reklama

Jsem transgender a jmenuji se Elliot. Kanadská herečka překvapila fanoušky

Ellen Pageová a Leonardo DiCaprio ve filmu Počátek
Zdroj: Profimedia.cz

Kanadská herečka Ellen Pageová učinila v úterý na svém twitterovém účtu zásadní oznámení. Ačkoliv se o homosexuální orientaci hvězdy filmů Juno či Počátek ví už řadu let, změnu jména čekal asi málokdo. Herečka ale nyní oznámila, že je transgender a jmenuje se Elliot.

reklama

„Chci se s vámi podělit o to, že jsem nyní trans, moje osobní zájmeno je on/oni a jmenuji se Elliot,“ stojí na začátku twitterového příspěvku. „Mám skvělý pocit, když to píšu. Být tady. Doputovat na toto místo v mém životě,“ pokračoval Elliot, který už se zřejmě definitivně necítí být Ellen Pageovou. O tom ostatně svědčí i jméno twitterového účtu Elliot Page.

Elliot ale přiznal i obavy z nenávistných komentářů, nevhodných vtipů a dokonce i násilí. „Diskriminace trans lidí je rozšířená, zákeřná a krutá. Často má hrozné následky,“ stojí v příspěvku. Elliot dále trans lidem slibuje, že udělá vše pro to, aby učinil svět lepším.

Rozhodnutí někdejší herečky pod příspěvkem podpořilo nejen tisíce fanoušků, ale také například její kolegyně z herecké branže Mia Farrowová nebo Patricia Arquetteová.

Herečka Ellen Pageová
Herečka Ellen Pageová
Zdroj: Profimedia.cz

Ellen Pageová se narodila narodila v roce 1987 v kanadském Halifaxu. Svoji hereckou kariéru odstartovala už v 11 letech. Od menších rolí v kanadských filmech se postupně dostala až do snímků typu V pasti, Juno, Americký zločin nebo Počátek, kde si zahrála po boku Leonarda DiCapria. Zazářila také v seriálu Umbrella Academy.

Pageová se hojně věnovala tématu LGBT komunity. K homosexualitě se oficiálně přihlásila v roce 2014. Před dvěma lety se provdala za tanečnici a choreografku Emmu Portnerovou.

K tématu

Tagy: Kanada film herečka transgender Ellen Pageová Elliot
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Partie

Adámková: Na vývoj české vakcíny máme 250 milionů. Projekt čeká na Arenbergera

Adámková: Na vývoj české vakcíny máme 250 milionů. Projekt čeká na Arenbergera

Poslankyně a lékařka Věra Adámková (za ANO) překvapila v Partii Terezie Tománkové informací, že Česko mělo vyvinout vlastní vakcínu s úvodním rozpočtem 50 milionů. Při vývoji se ale využily pouze čtyři miliony a projekt se zastavil. Posléze tehdejší ministr zdravotnictví Jan Blatný představil pokračování projektu s rozpočtem 250 milionů, ve vládě ale skončil a projekt čeká na schválení novým ministrem Petrem Arenbergerem (za ANO).

Zahraničí

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid

Další ukrajinský voják podle nedělního armádního oznámení přišel o život při nepřátelském ostřelování ukrajinských pozic v Donbasu na východě země, jehož část ovládají proruští separatisté. Británie a USA se „pevně postavily“ proti ruské destabilizační kampani vůči Ukrajině a vyzvaly Rusko k okamžitému zmírnění vyhrocené situace v Donbasu a k plnění mezinárodních závazků.

Školství se bojí rozzuřených rodičů. V případě problémů hrozí policií i sociálkou
Slavia, nebo Sparta? Poslanci se vsadili, kdo vyhraje derby. Nacher může leštit vitrínu
reklama
reklama
Tomský: Philip si sňatkem s Alžbětou zkazil kariéru, Harryho unesla šílená ženská

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice
Konspirátoři zneužívají tragickou smrt Petra Kellnera. Šíří o něm bizarní teorie
Další články
reklama
reklama