CNN Prima News Jiří Novák

Jiří Novák

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Novák“

Nejen ženy umí. Rozjetý Lehečka vrací naději, kam podle Nováka sahá jeho potenciál?

Naposledy se z českých tenistů jako osmifinalista Australian Open podepisoval fanouškům Tomáš Berdych. Až teď, po několika letech, přikládal fix na míčky a kšiltovky jako postupující mezi nejlepší šestnáctku melbournského grandslamu Jiří Lehečka. „Má potenciál být v nejlepší desítce světa,“ poznamenává pro CNN Prima NEWS jiný Jiří, který na okruhu ATP dokázal mnohé – Novák.

Svět volejbalu pláče. Ve věku 76 let náhle zemřel nejúspěšnější kouč v mužské extralize

Zemřel bývalý volejbalový trenér Zdeněk Pommer starší. Bylo mu 76 let. O jeho úterním náhlém úmrtí informoval Český volejbalový svaz. Pommer starší je s jedenácti mistrovskými tituly nejúspěšnějším trenérem mužské nejvyšší soutěže v Česku a bývalém Československu. V letech 1990 až 1991 vedl i mužskou volejbalovou reprezentaci tehdejšího Československa.

Novák: Nebýt Nadala a Djokoviče, skončil Roger už dřív. Získal si mě, jsem „federerovec“

Všichni příznivci tenisu by měli v pátek večer naladit Laver Cup. Loučí se pan Hráč, elegán, vítěz 20 grandslamových titulů, Roger Federer. „Určitě se dívat nebudu,“ sděluje s úsměvem pro CNN Prima NEWS bývalá světová pětka Jiří Novák. Není to tak, že by švýcarskou legendu neměl rád. Naopak ho uchvátila ze všech velikánů nejvíce. Sympaťáka si zkrátka už užil dost, má na něj ty nejlepší možné vzpomínky.

Djokovič může vyletět nad Federera s Nadalem. Ale vyhraje souboj s velikány i u fanoušků?

Za tenisovou legendu lze Novaka Djokoviče považovat už nyní. Získal 85 titulů, z toho 20 grandslamových. Ale po US Open může svoji „nesmrtelnost“ ještě umocnit. Na newyorské akci útočí na to, aby se po více než 50 letech stal prvním tenistou, který se bude moct pochlubit kalendářním grandslamem, tedy vyhranými čtyřmi největšími turnaji během jedné sezony. Chybí mu poslední dílek. Pokud se zadaří, bude mu to ale stačit i na to, aby v očích veřejnosti stoupl nad Rogera Federera s Rafaelem Nadalem?

Pančurak, Kokotek nebo Moula. Co dělat, když nechcete příjmením vyvolávat smích

Jmenujete se Jiří Novák? Gratulujeme, jste nositelem suverénně nejnudnější kombinace jména a příjmení v České republice. Někdy ale není trocha nudy na škodu. V České republice totiž žijí lidé, kteří by si to s vámi rádi vyměnili. Po svých předcích totiž zdědili příjmení, které v lepším případě budí úsměv na tváři, v horším musí příslušníky policie při silniční kontrole zlomit v pase.

Djokovičovo vyloučení? Kdyby trefil rozhodčí do nohy, nic se nestane, myslí si Novák

O tom, jak může chvilkové projevení frustrace vyeskalovat v obří problém, se v osmifinále tenisového US Open v New Yorku přesvědčil Novak Djokovič. Mimo hru nešťastně zasáhl míčkem čárovou rozhodčí do krku a z velkolepé akce byl vyloučen. „Ulítl, ale emoce se zkrátka se sportem pojí. Stalo se. Toto byla opravdu ohromně nešťastná náhoda,“ hodnotí bývalý český daviscupový reprezentant Jiří Novák.