reklama
CNN Prima News Jiří Pospíšil

Jiří Pospíšil

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Pospíšil“

Pospíšil: Zemanův výrok o NATO je šílený. Jeho slova mají vlastizrádný charakter

18. srpna 2021 12:54

Slova prezidenta Miloše Zemana o zbabělosti a selhání Severoatlantické aliance (NATO) jsou naprosto šílená a mají vlastizrádný charakter, řekl europoslanec za TOP 09 Jiří Pospíšil. Je přesvědčený, že má smysl být součástí mezinárodní kolektivní obrany. „Česká republika je malou zemí a sama o sobě by dlouhodobě nedokázala obstát, obzvlášť za současných hrozeb v podobě Ruska, Číny či islámských teroristů,“ řekl ve Zprávách Plus na CNN Prima NEWS.

Blaško z SPD se zastal Orbána. Taky homosexuálům necpu svou orientaci, řekl

13. července 2021 05:52

Europoslanec Hynek Blaško (SPD) se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS zastal maďarského premiéra Viktora Orbána, který prosazuje zákaz šíření materiálů zobrazujících homosexualitu či změnu pohlaví mezi osobami mladšími 18 let. S Blaškem nesouhlasil druhý host pořadu, europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). „Nejsem příznivcem gejzíru aktivistických oslav. Nový zákon ale směšuje boj proti pedofilům, které srovnává s homosexuály. Míchá tak jablka s hruškami,“ řekl Pospíšil.

Výměna Zemana za Stříže je prohrou Milionu chvilek, tvrdí expert

12. července 2021 22:45

Premiér Andrej Babiš (ANO) otočil a vláda nakonec schválila Igora Stříže jako nového nejvyššího státního zástupce. Podle experta na českou justici Petra Dimuna to je mimo jiné prohra spolku Milion chvilek, který v květnu požadoval konec ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) kvůli údajnému nátlaku na tehdejšího nejvyššího zástupce Pavla Zemana. Dimun v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ještě podotkl, že u Stříže rozhodně nelze vyloučit, že v kauze Čapí hnízdo půjde „Babišovi na ruku“.

Pospíšil: Prezident svými výroky o Vrběticích úmyslně nahrává ruské propagandě

20. června 2021 11:55

Prezident Miloš Zeman svými výroky o Vrběticích úmyslně nahrává ruské propagandě, kritizoval hlavu státu europoslanec TOP 09 a bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil v pořadu Partie Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS. Podle europoslance TOP 09 je ostuda, že ústavní činitelé státu se u kauzy neshodli, a to tak Českou republiku silně poškodilo v Bruselu.

V čele pražské TOP 09 zůstává Pospíšil. Chce ji připravit na komunální volby

19. června 2021 13:44

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil v sobotu obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. V tiskové zprávě o tom informovala TOP 09. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebyla.

Pospíšil: Feriho kauza koalici Spolu neuškodí. Budoval si svoji vlastní značku

15. června 2021 09:51

Bývalý předseda TOP 09 Jiří Pospíšil v nedávné době skončil coby šéf zastupitelského klubu Spojených sil pro Prahu, přesto nadále povede pražskou buňku TOP 09. O tématu své budoucnosti v pražské politice hovořil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Hodnotil také šance koalice Spolu v podzimních parlamentních volbách či jak výsledek ovlivní aféra exposlance TOP 09 Dominika Feriho.

reklama