítomnost okupační armády označovat jako bratrskou pomoc. „Vzpomínám, že moje maminka tehdy osudy upálených obětí hodně prožívala,“ říká pro CNN Prima NEWS ústavní soudce a jihlavský rodák Jan Svatoň. V době upálení Evžena Plocka mu bylo 16 let.

Hrůzný incident v Jihlavě: Opilý muž měl znásilnit sedmiletou dívku, vylákal ji na záchody

Hrůzný případ se odehrál v Jihlavě. Opilý muž měl v rušném nákupním centru znásilnit teprve sedmiletou holčičku, která tam byla v doprovodu otce. Nic netušící dítě údajně vylákal na záchody. Krajští kriminalisté pachatele dopadli krátce po činu a soud ho vzápětí poslal do vazby. Pro CNN Prima NEWS zprávu potvrdila policejní mluvčí Kraje Vysočina Dana Čírtková.

Muže v Kostelci umlátil kladivem 17letý mladík, tvrdí policie. Nezletilého obvinila z vraždy

Z vraždy v Kostelci na Jihlavsku obvinila policie sedmnáctiletého mladíka. Ten podle ní v pátek zavraždil jednašedesátiletého muže, který s ním žil v jednom domě. Motivem vraždy byl zřejmě osobní vztah, vražednou zbraní kladivo. Mladík je podle policie uživatelem drog. Státní zástupce v pondělí dostane od vyšetřovatele podnět k vypracování návrhu na jeho vazební stíhání. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Skluzavky, hopsadla i dinosaurus: Robinson park v Jihlavě nabízí dětem spoustu atrakcí

Aktualizováno

Jarní prázdniny jsou téměř za námi, přesto mnozí rodiče stále řeší otázku: Jak své pilné školáky odměnit? Co takhle dopřát jim pořádnou zábavu, či dokonce adrenalin? Stačí zajet do Jihlavy. Hned vedle stejnojmenné řeky stojí Robinson park plný atrakcí a také kuchařských dobrot. Mezi návštěvníky tam chodí dokonce i ochočený dinosaurus, který miluje děti. Přestože má ostré zuby, zatím nikoho nekousnul. Právě tady poznáte, co to znamená užít si zábavu na plné pecky.

V kauze korupce poslal soud do vazby oba ředitele nemocnic i známého podnikatele

Aktualizováno

Soud ve středu poslal do vazby ředitele Nemocnice Jihlava Lukáše Veleva. Je pátým z deseti obviněných, pro které státní zástupce žádal vazbu. Soud všem jeho žádostem vyhověl. Do vazební věznice kromě Veleva putoval také bývalý generální ředitel ústecké Krajské zdravotní Petr Malý, podnikatel Tomáš Burian, Miroslav Hůserka a Jan Mára. Podle informací Deníku N organizovanou skupinu ovlivňující veřejné zakázky v krajských nemocnicích řídil Burian.

Ministerstvo po zátahu v nemocnicích zmrazilo dotace. Rozkrade se třetina peněz, míní expert

Ministerstvo pro místní rozvoj zmrazilo dotace určené pro nemocnice. Je to suma ve výši téměř jedné miliardy korun. Resort tímto způsobem reaguje na pondělní zátah Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v nemocnicích napříč republikou. Během akce týkající se manipulace s veřejnými zakázkami policisté zadrželi desítku lidí. Škody mají dosahovat do výše desítek milionů korun.

Hrůzná vražda v Jihlavě: Žena měla otrávit matku kávou. Cmrndla jsem jí tam metanol, přiznala

Vlastní matku měla otrávit 36letá žena z Jihlavy. Do kávy jí údajně přimíchala metanol. Přestože byla žena včasně převezena do nemocnice, nepodařilo se ji lékařům zachránit. Dcera, která krátce po smrti matky najednou splatila své dluhy, je obviněna z vraždy. V případě prokázání viny může padnout i výjimečný trest. O případu informoval web Blesk.cz.

Povinné městské holubníky, kamery na jatkách a zákaz psů na řetězech

Pražský magistrát v připomínkách k novele veterinárního zákona navrhuje rozšířit ji o zákaz chovu psů na řetězech. Uvedl, že stávající úprava zákazu nevhodných úvazů zvířat je nedostatečná. Ministerstvo pro místní rozvoj navrhuje uložit obcím s přemnoženou populací holubů povinnost vybudovat a spravovat obecní holubníky. Vyplývá to z připomínek k novele na vládním webu.

Zatopené sklepy i knihovna. Povodňová situace na většině míst kulminuje

Hladiny řek nebezpečně stoupají i během druhého svátku vánočního, podle meteorologů hrozí jejich vzestup po celém Česku. Po 11:00 byl některý z povodňových stupňů na více než 130 místech, z toho na 14 místech byl zaznamenán nejvyšší, třetí stupeň. Někde hladiny řek začaly klesat, uvedli odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Rozvodněné řeky způsobují problémy zvláště v severovýchodní části Čech, například v Děčíně museli začít vyklízet knihovnu. Hasiči vyjíždějí k odčerpávání vody zvláště ze sklepů.