reklama
CNN Prima News Jihlava

Jihlava

Výpis příspěvků ke štítku „Jihlava“

Palach měl mít až 29 následovníků, 20. ledna se upálil pivovarský dělník z Plzně

20. ledna 2022 07:35

Na plzeňském Dukelském náměstí vzplála živá pochodeň 20. ledna 1969. Následovníkem Jana Palacha se stal 25letý pivovarský dělník Josef Hlavatý, když se polil dvěma litry petroleje a škrtl sirkou. Dnes náměstí nese jméno T. G. Masaryka, upáleného mladíka tu však nepřipomíná busta ani pamětní deska. Den po Palachově pohřbu se v Chebu zapálil 16letý učeň Jan Béreš a zřejmě poslední živou pochodní byl v dubnu 39letý Evžen Plocek z Jihlavy. Od 16. ledna do konce dubna 1969 se pokusilo ve jménu Jana Palacha zemřít 29 lidí.

Prasklé potrubí každý den. Jihlava doplácí na staré trubky, opravy stojí desítky milionů

22. prosince 2021 13:48

V Jihlavě teď snad není jediného dne, kdy by neprasklo potrubí. Pohotovostní čety nevědí, kam dřív. Vodohospodářská infrastruktura v Jihlavě je kvůli mnohaletým sporům s předchozím vlastníkem v bídném stavu a výkyvy teplot to jen potvrdily. Teď městu nezbývá nic jiného, než začít jednat a kvůli chátrající kanalizaci sáhnout hluboko do rozpočtu.

Vánoční cesta: Chloubou adventní Jihlavy je opět kruhové kluziště. Nechybí ani městská soutěž

14. prosince 2021 08:10

Ani nová vládní opatření neubrala nic na vánoční atmosféře v Jihlavě. Celé město se ocitlo v objetí vánočních ozdob a sváteční nálady. Centrem veškerého dění se opět stalo rozlehlé Masarykovo náměstí. Třebaže plány pro tradiční jarmark, adventní koncerty a další doprovodný program musely jít stranou, největší město Vysočiny se i nadále může pochlubit hned několika lákavými atrakcemi.

Dočkáme se pohádkově bílých Vánoc? Meteorologové zveřejnili předpověď pro celou republiku

1. prosince 2021 16:17

Vánoce se sněhovou nadílkou jsou o to pohádkovější. I když by si takové svátky určitě každý přál, ani meteorologové neumějí sníh s jistotou předpovědět. Statistický přehled Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) však znázorňuje pravděpodobnost „bílých Vánoc“ na horách i v jednotlivých městech republiky.

Jsi kamarád Babiše. Jágr se ostře pohádal s fanoušky kvůli výjimce pro Kladno

28. dubna 2021 19:17

Hokejista Jaromír Jágr se na Facebooku pustil do hádky s některými fanoušky. Těm se nelíbí, že Kladno v rozhodujícím čtvrtečním zápase o postup do extraligy dostalo od ministerstva zdravotnictví výjimku, která zahrnuje 250 přítomných fanoušků na stadionu během utkání. Kolik zla a nenávisti zplodí jeden za*ranej článek, reagoval Jágr v diskusi.

Změna v testování žáků? Jihlavská primátorka bojuje za proplácení testů ze slin

14. dubna 2021 14:20

Primátorka Jihlavy Karolína Koubová (za STAN) ve spolupráci se Svazem měst a obcí ČR (SMO ČR) požadují změnu v testování žáků. „Tento týden půjde apel na ministerstvo zdravotnictví, aby bylo možné proplácet slinné PCR testy,“ uvedla v rozhovoru redakci CNN Prima NEWS. Podle ní jsou antigenní testy stejně nákladné jako PCR, příliš spolehlivé však nejsou.

Byl v karanténě, přesto šel krást a popral se s ostrahou. Cizinci hrozí 10 let vězení

29. března 2021 16:12

Dvaadvacetiletému cizinci pozitivnímu na COVID-19, který byl v Jihlavě v pátek zadržen kvůli krádeži, hrozí vězení až na deset let. Nedodržel nařízenou karanténu a po krádeži v supermarketu brutálně napadl ostrahu. Na to, že je nakažený, nikoho neupozornil, informovala mluvčí krajské policie Dana Čírtková s tím, že jihlavský okresní soud poslal muže do vazby.

reklama