reklama
CNN Prima News Jiří Just

Jiří Just

Nejnovější příspěvky autora

Mám Čechy rád. I po vypjatém zápase jsme mohli jít na pivo, říká hokejová legenda Fetisov
MS v hokeji 2021

Mám Čechy rád. I po vypjatém zápase jsme mohli jít na pivo, říká hokejová legenda Fetisov

Je považován za nejlepšího hokejového obránce všech dob. Někdejší kapitán sovětské sborné a týmu CSKA Moskva Vjačeslav Fetisov hrál na vrcholové úrovni 23 let. Spolu s Kasatonovem, Larionovem, Makarovem a Krutovem vytvořili z reprezentačního mužstva SSSR neporazitelnou rudou mašinu. Legendární hokejista však s chutí vzpomíná i na soupeření s Čechoslováky v 80. letech.

Zápas Česka a Ruska by diváky zasloužil, říká legenda sborné. Jaký výsledek tipuje?
Rozhovor

Zápas Česka a Ruska by diváky zasloužil, říká legenda sborné. Jaký výsledek tipuje?

Světový šampionát v hokeji slibuje hned od začátku skvělou podívanou. V prvním zápase se utká česká reprezentace s Ruskem. „Ten zápas je už taková tradice. Všichni se na to těší,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS hokejová legenda Valerij Kamenskij. Jak jeden z nejlepších hráčů ruské historie vzpomíná na bitvy s Čechy a jak odhaduje šance sborné?

Další příspěvky autora

Exkluzivně: Masakr v kazaňské škole ukazuje naši zranitelnost, říká ruský expert

Úterní střelba ozbrojeného útočníka ve škole v Kazani v ruském Tatarstánu si vyžádala devět obětí na životě a 23 zraněných. Pachatelem je devatenáctiletý mladík, který se na masakr předem připravil. Podle psychologa Kirilla Chlomova je ruské prostředí agresivní, a mládež tak agresi více toleruje. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS také kritizuje nepřipravenost sociálního systému.

Sputnik V nabírá směr Česko, v Rusku ale příliš neletí. Lidé se už covidu nebojí

Česko a Slovensko se dostaly do dráhy ruského satelitu. Vakcína Sputnik V, pojmenovaná po slavné sovětské družici, je už u slovenských sousedů a do měsíce by mohla být i v České republice. K očkování ruskou vakcínou je ale zapotřebí povolení Evropské lékové agentury nebo výjimka ministerstva zdravotnictví. Ani jedno se však zatím nechystá a vakcinace Sputnikem drhne i v samotném Rusku. Rusové se totiž zřejmě více než covidu bojí nežádoucích účinků po očkování.

reklama