CNN Prima News Jiří Pospíšil

Jiří Pospíšil

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Pospíšil“

Zrazujete Česko, vmetl Pospíšil SPD. Jsme trojský kůň našich občanů, oponoval Radim Fiala

23. listopadu 2022 23:58

Europoslanci ve středu schválili rezoluci, ve které Rusko kvůli záměrným útokům na civilní ukrajinské cíle označují za stát podporující terorismus. Proti přijetí usnesení však hlasoval mimo jiné i europoslanec za SPD Ivan David. Podle europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09) se jedná o zrazování zájmů a ohrožování bezpečnosti České republiky. Člena své strany v pořadu 360° na CNN Prima NEWS naopak bránil Radim Fiala (SPD), který je toho názoru, že na projevení nesouhlasu není nic špatného a že je vhodnější v této situace konflikt neeskalovat.

Pospíšil: Má dělník platit vzdělání právníkům? Zvážil bych školné. Jen drobné, říká Konečná

13. listopadu 2022 19:05

Jedním ze způsobů, jak získat peníze do státní pokladny, by podle europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09) bylo školné. Navrhoval by ho u oborů „komerčního charakteru”, jako je třeba profese právníka. V Partii ale jeho návrh rozcupovala europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná, podle které by šlo jen o drobné.

Rodičovská by mohla být tři roky, zvažuje Kupka. Vláda jen vyvolává vztek, má jasno Nacher

13. listopadu 2022 13:03

Národní ekonomická rada vlády (NERV) navrhla zkrácení rodičovské dovolené i rodičovského příspěvku jako jedno z opatření, pomocí nichž by stát měl konsolidovat veřejné finance. Vládní koalice hodlá o návrhu debatovat, a to zejména o zkrácení rodičovské ze čtyř na tři roky. „V České republice je bezkonkurenčně nejdelší. I tři roky jsou významnou pomocí,“ řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS místopředseda ODS Martin Kupka.

Pospíšil: Pokud v Praze budeme vládnout s ANO? Zodpovědnost za to ponese i Hřib a Čižinský

11. listopadu 2022 19:29

Pokud koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) bude v Praze vládnout s hnutím ANO, ponesou za to odpovědnost lídři Pirátů Zdeněk Hřib a Prahy sobě Jan Čižinský. To řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS zastupitel a europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). Obě uskupení podle něj zablokovala jednání aliancí, kterou koncem října společně uzavřela.

Na Hrad kandiduje řada podivínů, říká Havlíček. Do demokracie „lunetici“ patří, míní Pospíšil

11. listopadu 2022 05:56

Exprezident Václav Klaus v pořadu K věci na CNN Prima NEWS současné kandidáty v boji o Hrad označil za „lunetiky“. Stejně tak exministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) v pořadu 360° přiznal, že mezi uchazeči o prezidentský post je řada podivínů. Vedle toho europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) mínil, že „lunetici“ do demokratické politiky patří.

Pospíšil: Řešením je vyvlastnit ČEZ. Zase pozdě, tragikomedie vlády pokračuje, míní Havlíček

10. listopadu 2022 22:52

Skupina ČEZ za tři čtvrtletí letošního roku zosminásobila svůj zisk, přesto od ledna přikročí ke zdražení elektřiny. Podle europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09) by řešením v pomoci lidem mohlo být její vyvlastnění, jenže by se jednalo o běh na dlouhou trať. Uvedl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Exministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) kritizoval kabinet Petra Fialy (ODS) za to, že prošvihl dobu, kdy mohl cenu energií na trhu ovlivnit.

Překvapivá slova Pospíšila: Babiš je silnou politickou váhou, prospěje demokratické volbě

4. listopadu 2022 11:58

V pátek ráno odevzdal expremiér Andrej Babiš (ANO) přihlášku k prezidentské volbě spolu s 56 podpisy poslanců svého hnutí. Poslanec Aleš Juchelka (ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS vzkázal, že lidé budou velmi mile překvapeni tím, jak šéf jeho hnutí povede kampaň. Předeslal, že bude pozitivní. Některé vlastnosti Babiše ocenil i europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09), volit ho ale nebude. Babiše kritizoval mimo jiné za „agrofertizaci“ politiky nebo za jeho komunistickou minulost.

Prahu by mohla dočasně vést menšinová rada Spolu s tolerancí ANO, připustil Pospíšil

3. listopadu 2022 23:59

Pražští zastupitelé přerušili ustavující zasedání do 24. listopadu a zdá se, že k žádným posunům ve vyjednávání budoucí vládní koalice nedošlo. Hlavní město tak stále řídí rada z minulých voleb. Podle Jiřího Pospíšila (TOP 09) zůstává prioritou Spolu spolupráce na vládním půdorysu s Piráty a STAN. V případě, že by se ale dohodu dojednat nepodařilo, nevylučuje využití nabídky hnutí ANO, které je ochotné dočasně podporovat menšinovou vládu koalice TOP 09, KDU-ČSL a ODS.

Hřib: Pražská koalice Spolu má opoziční smlouvu s ANO. Mediální výlevy, reagoval Pospíšil

1. listopadu 2022 12:25
Aktualizováno

Napětí mezi potenciálními koaličními partnery v Praze roste. Dosluhující primátor Zdeněk Hřib (Piráti) tvrdí, že zástupci koalice Spolu odmítli účast na schůzce předsedů zastupitelských klubů před ustavujícím jednáním zastupitelstva a rovněž mají dohodu o koalici s hnutím ANO. Pražský zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09) to označil za zavádějící. Předmětem dlouhodobého sporu mezi pražskými Piráty a koalicí Spolu spočívá v tom, že Piráti chtějí do nového vedení města zahrnout i uskupení Praha sobě.

Pospíšil: Aliance Pirátů a Prahy sobě? Zrada na voličích, vítězem voleb je stále Spolu

27. října 2022 05:43

Jednání o vzniku koalice v Praze se komplikují. Členové koalice Spolu plánují sestavit vedení města na vládním půdorysu, Piráti však chtějí přizvat ještě uskupení Praha sobě. Minulý týden kvůli tomu dokonce vznikla tzv. Alianci stability (Piráti, Praha sobě). Pražský zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09) toto spojenectví v pořadu 360° na CNN Prima NEWS označil za zradu na voličích, jelikož vzniklo až po volbách. Dosluhující primátor Zdeněk Hřib (Piráti) zase považuje Alianci stability za nástroj, který sestavení koalice urychlí.