CNN Prima News Jiří Pospíšil

Jiří Pospíšil

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Pospíšil“

Turistika v Praze o level výš: Pražský hrad má poprvé informační centrum

Víte, jaká je nejnavštěvovanější památka v Praze? Malá nápověda: Od 9. století byl sídlem českých knížat a během své existence byl hned dvakrát hlavní rezidencí císaře Svaté říše římské. Kdo tipoval Pražský hrad, má pravdu. Do jednoho z největších hradních systémů na světě ročně zavítá téměř jeden a půl milionu turistů. Láká návštěvníky z tuzemska i ze zahraničí a nově má vůbec poprvé ve své historii turistické informační centrum, které spravuje společnost mající s turismem v hlavním městě bohaté zkušenosti – Prague City Tourism.

Novotný se ostře obul do Pekarové. Zvolte si Czernina, než skončíte na hnoji, vzkázal TOP 09

Koukejte si zvolit jako předsedu Tomáše Czernina, než tu stranu vyvezete na hnůj. A nechte na pokoji Jiřího Pospíšila. Členům TOP 09 to na sociálních sítích vzkázal starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS). Opět tak naznačil své výhrady vůči šéfce strany Markétě Pekarové Adamové. Ta bude post předsedkyně obhajovat již podruhé na listopadovém sněmu TOP 09.

Důležitá je spokojenost občanů, ne STAN. Škrtat se musí všude, pálí Pospíšil do vlastních řad

Aby vládní šetření fungovalo správně, je třeba škrtat na všech ministerstvech a žádné agendě nenadržovat, pronesl europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Je prý nutné postupovat v souladu se zájmy občanů a rozpočtu, nikoliv ministrů hnutí STAN. Narážel tím například na resort vnitra, pro které Vít Rakušan (STAN) vyšší finance z rozpočtu ve vyjednáváních dle svých slov již zajistil.

Zdechovského námluvy s ODS ve studiu nezabraly. Vondra nadále evropské Spolu odmítá

Spojí se ODS, KDU-ČSL a TOP 09 do evropských voleb 2024 pod vlajkou Spolu, nebo se rozdělí? Otázka, na kterou uvnitř trojkoalice panují velmi různorodé názory. Odpůrcem evropského Spolu je například europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Ten označil deset společných programových bodů, které sepsal europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), za fráze, na nichž se shodnou skoro všichni. „Není možné se volební kampaní profrázovat a promlčet,“ vzkázal ve vysílání CNN Prima NEWS.

ANO žádá jednání o konci Pospíšila, potvrdil Nacher. Chce probrat kauzu Dozimetr

Opoziční ANO podalo v Praze žádost o svolání mimořádného jednání zastupitelů, oznámil na sociálních sítích zastupitel Patrik Nacher (za ANO). Hnutí chce řešit roli náměstka pražského primátora Jiřího Pospíšila (TOP 09) v kauze Dozimetr. Pražská TOP 09 již v minulém týdnu odmítla výzvu Prahy sobě, aby strana rozpustila svou buňku v hlavním městě. Zároveň vyloučila jakékoliv pochybení Pospíšila i jeho účast v kauze Dozimetr.

Hlubuček z kauzy Dozimetr: Nevylučuji návrat do politiky. Lenost na magistrátě je neuvěřitelná

Žádná obžaloba proti mně nebyla vznesena a jsem přesvědčený, že jednou dojde k mému očištění, řekl redakci CNN Prima NEWS někdejší náměstek pražského primátora a starosta Lysolají Petr Hlubuček (dříve STAN), který figuruje v kauze Dozimetr. Nevyloučil ani svůj návrat do politiky, pokud se prokáže, že je nevinný. „Lenost, neschopnost a nekompetentnost mnohých politiku nejen na pražském magistrátě je neuvěřitelná,“ nešetřil kritikou na adresu vedení metropole. Podle informací CNN Prima NEWS směřují vyšetřovatelé ke vznesení návrhu na obžalobu, advokáti se již seznámili s policejními spisy.

Čižinský ostře k Pospíšilovi: Lhal a křivě přísahal. Piráti jsou alibisti, tolerují korupci

Jiří Pospíšil (TOP 09) nemluvil v kauze Dozimetr pravdu. Lhal, křivě přísahal a tvářil se jako kolemjdoucí, přitom aktérům organizoval schůzku, tvrdí v rozhovoru pro CNN Prima NEWS pražský zastupitel a předseda hnutí Praha sobě Jan Čižinský. V nejbližších dnech bude usilovat o Pospíšilovo odvolání z vedení magistrátu. Na konto koaličních Pirátů uvedl, že se chovají alibisticky. „Takhle se proti korupci nebojuje, takhle se toleruje. Pirátská strana by měla okamžitě přispěchat s dementi, že své vyjádření nemyslela vážně,“ řekl redakci.

Pospíšil: Svědomí mám čisté, odstoupit nehodlám. Na magistrátu hrozí fraška, míní Prokop

Odstoupit se nechystám, protože svědomí mám čisté. Po čtrnáctiměsíční intenzivní práci policie je zjevné, že nejsem podezřelý, natož obviněný. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl náměstek primátora a europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) v reakci na své údajné zapojení do kauzy Dozimetr. Předseda pražského hnutí ANO Ondřej Prokop navzdory těmto slovům uvedl, že opozice trvá na tom, aby Pospíšil rezignoval. „Informace, které se objevily v médiích, bereme velmi vážně,“ zdůraznil s tím, že ANO žádá mimořádné zasedání na magistrátu, jinak se „z řádné schůze může stát fraška“.

Paní Pekarová, rozpusťte pražskou TOP 09, vyzývají zastupitelé kvůli Pospíšilovi a Dozimetru

Rozpusťte pražskou buňku TOP 09, vyzvalo předsedkyni strany Markétu Pekarovou Adamovou hnutí Praha sobě. Důvodem jsou nové okolnosti v kauze Dozimetr, do níž má být zapleten náměstek primátora a europoslanec Jiří Pospíšil. Podle šéfa hnutí Jana Čižinského sice nepadlo obvinění ze strany policie, i tak by měl Pospíšil vyvodit politickou odpovědnost. „Naším cílem je nyní jeho konec ve vedení Prahy,“ řekl Čižinský redakci CNN Prima NEWS.

Dusno v metropoli. Pospíšil musí pryč, ať rezignuje na všechny funkce, vyzývá Praha sobě

Pod náměstkem primátora Jiřím Pospíšilem (TOP 09) se možná kýve židle. Opozice na pražském magistrátu chce kvůli novým skutečnostem v kauze Dozimetr mimořádné jednání zastupitelstva. Hnutí Praha sobě rovnou požadovalo Pospíšilovu rezignaci na všechny politické funkce a dalo mu na to 48 hodin, jinak podnikne další kroky. Detaily chce odhalit ve čtvrtek v pravé poledne. „Člověk s takovými styky neměl působit ve vedení Prahy ani jako europoslanec reprezentovat Českou republiku. Nejenže lhal o schůzkách s lidmi z Dozimetru, údajně je sám organizoval,“ řekl redakci Jan Čižinský, předseda Prahy sobě.

KOMENTÁŘ: Igor Nikolajevič Pospíšil, zakázaný koncert a návrat dob minulých

Divadelní hra Marka Grigorijeviče Rozovského s názvem Koncert V vznikla ve druhé polovině 80. let a patří k předním dílům ruské satirické tvorby. S úspěchem ji nastudovalo legendární brněnské divadlo Husa na provázku, kde se hrála ještě krátce po revoluci. Přestože se Rozovského kus odehrává za časů reálného socialismu, je aktuální dodnes. Jak moc aktuální, to nám ukázala kauza zrušeného pražského koncertu operní divy Anny Nětrebkové.

Pravá ruka neví, co dělá levá, kritizuje vládní škrty Nacher. Navrhni řešení, oponuje Pospíšil

Výroky vlády jdou zcela proti sobě. Nejdříve oznámí škrty v dotacích, následně vyhlásí program Oprav dům po babičce. V zásadě je to tak, že levá ruka neví, co dělá ta pravá. Tak se ke konsolidačnímu balíčku a krokům Fialova kabinetu proti inflaci vyjádřil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Patrik Nacher (nestr. za ANO). Podle europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09) však opozice nepřišla s jediným řešením, jak nepříznivý trend řešit. V reakci na Nacherovu kritiku uvedl, že jinak než nepopulárními kroky se s inflací bojovat nedá.