CNN Prima News John Fitzgerald Kennedy

John Fitzgerald Kennedy

Výpis příspěvků ke štítku „John Fitzgerald Kennedy“

Voják prezidentem? Pavel není výjimkou, země vedli i generálové de Gaulle či Eisenhower

30. ledna 2023 22:15

Čerstvě zvolený český prezident Petr Pavel proslul svojí vojenskou kariérou. Končící hlava státu Miloš Zeman jej však kvůli tomu před časem zkritizovala. Podle Zemana totiž vojáci nejsou hlavou státu „v drtivé většině civilizovaných zemí“. Historie ovšem už ukázala opak. Významné prezidenty, kteří byli vysoce postavenými armádními veliteli, má za sebou Francie či Finsko a to ještě v nedávné minulosti. Celá řada amerických prezidentů pak nějakou formou prošla armádou a ani mezi nimi nechybějí generálové. V neposlední řadě mělo takového prezidenta už i Československo.

TV debaty měnily volby. Schwarzenberg, Drahoš i Nixon selhali, neúčast se může vymstít

11. ledna 2023 07:27

Prezidentské televizní debaty měly ambici ovlivňovat výsledky voleb již od svých prvopočátků. Zřejmým důkazem je často vzpomínaná první debata amerických kandidátů J. F. Kennedyho a Richarda Nixona v roce 1960. Česko však není výjimkou. Na své přešlapy z debat zřejmě neradi vzpomínají také Karel Schwarzenberg či Jiří Drahoš. Oba je porazil Miloš Zeman. Zda se bude historie opakovat, můžete sledovat ve středu od 20:15 na CNN Prima NEWS, kde se v superdebatě utkají favorité aktuální prezidentské volby.

Trump se před ní ztrapnil, Reagana rozesmála. Alžběta zažila na trůnu 14 prezidentů USA

9. září 2022 17:27

Zatímco exprezident USA Barack Obama ještě nebyl ani na světě, Alžběta II. se už osobně znala s několika jeho předchůdci v prezidentské funkci. Britská královna v počtu let strávených v čele země hravě strčila do kapsy jiné světové rekordmany. Rovnat se jí v tomto ohledu nemohl ani kubánský vůdce Fidel Castro, který byl u moci téměř půl století.

Putin horší Chruščova: Nukleární mráz nepřichází z Kremlu poprvé. Kdy hrozilo vyhubení?

17. března 2022 09:01

Válka na Ukrajině dala vzpomenout na chřestění jadernými zbraněmi z dob, kdy železná opona dělila Evropu na svobodnou a totalitní část. Zatímco Západ byl východní propagandou označován za válečného štváče a Východ se pasoval do role ochránce míru, realita byla přesně opačná. Před 60 lety svět nasedl do nukleárního vlaku, který málem dojel do stanice Smrt. Kubánská raketová krize z roku 1962 až hrozivě připomíná současné ruské tažení na Ukrajině.

Konspirátoři v USA čekali v dešti na zjevení Kennedyho. Má být Trumpův pobočník

6. listopadu 2021 00:16

Stovky příznivců konspiračního hnutí QAnon, kteří zastávají názor, že exprezident Donald Trump chránil zemi před tajným spiknutím z řad amerických elit, se v týdnu shromáždily v Dallasu. Na místě, kde kdysi zemřel prezident John F. Kennedy, čekali konspirátoři na zjevení jeho syna Johna F. Kennedyho mladšího. Jenže ten zemřel v roce 1999.

Nové důkazy o smrti Marilyn Monroe. Podle tajných dokumentů ji zabil bratr Kennedyho

10. července 2021 15:21

Bývalý losangeleský policista Mike Rothmiller se rozhodl odhalit, že tajné dokumenty, které našel v archivech losangeleské policie, říkají, že herečka Marilyn Monroe byla zavražděna kvůli ochraně klanu Kennedyů. Nechal se slyšet, že to byl sám bratr prezidenta J. F. Kennedyho Bobby, kdo dal Marilyn smrtící nápoj. Všemu měl přihlížet herec Peter Lawford. Když Rothmiller po 20 letech předložil Lawfordovi fakta, herec se zhroutil a přiznal. Příběh byl však 40 let zamlčován, protože utajování sahalo daleko za hranice Kennedyových.

Marilyn Monroe: Vášnivá čtenářka neschopná naučit se text. Režiséři z ní byli zoufalí

1. června 2021 08:10

Sexbomba závislá na lécích, která měla nespočet milenců. To si zřejmě vybaví každý, když se řekne jméno legendární herečky Marilyn Monroe. Ale věděli jste, že byla vášnivou čtenářkou a vyšetřovali ji kvůli možné podpoře komunismu? A byla skutečně přirozená blondýna? Dozvíte se v článku, který vznikl u příležitosti 95. výročí jejího narození.