reklama
CNN Prima News Joseph Goebbels

Joseph Goebbels

Výpis příspěvků ke štítku „Joseph Goebbels“

S manželem zavraždili své děti. Magda Goebbelsová ale dříve nosila Davidovu hvězdu

11. listopadu 2021 15:40

Jméno Magda Goebbelsová je asi málokomu zcela neznámé. Spolu s manželem, nacistickým ministrem propagandy Josephem Goebbelsem, zavraždili svých šest dětí. Řada detailů už ale tak známých není. Například to, že podporovala vznik izraelského státu, nosila Davidovu hvězdu a byla buddhistkou. Co stálo za proměnou ženy, která se narodila přesně před 120 lety?

1. máj za totality: Jak ho Češi prožili s Hitlerem (1939) a jak s Husákem (1989)

1. května 2021 05:07

Na poslední velkolepé oslavy Svátku práce před pádem režimu v listopadu 1989 přišlo na Václavské náměstí v Praze 250 tisíc loajálních občanů a jen 80 disidentů. „Posíláme z naší prvomájové manifestace bojové soudružské pozdravy sovětskému lidu a jeho leninské komunistické straně,“ hřímal tehdy z tribuny na Václavském náměstí generální tajemník ÚV KSČ Miloš Jakeš. A jak prožili Češi a Moravané 1. máj v prvním roce německé okupace v roce 1939?

Trump je jako Goebbels, řekl Biden. Podle amerického prezidenta musel být na drogách

27. září 2020 18:14
Aktualizováno

Donald Trump je něco jako Goebbels. V sobotním rozhovoru pro MSNBC to prohlásil demokratický prezidentský kandidát Joe Biden. Odkázal tak na šéfa nacistické propagandy Josepha Goebbelse, který se řídil heslem, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Trump v reakci na Twitteru napsal, že před nebo po úterní první předvolební debatě amerických prezidentských kandidátů bude požadovat, aby se Biden podrobil testu na drogy.

reklama