kajak

Výpis příspěvků ke štítku „kajak“

Kajakář Přindiš nahradil Prskavce. O chlup vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu

Kajakář Vít Přindiš vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu v Seu d'Urgell. Úřadující mistr Evropy zvítězil s náskokem 36 setin sekundy před Rakušanem Felixem Oschmautzem, třetí příčku obsadil s půlsekundovou ztrátou Slovinec Peter Kauzer. Přindiš si ve Španělsku zopakoval triumf z roku 2016 a dostal se po třetím ze čtyř závodů do čela Světového poháru, který vyvrcholí příští týden ve francouzském Pau.

PŘEHLEDNĚ: Čeští olympionici zažili v Tokiu nejlepší hry. Kdo ze sportovců získal medaili?

Česká olympijská výprava se loučí s hrami v Tokiu a opět se ukazuje, že Japonsko je tuzemským sportovcům zaslíbené. S celkově 11 cennými kovy totiž vyrovnali nejvyšší získané množství medailí, které samostatná česká výprava na hrách pod pěti kruhy získala. Vzhledem k zisku hodnotnějších medailí než dříve jde navíc o ty nejúspěšnější olympijské hry v historii Česka. Podívejte se, kdo z českých olympioniků dokázal v Tokiu získat cenný kov.

Dostálova maminka: Z lodi ho tahalo deset Japonců. Kajak vyhrál i díky chlebu se sádlem

Hosty úterního pořadu Co Čech, to trenér! byli bývalá alpská lyžařka Šárka Strachová, vodní slalomář Vít Přindiš a maminka kajakáře Josefa Dostála Eva Emingerová. Ta o svém synovi, který jel v úterý ráno finále kajakářů na 1 000 m řekla, že ačkoliv skončil pátý a nenaplnil medailové ambice, do závodu dal úplně všechno. Po jeho skončení byl skutečně na dně svých sil a z kajaku musela českého obra vytáhnout skupina organizátorů.

ON-LINE osmý den olympiády: Češi mají další dvě zlata, slaví Krpálek a Prskavec

Judista Lukáš Krpálek a kajakář Jiří Prskavec rozšiřují českou medailovou sbírku. Prvně jmenovaný dokázal porazit všechny protivníky a slaví tak zasloužené zlato. Prskavec si díky famózním jízdám ve vodním slalomu dojel rovněž nejhodnotnější medaili. V akci byli i atleti nebo plavci včetně české rekordmanky Barbory Seemanové. Čeští sportovci vybojovali na olympijských hrách v Tokiu už šest cenných kovů a další dvě mají jisté díky tenistkám.

Češi na olympiádě: Jiří Prskavec chce další medaili, synové mu fandí na dálku

Kajakář Jiří Prskavec mladší drží od olympiády v brazilském Riu stabilně vysokou výkonnost a pravidelně sbírá medaile jak na evropských, tak světových šampionátech. I na hrách v Tokiu je tak jednou z největších českých olympijských nadějí na zisk cenného kovu. Pod vedením svého otce bude chtít navázat minimálně na bronz, který pod pěti kruhy získal v roce 2016.

Úspěch na divoké vodě. Rohan i Minařík Kudějová úspěšně dopluli do semifinále

Kanoista Lukáš Rohan i kajakářka Kateřina Minařík Kudějová bez problémů postoupili do semifinále vodního slalomu na olympijských hrách v Tokiu. Šestadvacetiletý Rohan zajel v kvalifikaci osmý čas, za nejrychlejším Slovákem Matejem Beňušem zaostal o více než pět sekund. Minařík Kudějová byla šestá, téměř osm vteřin za favorizovanou Australankou Jessicou Foxovou.

Věřím, že všechno je, jak má. Ale voda je nevyzpytatelná, hlásí Prskavec z Tokia

Český kajakář Jiří Prskavec už deset dnů trénuje na závodní trati v Tokiu, aby 28. srpna v olympijské kvalifikaci předvedl co nejlepší výkon. Dvojnásobný mistr světa má zatím z letních olympijských her jednu medaili – bronzovou z brazilského Ria de Janeira z roku 2016. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS mluvil o přípravě na velký závod, ambicích i smutné atmosféře, která na olympiádě nejspíš bude.