reklama

Jsem transgender a jmenuji se Elliot. Kanadská herečka překvapila fanoušky

Kanadská herečka Ellen Pageová učinila v úterý na svém twitterovém účtu zásadní oznámení. Ačkoliv se o homosexuální orientaci hvězdy filmů Juno či Počátek ví už řadu let, změnu jména čekal asi málokdo. Herečka ale nyní oznámila, že je transgender a jmenuje se Elliot.

reklama

„Chci se s vámi podělit o to, že jsem nyní trans, moje osobní zájmeno je on/oni a jmenuji se Elliot,“ stojí na začátku twitterového příspěvku. „Mám skvělý pocit, když to píšu. Být tady. Doputovat na toto místo v mém životě,“ pokračoval Elliot, který už se zřejmě definitivně necítí být Ellen Pageovou. O tom ostatně svědčí i jméno twitterového účtu Elliot Page.

Elliot ale přiznal i obavy z nenávistných komentářů, nevhodných vtipů a dokonce i násilí. „Diskriminace trans lidí je rozšířená, zákeřná a krutá. Často má hrozné následky,“ stojí v příspěvku. Elliot dále trans lidem slibuje, že udělá vše pro to, aby učinil svět lepším.

Rozhodnutí někdejší herečky pod příspěvkem podpořilo nejen tisíce fanoušků, ale také například její kolegyně z herecké branže Mia Farrowová nebo Patricia Arquetteová.

Ellen Pageová se narodila narodila v roce 1987 v kanadském Halifaxu. Svoji hereckou kariéru odstartovala už v 11 letech. Od menších rolí v kanadských filmech se postupně dostala až do snímků typu V pasti, Juno, Americký zločin nebo Počátek, kde si zahrála po boku Leonarda DiCapria. Zazářila také v seriálu Umbrella Academy.

Pageová se hojně věnovala tématu LGBT komunity. K homosexualitě se oficiálně přihlásila v roce 2014. Před dvěma lety se provdala za tanečnici a choreografku Emmu Portnerovou.

Tagy:
Kanada film herečka transgender Ellen Pageová Elliot

Hlavní zprávy

Ukažme zprávu o Zemanovi veřejnosti, žádá Vystrčil. Političtí lídři už informace mají

Jednotliví političtí lídři mají informace o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana, který podle zprávy Ústřední vojenské nemocnice není schopen vykonávat úřad. Ve Zprávách CNN Prima NEWS to potvrdil Miloš Vystrčil. Předseda Senátu zároveň navrhuje, aby tyto důležité informace byly odhaleny i veřejnosti, ovšem za podmínky, že by byly „začerněny“ některé údaje. O aktivaci článku 66 Ústavy, který by prezidenta zbavil pravomocí, by měl Senát jednat 5. listopadu.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Vondráček může zůstat ve vedení Sněmovny. ANO ho za návštěvu Zemana nepotrestalo

Poslanecký klub ANO nevyloučil, že by šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO) mohl zůstat ve vedení dolní komory Parlamentu. Budoucí vládní koalice Spolu a PirSTAN hnutí nabídly dvě křesla místopředsedů. Jedním z nich by mohl být právě Vondráček, pokud pro něj budu poslanci ANO hlasovat, uvedla současná ministryně financí Alena Schillerová. Za šéfem Sněmovny poslanecký klub stojí a trest mu za návštěvu prezidenta Miloše Zemana neudělil.

Šéf výrobce polovodičů Intel: Čipů je dost, ale automobilky je nechtějí

Nejžhavějším tématem posledních dnů a týdnů v automobilovém průmyslu je nedostatek polovodičových součástek nezbytných pro provoz moderních aut. Kvůli jejich absenci automobilky zastavují nebo omezují výrobu, což se zase neblaze promítá do dodacích lhůt. Podle šéfa jednoho z nejvýznačnějších producentů mikročipů, firmy Intel, si však výrobci automobilů za současnou situaci mohou částečně sami.

Vojtěch chce přísnější opatření proti covidu. Týkají se restaurací i roušek v práci

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve středu vládě navrhne, aby personál restaurací musel kontrolovat testy či očkování zákazníků. Chce také obnovit povinné nošení respirátorů uvnitř v zaměstnání. Vládě předloží znovu návrh na zkrácení doby platnosti negativních testů na COVID-19, zároveň ale chce zkrátit dobu karantény, pokud bude ukončena negativním PCR testem. Od prosince by navíc testy neměly být hrazeny ze zdravotního pojištění, pokud je nenařídí lékař či hygienická služba.

Měli bychom Zemana zbavit pravomocí, shodli se lídři koalic. Chtějí další zprávu ÚVN

Lídři koalice Spolu a Pirátů se Starosty se seznámili s informacemi o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana, které Ústřední vojenská nemocnice poskytla vedení Senátu. O aktivaci článku 66 ústavy, která by prezidenta zbavila pravomocí, by měl Senát jednat 5. listopadu. Podle šéfa ODS Petra Fialy by Sněmovna na horní komoru Parlamentu měla navázat do deseti dnů. Pokud se Zemanův stav do té doby nezlepší, lídři obou koalic se vysloví pro aktivaci zmíněného článku.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama