reklama

Jsem transgender a jmenuji se Elliot. Kanadská herečka překvapila fanoušky

Ellen Pageová a Leonardo DiCaprio ve filmu Počátek
Zdroj: Profimedia.cz

Kanadská herečka Ellen Pageová učinila v úterý na svém twitterovém účtu zásadní oznámení. Ačkoliv se o homosexuální orientaci hvězdy filmů Juno či Počátek ví už řadu let, změnu jména čekal asi málokdo. Herečka ale nyní oznámila, že je transgender a jmenuje se Elliot.

reklama

„Chci se s vámi podělit o to, že jsem nyní trans, moje osobní zájmeno je on/oni a jmenuji se Elliot,“ stojí na začátku twitterového příspěvku. „Mám skvělý pocit, když to píšu. Být tady. Doputovat na toto místo v mém životě,“ pokračoval Elliot, který už se zřejmě definitivně necítí být Ellen Pageovou. O tom ostatně svědčí i jméno twitterového účtu Elliot Page.

Elliot ale přiznal i obavy z nenávistných komentářů, nevhodných vtipů a dokonce i násilí. „Diskriminace trans lidí je rozšířená, zákeřná a krutá. Často má hrozné následky,“ stojí v příspěvku. Elliot dále trans lidem slibuje, že udělá vše pro to, aby učinil svět lepším.

Rozhodnutí někdejší herečky pod příspěvkem podpořilo nejen tisíce fanoušků, ale také například její kolegyně z herecké branže Mia Farrowová nebo Patricia Arquetteová.

Herečka Ellen Pageová
Herečka Ellen Pageová

Ellen Pageová se narodila narodila v roce 1987 v kanadském Halifaxu. Svoji hereckou kariéru odstartovala už v 11 letech. Od menších rolí v kanadských filmech se postupně dostala až do snímků typu V pasti, Juno, Americký zločin nebo Počátek, kde si zahrála po boku Leonarda DiCapria. Zazářila také v seriálu Umbrella Academy.

Pageová se hojně věnovala tématu LGBT komunity. K homosexualitě se oficiálně přihlásila v roce 2014. Před dvěma lety se provdala za tanečnici a choreografku Emmu Portnerovou.

K tématu

Tagy: Kanada film herečka transgender Ellen Pageová Elliot
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

Pro zmírnění protiepidemických opatření ze současného pátého stupně PES na čtvrtý stupeň by nemělo být v nemocnicích víc než 3000 lidí. Počet hospitalizovaných bude stanoven i pro přechod do nižších stupňů. Bude se to dobře doplňovat s rizikovým skóre, řekl na pondělní tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). V neděli bylo v nemocnicích 6330 nakažených s COVID-19 a téměř 1100 z nich potřebovalo intenzivní péči.

Finance

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

České dráhy se chystají od dubna snížit nominální mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Podle dřívějšího vyjádření generálního ředitele podniku by to mělo být o deset procent. Tarifní mzdy pak mají letos vzrůst jen o dvě procenta. Vzhledem k inflaci to ale znamená jejich reálný pokles. Podle ekonomů to není dobrý příklad pro ostatní, který navíc může negativně ovlivnit peníze ve zdravotnictví a sociálních službách.

Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Figura budoucí revoluce? Rusové milují mučedníky, říká o Navalném expert
Hotelové vězení v Melbourne. Tenisté hýří improvizací, Strýcová sestavovala rotoped
Povinné respirátory a do práce jen s testem. Česko řeší rozvolnění, sousedé zpřísňují
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Situace je neúnosná, lidé v Lidicích sáňkují i po starém hřbitově, stěžuje si obec
Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama