CNN Prima News jízdenky

jízdenky

Výpis příspěvků ke štítku „jízdenky“

Scheinherr: U Karlova mostu chceme o třetinu méně aut. Mýto přijde, až se dostaví okruh

9. srpna 2021 16:01

V historických částech Prahy by mělo jezdit až o 30 procent méně aut. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl náměstek pražského primátora pro dopravu Adam Scheinherr. Vyjádřil se také k plánovanému mýtnému a zdražení MHD, ke kterému došlo od srpna. „Zdražení nastalo po dvaceti letech. Musíme si uvědomit, jaké výplaty tehdy byly. Rostly i ceny energií, díky kterým spoje jezdí. Zvyšování ceny se neubráníme,“ prohlásil Scheinherr.

Babiš kritizoval zdražení MHD a koupil si lístek. Senioři jezdí zdarma, setřel ho dopravce

2. srpna 2021 10:49

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém pravidelném nedělním videu na sociálních sítích kritizoval zdražení pražské MHD. Zároveň si koupil jízdenku a prošel terminálem směrem do metra. Dopravní podnik ho ale na Twitteru upozornil, že senioři nad 65 let jezdí po metropoli zdarma. „Jízdenku jste si kupovat nemusel,“ podotkl dopravce ironicky.

Za MHD si Pražané připlatí. Zdraží jednotlivé jízdenky a vznikne nový tarif

19. dubna 2021 11:53

V pražské integrované dopravě (PID) zdraží od 1. srpna jízdenka na 30 minut z 24 na 30 Kč a 90minutová z 32 na 40 korun. Zdraží rovněž SMS jízdenky – v případě 30minutové z 24 na 31 Kč a 90 minutové z 32 na 42 Kč. Důvodem jsou zvyšující se náklady na provoz veřejné dopravy. Vznikne nový tarif pro lidi ve hmotné nouzi, kteří zaplatí měsíčně 165 Kč. Ceny měsíčních a ročních kuponů zůstanou zachovány. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní.

Francouzi prchají před pandemií: Vlaky z Paříže jsou přecpané, večer začne lockdown

19. března 2021 11:05

Pařížané prchají z města poté, co ve čtvrtek francouzský premiér Jean Castex vyhlásil kvůli špatné epidemické situaci přísnou uzávěru v několika francouzských departementech a regionu Ile-de-France, kde leží hlavní město. Píše o tom deník Le Figaro. Lidé neztráceli čas a rezervovali si jízdenky na vlak, než v pátek večer vstoupí opatření v platnost.

Jízdenky pražské MHD by mohly příští rok zdražit o osm korun, uvedl náměstek Scheinherr

15. září 2020 12:35

Jízdenky v pražské MHD by mohly v příštím roce zdražit o osm korun. Třicetiminutová jízdenka by stála místo 24 korun 32 a devadesátiminutová by zdražila z 32 na 40 korun, uvedl v úterý náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě). Ceny by se mohly zvyšovat v souvislosti s plánovaným zdražením ročních kuponů o 365 korun na 4 015 korun. Na změnách jízdného se ale dosud koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) neshodla.