reklama
CNN Prima News Jiří Zimola

Jiří Zimola

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Zimola“

Sloučení s komunisty by byl plivanec do tváře lidem, kteří zažili lágr, říká Votava z ČSSD

15. října 2021 07:51

ČSSD ve volbách propadla a nepřekonala pětiprocentní hranici potřebnou pro zisk křesel ve Sněmovně. Končící poslanec Václav Votava říká, že strana a její vedení se musí totálně změnit. Myšlenku bývalého místopředsedy strany Michala Haška, že by se ČSSD měla sloučit s KSČM, však razantně odmítá. Votava v rozhovoru pro CNN Prima NEWS říká, že takové spojení by považoval za urážku a plivanec do tváře lidem, kteří zažili komunistický lágr.

Proč ČSSD padla? Paroubek, Škromach či Foldyna ukázali na největší Hamáčkovy chyby

14. října 2021 07:23

ČSSD ve sněmovních volbách nedokázala překonat hranici pěti procent nutnou pro zisk mandátů a od vzniku samostatného státu bude v dolní komoře Parlamentu chybět. Co stojí za pádem nejstarší strany na tuzemské politické scéně? CNN Prima NEWS oslovila bývalé stranické špičky a některé současné straníky. Příčiny nabízí například expremiér Jiří Paroubek, bývalý předseda Senátu Milan Štěch či exministr Zdeněk Škromach.

Zaorálek je teatrální typ. Nechce být jen papouškem událostí v Bruselu, myslí si Zimola

13. dubna 2021 18:48

Tomáš Petříček se nikdy ministrem stát neměl, neuspěl v žádných volbách a byl jen kompromisní variantou, uvedl na CNN Prima NEWS v pořadu K věci starosta Nové Bystřice a bývalý člen ČSSD Jiří Zimola. Komentoval také výrok ministra kultury Lubomíra Zaorálka, že post ministra kultury předá jen odpovídající náhradě. „On je velmi teatrální typ. Luboš by si měl sáhnout do svého svědomí. Očekával bych od něj víc vstřícnosti k jeho nástupci,“ podotkl Zimola.

reklama