CNN Prima News Jiří Pospíšil

Jiří Pospíšil

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Pospíšil“

Pokračování boje s plasty: Evropská unie chce zakázat jednorázová balení kečupu či šamponu

Konec miniaturních balení majonéz, kečupů, šamponů nebo tělových mlék, to je nový plán Evropské unie. Zmizet by podle plánovaného nařízení měla i plastová minibalení smetany do kávy, cukru nebo omáček. Hotely, restaurace, řetězce rychlého občerstvení by o ně měly přijít na začátku roku 2030. Záleží však na tom, jestli změnu schválí noví europoslanci.

Pekarová je pod palbou kvůli tlaku na rezignaci Beka. K jeho odchodu není důvod, zní ze STAN

Slova předsedkyně TOP 09 a šéfky Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové, že by hnutí STAN mělo vyměnit svého ministra školství Mikuláše Beka, vyvolala na politické scéně bouři. Starostové a nezávislí se proti šéfce Poslanecké sněmovny postavili. Místopředsedkyně dolní komory Parlamentu Věra Kovářová například poznamenala, že byla nepříjemně překvapená. Podle Jana Farského (oba STAN) neexistuje důvod, proč by Bek měl ve vládě končit.

Sledujte Partii s Bendou a Vondráčkem: Je korespondenční volba rizikem, nebo přínosem?

Představuje korespondenční volba ze zahraničí riziko pro systém hlasování, nebo pomůže krajanům za hranicemi Česka? V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS o tom budou diskutovat poslanci Marek Benda (ODS) za vládu a Radek Vondráček (ANO) za opozici. Následovat bude velká politická debata, které se zúčastní zákonodárkyně Věra Kovářová (STAN), europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) a poslanci Jan Hrnčíř z SPD a Aleš Juchelka z hnutí ANO. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Hádka o EU: Sorry, už nejde jen o ekonomiku, rozčílil se Pospíšil. Zbytečný moloch, opáčil Mach

Volný pohyb zboží a osob může existovat i bez molocha zvaného Evropská unie, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS lídr kandidátky SPD a Trikolory Petr Mach. Europoslanci Stanislav Polčák (STAN) a Ondřej Knotek (ANO) vyzdvihli ekonomickou spolupráci a fungování společného vnitřního trhu EU. Podle jejich kolegy Jiřího Pospíšila (TOP 09) Evropská unie již dávno není důležitá jen kvůli ekonomické spolupráci. Hodnota Unie spočívá podle něj hlavně v geopolitice.

Rakušan podcenil situaci a nahrál dezinfo scéně, kritizují členové pětikoalice kvůli migraci

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v případě migračního paktu podlehl neadekvátní euforii, nepřesně interpretoval, podcenil situaci, nezvládl krizovou komunikaci a nahrál dezinfo scéně. Tak šéfa Starostů hodnotí někteří představitelé koaličních stran. Pro CNN Prima NEWS také popsali méně pochopitelné okolnosti zmíněného unijního paktu.

Smutný konec týraného pejska: Luckyho museli uspat. I přes zubožený stav nezanevřel na lidi

Europoslanec Jiří Pospíšil prostřednictvím sociální sítě informoval, že případ týraného pejska Luckyho, který byl odebrán majiteli v Praze ve zcela zuboženém stavu, má bohužel špatný konec. „Náš bojovník Lucky dnes přešel přes duhový most,“ napsal Pospíšil s tím, že pejsek musel být uspán. Přes veškerou snahu a ohromné úsilí útulku AniDef se zvíře nepodařilo zachránit.

PŘEHLEDNĚ: Migrační pakt a vše o něm. Jde o Rakušanův průšvih, nebo nesou vinu jiné státy?

Aktualizováno

Europoslanci budou ve středu hlasovat o konečné podobě migračního balíčku. Co klíčový nástroj, jehož prostřednictvím se hodlá Evropská unie vypořádat s migrací, obsahuje? A proč se česká vláda během posledního hlasování zdržela? Redakce CNN Prima NEWS nabízí přehled o vývoji migračního paktu i názory jednotlivých tuzemských politiků. CNN Prima NEWS nabídne od 21 hodin superdebatu lídrů českých kandidátek do europarlamentu.