reklama
CNN Prima News Jihlava

Jihlava

Výpis příspěvků ke štítku „Jihlava“

Změna v testování žáků? Jihlavská primátorka bojuje za proplácení testů ze slin

Primátorka Jihlavy Karolína Koubová (za STAN) ve spolupráci se Svazem měst a obcí ČR (SMO ČR) požadují změnu v testování žáků. „Tento týden půjde apel na ministerstvo zdravotnictví, aby bylo možné proplácet slinné PCR testy,“ uvedla v rozhovoru redakci CNN Prima NEWS. Podle ní jsou antigenní testy stejně nákladné jako PCR, příliš spolehlivé však nejsou.

Byl v karanténě, přesto šel krást a popral se s ostrahou. Cizinci hrozí 10 let vězení

Dvaadvacetiletému cizinci pozitivnímu na COVID-19, který byl v Jihlavě v pátek zadržen kvůli krádeži, hrozí vězení až na deset let. Nedodržel nařízenou karanténu a po krádeži v supermarketu brutálně napadl ostrahu. Na to, že je nakažený, nikoho neupozornil, informovala mluvčí krajské policie Dana Čírtková s tím, že jihlavský okresní soud poslal muže do vazby.

Filipe, oblečte se, nebo vypněte tu kameru. Jak pedagogové hodnotí rok on-line výuky

Je to rok, co prakticky všechny tuzemské školy přešly do režimu výuky na dálku. Zeptali jsme se proto tří učitelů ze tří různých stupňů vzdělávacího systému, jak učení přes internet vnímají a hodnotí. Zda je on-line forma schopna nahradit tu prezenční, zda si u svých svěřenců všímají nějakých negativních dopadů nebo zda souhlasí, aby se letošní školní rok anuloval a žáci si ho zopakovali, až se život navrátí do normálu.

Hrozí náledí, varují meteorologové. Hasiči už v noci odstraňovali spadané stromy

Od čtvrtečního podvečera hrozí v celém Česku náledí a vznik zmrazků z tajícího sněhu. Varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do pátečního dopoledne, náledí ale může přetrvávat i v dalších dnech. Opatrní by měli být především motoristé, ale i chodci. Počasí si vybralo svou daň už v noci na čtvrtek, kdy hasiči likvidovali především na Vysočině popadané stromy na komunikacích na skoro třiceti místech.

Kolik lidí se dá naočkovat z jedné ampule vakcíny? Babiš se s odborníky neshodne

Kolik dávek vakcíny je možné dostat z jedné ampulky? Pět, či šest? Zatímco premiér Andrej Babiš jakožto národní koordinátor pro očkování vydal nemocnicím pokyn, aby z jedné ampule očkovaly šest lidí, někteří představitelé nemocnic tvrdí, že někdy to možné není. Například ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev uvedl, že se jim už ze tří ampulí premiérem požadovaných šest dávek dostat nepodařilo.

Ředitel nemocnice: V ampuli s vakcínou není vždy šest dávek. Babiš ho zkritizoval

Premiér Andrej Babiš (ANO) v nedělní Partii na CNN Prima NEWS obvinil ředitele jihlavské nemocnice Lukáše Veleva, že do očkování tahá politiku. Nechápe, že Velev odmítl z jedné ampule očkovat šest lidí – místo pěti, jak doporučuje výrobce. Nelíbilo se mu ani to, že měl ředitel při očkování na sobě triko s nápisem „Čau lidi, doufám, že se ho tento rok už zbavíme“. Velev ale kritiku odmítá, podle něj se z jedné ampule šest dávek nenatáhne. „Lahvička se chová trochu jako kindervajíčko s překvapením,“ sdělil.

reklama