reklama
CNN Prima News Jiří Just

Jiří Just

Nejnovější příspěvky autora

Rusko sází na Tálibán, krach západní mise v Afghánistánu Putinovi vyhovuje
Rusko

Rusko sází na Tálibán, krach západní mise v Afghánistánu Putinovi vyhovuje

Asi málokteré velvyslanectví v Kábulu sledovalo chaos a paniku po ovládnutí Afghánistánu hnutím Tálibán s takovým klidem jako ruská ambasáda. Ruští diplomaté zemi neopustili. Naopak. Jak potvrdil šéf ruské diplomatické mise v zemi Dmitrij Žirnov, Tálibán zajišťuje bezpečnost ambasády. Rusku tedy vývoj situace v Afghánistánu po krachu západní mise spíš vyhovuje. K Tálibánu Moskva přistupuje smířlivěji než před dvaceti lety.

Další příspěvky autora

Běloruský expert: Je to politická vražda, Lukašenko rozšířil svůj teror do zahraničí

V ukrajinském Kyjevě bylo nalezeno tělo běloruského aktivisty Vitala Šyšova. Úřady prověří všechny verze úmrtí, včetně pokusu zamaskovat vraždu jako sebevraždu. Šyšov byl po emigraci z Běloruska šéfem nevládní organizace Běloruský dům na Ukrajině, která pomáhá uprchlým Bělorusům hledat ubytování, práci a poskytuje jim právní poradenství. CNN Prima News mluvila s běloruským politologem žijícím v Polsku Pavelem Usovem. Ten je přesvědčen, že šlo o politickou vraždu.

Mám Čechy rád. I po vypjatém zápase jsme mohli jít na pivo, říká hokejová legenda Fetisov

Je považován za nejlepšího hokejového obránce všech dob. Někdejší kapitán sovětské sborné a týmu CSKA Moskva Vjačeslav Fetisov hrál na vrcholové úrovni 23 let. Spolu s Kasatonovem, Larionovem, Makarovem a Krutovem vytvořili z reprezentačního mužstva SSSR neporazitelnou rudou mašinu. Legendární hokejista však s chutí vzpomíná i na soupeření s Čechoslováky v 80. letech.

Zápas Česka a Ruska by diváky zasloužil, říká legenda sborné. Jaký výsledek tipuje?

Světový šampionát v hokeji slibuje hned od začátku skvělou podívanou. V prvním zápase se utká česká reprezentace s Ruskem. „Ten zápas je už taková tradice. Všichni se na to těší,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS hokejová legenda Valerij Kamenskij. Jak jeden z nejlepších hráčů ruské historie vzpomíná na bitvy s Čechy a jak odhaduje šance sborné?

Exkluzivně: Masakr v kazaňské škole ukazuje naši zranitelnost, říká ruský expert

Úterní střelba ozbrojeného útočníka ve škole v Kazani v ruském Tatarstánu si vyžádala devět obětí na životě a 23 zraněných. Pachatelem je devatenáctiletý mladík, který se na masakr předem připravil. Podle psychologa Kirilla Chlomova je ruské prostředí agresivní, a mládež tak agresi více toleruje. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS také kritizuje nepřipravenost sociálního systému.

reklama