CNN Prima News John Fitzgerald Kennedy

John Fitzgerald Kennedy

Výpis příspěvků ke štítku „John Fitzgerald Kennedy“

Biden je pro demokracii větší hrozba než Trump, k cenzuře využil úřady, tvrdí kandidát Kennedy

Americký prezident Joe Biden představuje větší hrozbu než jeho předchůdce a rival Donald Trump. V rozhovoru pro CNN to řekl nezávislý prezidentský kandidát Robert F. Kennedy Jr., který je členem slavné politické dynastie z USA. Synovec zavražděné hlavy státu Johna F. Kennedyho svůj názor odůvodňuje tvrzením, že Biden údajně zneužívá federální úřady k cenzuře. Sám Kennedy byl donedávna demokratem, ale ze strany vystoupil. Je znám řadou kontroverzních názorů, například co se týká pandemie koronaviru.

Nové svědectví o Kennedyho smrti: Agent zpochybňuje magickou kulku, střelců mohlo být víc

Nová kniha Paula Landise, bývalého agenta ochranky někdejší první dámy USA Jackie Kennedyové, rozbíjí teorii takzvané „magické kulky“. Ta se opírala o závěr, že prezidenta Spojených států Johna F. Kennedyho a guvernéra Texasu Johna Connalyho měla zasáhnout stejná střela. Podle Landise to není možné, protože kulku prý našel on na zadním sedadle limuzíny. Na přední sedadlo, kde seděl guvernér, se tedy tato kulka nemohla dostat. Pokud by se jeho výpověď ukázala jako pravdivá, mohla by zpochybnit závěr vyšetřování, že Lee Harvey Oswald byl jediným atentátníkem.

Kissinger slaví stovku. Má Nobelovku za mír, ale i hříchy. Je s ním legrace, říká Žantovský

Jedna z nejvlivnějších osobností světové politiky 20. století se dožívá sta let. Henry Kissinger byl poradcem amerických prezidentů, ministrem zahraničí v hodně nejistých časech. Ne každý mu tleskal: dostal sice Nobelovu cenu za mír, přesto ho někteří označovali za válečného zločince. Český diplomat Michael Žantovský se s Kissingerem poznal zblízka, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vypráví třeba o tom, že se s kamarádem režiséra Miloše Formana zábavně klábosí jak o pádu totalit, tak o fotbale.

Voják prezidentem? Pavel není výjimkou, země vedli i generálové de Gaulle či Eisenhower

Čerstvě zvolený český prezident Petr Pavel proslul svojí vojenskou kariérou. Končící hlava státu Miloš Zeman jej však kvůli tomu před časem zkritizovala. Podle Zemana totiž vojáci nejsou hlavou státu „v drtivé většině civilizovaných zemí“. Historie ovšem už ukázala opak. Významné prezidenty, kteří byli vysoce postavenými armádními veliteli, má za sebou Francie či Finsko a to ještě v nedávné minulosti. Celá řada amerických prezidentů pak nějakou formou prošla armádou a ani mezi nimi nechybějí generálové. V neposlední řadě mělo takového prezidenta už i Československo.

TV debaty měnily volby. Schwarzenberg, Drahoš i Nixon selhali, neúčast se může vymstít

Prezidentské televizní debaty měly ambici ovlivňovat výsledky voleb již od svých prvopočátků. Zřejmým důkazem je často vzpomínaná první debata amerických kandidátů J. F. Kennedyho a Richarda Nixona v roce 1960. Česko však není výjimkou. Na své přešlapy z debat zřejmě neradi vzpomínají také Karel Schwarzenberg či Jiří Drahoš. Oba je porazil Miloš Zeman. Zda se bude historie opakovat, můžete sledovat ve středu od 20:15 na CNN Prima NEWS, kde se v superdebatě utkají favorité aktuální prezidentské volby.

Trump se před ní ztrapnil, Reagana rozesmála. Alžběta zažila na trůnu 14 prezidentů USA

Zatímco exprezident USA Barack Obama ještě nebyl ani na světě, Alžběta II. se už osobně znala s několika jeho předchůdci v prezidentské funkci. Britská královna v počtu let strávených v čele země hravě strčila do kapsy jiné světové rekordmany. Rovnat se jí v tomto ohledu nemohl ani kubánský vůdce Fidel Castro, který byl u moci téměř půl století.