reklama

Kam v Česku na výlet či k vodě? CNN Prima NEWS přináší letní cestovatelský seriál

Letní dovolená v České republice v klidu a bez starostí. Přesně k takovému odpočinku se letos rozhodla řada lidí. CNN Prima NEWS proto přichystala letní seriál plný tipů na rodinné výlety, místa ke koupání a další zajímavá místa napříč regiony v Česku.

reklama

I přesto, že se epidemická situace po celé Evropě s příchodem léta rapidně zlepšila, v mnoha zemích čekají turisty omezení a nepříjemnosti v podobě rychle se měnících opatření. Z toho důvodu se řada Čechů rozhodla strávit svou dovolenou v tuzemsku.

Tipy na výlet, kam k vodě i „tajemná“ místa

Od 8. července až do konce srpna nabídne CNN Prima NEWS letní servis plný užitečných tipů, které se v létě mohou hodit každému výletníkovi. Divákům představí zajímavá místa na koupání – české přehrady, jezera, zatopené pískovny či aquaparky. Mimo to se diváci dozví i řadu tipů na výlet napříč českými regiony, včetně míst, která jsou obestřena legendami či tajemstvím.

„Máme velmi silnou síť regionálních zpravodajů, kteří mají své kraje projeté doslova křížem krážem. O své znalosti, zkušenosti, tipy na zážitky na cesty za poznáním se rádi podělí s diváky i v rámci našeho letního seriálu,“ říká Daniel Janoch, vedoucí regionální redakce CNN Prima NEWS.

Diváky bude nový seriál provázet ve vysílání od ranního pořadu Nový den, který nabídne živé vstupy z vybraných míst, přes vybrané zpravodajské relace, až do Zpráv z regionů, ve kterých se objeví komplexní reportáž s tipem na výlet, na koupání či představení zajímavého místa.

Zprávy z regionů s moderátorkou Markétou Fialovou můžete sledovat každý všední den od 17.00 na CNN Prima NEWS.

Tagy:
léto koupání výlet Nový den pořady CNN Prima NEWS CNN Prima NEWS seriál cestování Česko tipy Zprávy z regionů
Vakcíny proti covidu jako dobrý byznys. Pfizer a Moderna je zdražily až o čtvrtinu
Koronavirus

Vakcíny proti covidu jako dobrý byznys. Pfizer a Moderna je zdražily až o čtvrtinu

Farmaceutické společnosti Pfizer a Moderna v posledních smlouvách s EU navýšily ceny za vakcíny proti COVID-19. V případě Pfizeru je cenovka vyšší zhruba o čtvrtinu, Moderna je dražší asi o deset procent. Napsal to v neděli web Financial Times (FT), který získal k částem dohody přístup a podle nějž si firmy vyjednaly zvýšení cen kvůli obavám ohledně vedlejších účinků jiných očkovacích látek a diskusím o nutnosti dalších dávek pro již plně naočkované lidi. Pfizer a Moderna obsah svých smluv nekomentují.

V armádě umíralo za socialismu i 200 vojáků ročně. V tanku, ale také vlastní rukou

Téměř každý, kdo sloužil v komunistické Československé lidové armádě, se nějakým způsobem dotkl smrti. Před listopadem 1989 umíralo 150 až 200 vojáků základní vojenské služby ročně, v šedesátých letech ještě více. Historikové tuhle temnou kapitolu armády teprve odkrývají. „Kamarád na letišti v Čáslavi si vzal život, protože ho nepustili za snoubenkou,“ vypráví Štefan Rejda, v armádě sloužil v letech 1976 a 1978. Další pamětníci vzpomínají na vojáky utopené v tancích nebo omylem zastřelené.

KOMENTÁŘ: Proč se ČSSD nedostane do Sněmovny a ODS neporazí Babiše

Je léto, politika nikoho stejně nezajímá, řekli si zřejmě šéfové některých partají a odjeli na dovolenou. Není o nich vidu ani slechu. A co dělá premiér Andrej Babiš? Otvírá D1, jezdí do krajů. Navíc ohlásil, že letos zůstane v úřadu i o vládních prázdninách. A potom se opozice diví a fňuká, že nemá v médiích dostatek prostoru a ANO stále kraluje předvolebním průzkumům.

reklama

Domácí zpravodajství

Tragická nehoda u Karlových Varů má dvě oběti. Zemřela matka s dítětem, další jsou zranění

Při tragické nehodě dvou osobních aut u Karlových Varů v neděli zemřelo dítě a jeho matka. Další tři lidé se při střetu zranili, dva z nich přepravil vrtulník do plzeňské nemocnice. Silnice číslo 6 směrem na Prahu u střelnice je kvůli nehodě v obou směrech uzavřená, informoval krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Podle webu dopravniinfo.cz bude silnice uzavřena přibližně do 14:30.

reklama